BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Слобода побједила Слогу у дербију кола

08.05.2017. год.
Фудбалери Слободе су на свом терену у Мркоњић Граду савладали екипу Слоге из Добоја минималним резултатом 1:0 (0:0), у оквиру четвртог кола плеј-аут фазе Прве лиге Републике Српске.

Изабраници Чедомира Ћулума још једном су доказали да се налазе у завидној форми, те да предстојеће сезоне циљају међу шест најбољих екипа у Републици Србској.
Од првог судијског звиждука Мркоњићани су кренули оштро. Диктирала је Слобода темпо, покушавала преко крила да угрози гол противника али труд није уродио плодом. Тим из Добоја, највише је нада полагао у центарфора Махмутовића који је заказао на овом сусрету, јер је одбрана домаћег тима била на висини задатка.

Након првих 45 минута, мреже су мировале. У наставку, домаћин је на терен истрчао само са једним циљем, а то је узети сав плијен. Средином другог полувремена, крилни нападач Слободе Александар Малбашић погађа за водство од 1:0, а на крају ће се испоставити да свом тиму доноси велика три бода и миран наставак прољећа. До краја сусрета, домаћин је имао теренску иницијативу, док гости нису успјели да стигну ни до ремија.

"Доста добро смо ушли у утакмицу против екипе која игра доста чврст фудбал. Веома су добри у нападу, на шта смо обратили пажњу. У првом полувремену смо имали неколико шанси које нисмо искористили, али смо се након паузе договорили да морамо још боље и агресивније играти што смо и урадили. Постигли смо гол у право вријеме и тако затворили меч. Сматрам да је доласком новог тренера, направљен потпуно другачији тим који зна само за позитивне резултате", изјавио је фудбалер Слободе МГ, Амир Кукавица.

Кукавица је пропустио једно коло због повреде руке, али се након санирања исте вратио још спремнији.

У наредном колу, Слобода ће отпутовати на ноге екипе Сутјеске у Фочу.