BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Ботас победник трке Формуле 1 за Велику награду Русије

30.04.2017. год.

Руски председник Владимир Путин уручио је награду победнику трке Формуле 1 Финцу Валтерију Ботасу.

Трка за Велику награду Русије одржана је у Сочију.

Други је трку завршио Себастијан Фетел, возач Ферарија. Њему је награду уручио заменик премијера Русије Дмитриј Козак.

Треће место заузео је Кими Рејкенен.

Руски председник од оснивања трка Формуле 1 у Сочију 2014. године уручује награде победницима.

Иначе, бодове су још освојили Макс Ферстапен, Серхио Перес, Естебан Окон, Нико Хулкенберг, Фелипе Маса и Карлос Саинс јуниор.

У генералном пласману води Фетел са 86 бодова, испред Хамилтона који има 73, док је Ботас трећи са 63.

У конкуренцији конструктора Ферари је преузео прво место са 102 бода, три више од Мерцедеса.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 вози се за две недеље у Барселони за Велику награду Шпаније.