BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 05.07.

06.07.2017. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Карта ситуације на фронту за 05.07. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 05.07
.



Преглед напада на ДНР

Кијевске снаге 23 пута напале територију ДНР - Према саопштењу Министарства одбране ДНР кијевске снаге су за протекла 24 сата 23 пута напале територију ДНР. Под ватром кијевских снага нашло се 11 насељених места Републике.



Народна милиција ЛНР саопштила је да су кијевске снаге током претходног дана три пута напале позиције Народне милиције у подручју насеља Калиново, Калиновка и Фрунзе.



Кијвевске снаге су отварале ватру претходне ноћи на Горловку и насеље Зајцево северно од Горловке.

Преглед напада на ЛНР


Преглед политичко-економских и других вести за 05.07.

 

Губици кијева због сукоба у Донбасу око 50 милијарди долара   Директни  украјински губици због сукоба у Донбасу се процењују на око 50 милијарди долара, изјавио је први заменик министра одбране Иван Руснак.

«Према прелиминарним подацима, укупан износ директних губитака Украјине за сво време сукоба у Донбасу, износи око 50 милијарди долара», рекао је Руснак у уторак на семинару о безбедности у црноморском региону.

Кремљ очекује да ће састанак Путина и Трампа проћи у радној атмосфери  
 Кремљ очекује да ће се састанак руског и америчког председника, Владимира Путина и Доналда Трампа, у Хамбургу 7. јула одржати у радној атмосфери, а између лидера бити успостављен радни дијалог.

„Ово је први састанак, први сусрет два председника, и то је главно на овом састанку“, одговорио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на питање новинара о очекивањима Кремља од предстојећег дијалога Путина и Трампа.

„Очекује се да се формира радни дијалог који је, можда, од виталног значаја за цео свет у смислу повећања ефикасности решавања критичне масе сукоба и проблема који расту из дана у дан“, истакао је представник Кремља. Он је додао да Москва очекује да ће састанак бити одржан у радној атмосфери.

Путин ће на састанку са председником САД говорити о Минском споразуму. 

„Иако се ради о билатералном састанку, због чињенице да ће се одржати на маргинама самита, биће прилично временски ограничен. Због тога је мало вероватно да ће председник Путин имати прилику да изнесе своје мишљење које је, узгред, више пута понављао, о претечама и узроцима ситуације и грађанског рата који се догодио у Украјини. Али, истовремено, то ће бити и добра прилика да се понови руски став да Мински споразум нема алтернативу и да је потребно да се они реализују и да се предузму мере за прекид провокација Оружаних снага Украјине“, рекао је Песков.

Суђење осумњиченима за обарање МХ-17 биће одржано у Холандији   Суђење осумњиченима за учешће у обарању малезијског авиона „Боинг“ са лета МХ-17 у Донбасу биће одржано у Холандији, саопштио је холандски министар спољних послова, преноси „Јуроњуз“.

Како преноси портал НОС, одлуку су донели представници земаља које учествују у истрази несреће — Холандије, Аустралије, Малезије и Белгије.

Истрага се наставља. Датум првог заседања у Министарству спољних Холандије није саопштен. Такође се не наводе имена осумњичених, преноси агенција „Ројтерс“.

Путнички авион „боинг 777“ малезијске компаније на лету МХ-17 из Амстердама а Куала Лумпур оборен је 17. јула 2014. године на истоку Доњецке области. У несрећи је погинуло 283 путника.

Пушилин: Донбас у потпуности може да покрије потребе Украјине за угљем   Донбас у потпуности може да покрије потребе Украјине за угљем, без обзира на сукоб, изјавио је у интервјуу за „Известија“ представник ДНР на преговорима у Минску Денис Пушилин.

„Донбас може у потпуности да покрије потребе Украјине за угљем. Ми смо за Украјину најповољнија варијанта у смислу логистике и цена од свих добављача угља за електране. Међутим, с обзиром на политичку компоненту, често видимо неуспешне покушаје Кијева да се пребаци на снабдевање из других земаља — Јужноафричке Републике, Аустралије, а сада и САД“, рекао је Пушилин и истакао да без обзира на политичке несугласице, ДНР може да снабдева Украјину угљем.

Он је додао да Доњецк ради на диверсификацији тржишта, али је такође заинтересован за испоруке Украјини. Пушилин је нагласио да чак и у ситуацији економске и саобраћајне блокаде, Украјина наставља са парцијалном куповином угља из Донбаса, али то ради преко посредника и плаћа по већим ценама. То, према његовим речима, наноси штету украјинској економији и грађанима Украјине.

„Украјина је и даље највећи купац угља који се вади на нашој територији, али је директно снабдевање због блокаде веома отежано“, објаснио је он.

Крајем јануара је група бивших учесника у војној операцији у Донбасу, укључујући и посланике Врховне раде Украјине, блокирала на неколико места теретни железнички саобраћај са регионом који није под контролом Кијева. Они су говорили да је свака трговина са самопроглашеним ДНД и ЛНР нелегална, и да сваки превоз робе представља кријумчарење.

Као одговор на блокаду екстремиста, власти ДНР и ЛНР су увеле спољно управљање у предузећима под украјинском јурисдикцијом у Донбасу.

Русија продужила санкције САД, ЕУ и осталим земљама до краја 2018. године   Кабинет министара Руске Федерације продужио је до 31. децембра 2018. године забрану на увоз одређених пољопривредних производа у Русију, сировина и намирница из земаља које су наметнуле санкције Русији. Одговарајући декрет потписао је премијер Дмитриј Медведев објављен је на сајту Владе Руске Федерације.

Крајем јуна Савет ЕУ је усвојио формалну одлуку о продужењу економских рестриктивних мера против Русије. Као одговор на акције Европске уније Владимир Путин потписао је декрет о продужењу санкција до 31. децембра 2018.



Забрана увоза у Русију одређених врста пољопривредних производа, сировина и хране односи се на САД, ЕУ, Канаду, Аустралију, Норвешку, Украјину, Албанију, Црну Гору, Исланд и Лихтенштајн.

У документу се напомиње да су ограничења усмерена на увођење посебних и одговарајућих економских мера према појединачним државама, узимајући у обзир степен њихове укључености у режим санкција против Русије.

Подсетимо, САД, ЕУ и остале западне земље увеле су санкције Русији због ситуације у Украјини и присаједињења Крима Русији.

Украјинa - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Све у свему, удео муслиманског бирачког тела се постепено повећава. У једном броју округа број муслимана се креће од 10 до 40% бирача, има места где их има више...


Наивно је мислити да Кијев може да поврати од Русије све територије на које тврди да су своје, тврди чешки председник Петр Павел

„Једноставно нећемо дозволити да се то деси“, изјавио је Грант Чапс, говорећи о било каквим уступцима Русији.


На Слобожанском правцу у Волчанску, Оружане снаге Русије су успеле да успоставе контролу над северним делом града, заузевши територију Лицеја број 1 и Дечијег вртића број 6. На источном...

Постоји (ли) нада да ће у Уједињеним нацијама, уз заједничке и координиране напоре Србије, Русије и Кине, светска већина стати на страну Србије и спречити усвајање резолуције о Сребреници...


„Нигде није безбедно“ у Гази, упозорила је агенција УН за палестинске избеглице


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА