BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 12.04.

13.04.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 12.04.


Стање на фронту - .



Преглед политичких и других вести за 12
.04.

Русија блокирала резолуцију о Сирији - Русија је уложила вето у Савету безбедности УН и блокирала усвајање пројекта резолуције о Сирији, резултат је вечерашњег гласања.

У резолуцији коју је Русија блокирала, сиријска влада се позивала да обелодани планове летења и друге информације о војној операцији 4. априла, када је извршен напад на Хан Шеикун, а захтевао се и приступ ваздухопловним базама за истражитеље УН.

У питању је био ревидирани нацрт резолуције, сличан оном који су САД, Британија и Француска прошле недеље проследиле чланицама Савета безбедности, у ком се осуђује напад у Идлибу.

Нешто раније је заменик руског амбасадора у УН Владимир Сафронков изјавио да ће америчка провокација, како је окарактерисао напад САД на ваздушну базу у Сирији, само охрабрити оне који желе војно решење шестогодишњег сиријског сукоба.

Сафронков је рекао да треба истражити евентуални хемијски напад и запитао се какао су француски експерти утврдили ко је одговоран за напад, када нико није посетио место где се напад догодио. 

Он је такође оптужио британског амбасадора у УН Метјуа Рајкрофта да је много заинтересованији за промену режима у Сирији него да у ту земљу дође мир.

Велика Британија: Русија штити сиријски режим и примену хемијског оружја - Велика Британија оптужила је Русију да у Савету безбедности УН злоупотребљава право вета.

„Русија се из часа у час користи правом вета и штити сиријски режим и примену хемијског оружја“, рекао је стални представник Велике Британији при тој међународној организацији Метју Рајкрофт.

Русија је у више наврата наговештавала да је неопходно спровести непристрасну истрагу пре него што се на гласање стави текст који би осудио Дамаск за употребу хемијског оружја.

У међувремену Велика Британија, САД и Француска су представиле нову резолуцију која ће вечерас бити стављена на гласање.

Седница СБ УН о хемијском нападу у Сирији - У Њујорку је почела седница Савета безбедности Уједињених нација, на којој ће се гласати о резолуцији којом се захтева од сиријске владе да сарађује у истрази о нападу за који се сумња да је изведен хемијским оружјем у провинцији Идлиб.

Заменик руског амбасадора у УН Владимир Сафронков изјавио је на седници да ће америчка провокација, како је окарактерисао напад САД на ваздушну базу у Сирији, само охрабрити оне који желе војно решење шестогодишњег сиријског сукоба, пренео је АП.

Сафронков је рекао да треба истражити евентуални хемијски напад и запитао се какао су француски експерти утврдили ко је одговоран за напад када нико није посетио место где се напад догодио. Он је такође оптужио британског амбасадора у УН Метјуа Рајкрофта да је много заинтересованији за промену режима у Сирији него да у Сирију дође мир.

Сафронков је истакао да је политичко решење једини начин да се у Сирију врате мир и смање напетости на Блиском истоку.

Амбасадорка САД у УН Ники Хејли упозорила је да САД неће дозволити да поновна употреба хемијског оружја прође без одговора.

„Нећемо гледати на другу страну. Пажљиво пратимо шта режим ради“, рекла је Хејли.

Хејлијева је упозорила Русију да изолује себе сваки пут када авиони сиријског председника Башара ел Асада баце бомбе на цивиле и сваки пут када Асад покушава да доведе до глади нову заједницу.

Британски амбасадор рекао је да су британски научници анализирали узорке са места где се догодио напад и закључили да је употребљен сарин или супстанца слична сарину.

Велика Британија због тога дели процену САД да је веома вероватно да је сиријски режим одговоран за напад сарином на Кан Шеикун 4. априла.

У резолуцији, о којој ће се гласати у 15 сати по локалном времену, сиријска влада се позива да обелодани планове летења и друге информације о војној операцији 4. априла када је извршен напад на Хан Шеикун. Тражи се и приступ ваздухопловним базама за истражитеље УН.

У том нападу је погинуло најмање 87 цивила, међу којима 31 дете.

У питању је ревидирани нацрт резолуције, сличан оном који су САД, Британија и Француска прошле недеље проследиле чланицама Савета безбедности, у ком се осуђује напад у Идлибу.

Напад у провинцији Идлиб већ истражује Организација за забрану хемијског оружја, а уколико утврде да је та врста оружја коришћена, онда ће Организација и УН заједнички покушати да утврде ко је одговоран за тај инцидент.

Лавров: Преговори са Тилерсеном били изузетно конструктивни иако постоје бројни проблеми - Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио је да су преговори са америчким државним секретаром Рексом Тилерсеном били изузетно конструктивни, иако тренутни односи између Русије и САД нису најмирнији и постоје бројни проблеми.

Он је након састанка државног секретара САД Рекса Тилерсона са руским председником Владимиром Путином рекао да постоје одређени покушаји да се нашкоди сарадњи Русије и САД, као и да је тај пут осуђен на пропаст.

„Био је ово дуг дан. Преговори су били веома дуги, док је сусрет са председником Владимиром Путином трајао више од два сата. Разговори су били веома отворени и конструктивни и размотрили смо сва кључна питања на међународној политичкој сцени, као и проблеме које се тичу билатералних односа“, рекао је он.



Лавров је истакао и да је на састанку потврђена намера обеју страна да се уложе заједнички напори у борби против тероризма.

„То је питање о којем су наши председници разговарали телефоном у више наврата, чак и оног тренутка када је амерички лидер Доналд Трамп позвао Путина да му изрази саучешће поводом терористичког напада у Санкт Петербургу“, рекао је руски дипломата.

Лавров је оценио и да се упркос проблемима које постоје између Москве и Вашингтона, ипак назире перспектива за развој дијалога, додајући да је Москва на то спремна. У ту сврху, како је рекао, биће именовани и специјални представници који ће се бавити анализом несугласица између САД и Русије.

„Након преговора се много боље разумемо“, додао је он.

Говорећи о Украјини, руски министар је навео да су и Вашингтон и Москва сагласни да је неопходно у потпуности реализовати Мински споразум, као и да ће се тим поводом успоставити комуникациони канал између САД и Русије као додатак „нормандијској четворци“.

Лавров и Тилерсон су разговарали и о ракетном нападу САД на Сирију, док је руски дипломата истакао да је неопходно спровести темељну истрагу инцидента који је постао предмет многобројних спекулација.

Како је рекао, Русија није видела никакве доказе изјава Америке о употреби хемијског оружја од стране Дамаска. Он је поновио да Русија инсистира на спровођењу објективне истраге о том питању, али уколико УН или Хаг почну да врдају, то значи да Запад не жели да се истина и сазна.

Говорећи о сиријском председнику Башару ел Асаду, Лавров је упозорио да свргавање актуелног сиријског режима може резултирати поразом у борби против терористичке организације ДАЕШ.

Руски дипломата је изразио наду и да ће се наставити преговори САД и Русије о разоружавању и стратешкој безбедности. Он се осврнуо и на питање санкција рекавши да Тилерсон на преговорима није претио новим ограничавајућим мерама.

Амерички државни секретар Рекс Тилерсон изјавио је у Москви да је ниво поверења између САД и Русије на изузетно ниском нивоу, те да је неопходно побољшати сарадњу како би уопште почели да решавају многобројна питања.

„Неопходно је учинити све како би се зауставила деградација односа и упоставило међусобно поверење“, рекао је он.

Тилерсон је такође оценио да су преговори у Москви били изузетно продуктивни.

Говорећи о ракетном нападу на Сирију, Тилерсон је рекао да је тај потез Вашингтона у потпуности оправдан. Истовремено, додао је он, Америка не располаже информацијама да је Русија пружила Дамаску било какву помоћ приликом хемијског напада на Идлиб.

Будућност сиријског лидера Башара ел Асада такође је била једна од важнијих тема преговора, а амерички државни секретар је рекао да његов одлазак са председничке функције треба да буде спроведен организовано.

Тилерсон је такође навео и да питање антируских санкција није била тема данашњих преговора.

Захарова: Војно-политичка ситуација у Сирији се знатно заоштрила - Војно-политичка ситуација у Сирији знатно се заоштрила након ракетног напада САД на авио-базу у Хомсу, изјавила је портпаролка Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова.

„Агресија САД створила је озбиљан изазов не само за регионалну, већ и међународну безбедност. Нажалост, антируске силе на Западу неће се зауставити у настојању да униште све иницијативе за проналазак решења у Сирији“, рекла је она.

Захарова је подсетила да је Русија на агресију САД одговорила једностраним изласком из Споразума о безбедности летова над Сиријом.

Истовремено, она је оценила да су све вести о томе да је Русија наводно била упозната са хемијским нападом у Идлибу лаж.

Захарова се дотакла и хакерских напада рекавши да се напади на сајт Министарства иностраних послова регуларно спроводе, као и да већина напада стиже из Америке.

„Од 1,7 милиона посетилаца, чак милион и по је из Америке, али не ради се о обичним корисницима који сајт Министарства посећују како би прочитали одређени документ, већ се ради о читавом комплексу операција које они изводе и које се тумаче као хакерски напади“, рекла је она.

Песков: Москва одбацује оптужбе да Русија наводно покушава да сакрије умешаност Дамаска у хемијски напад - Москва одбацује све оптужбе да Русија наводно покушава да сакрије умешаност Дамаска у хемијски напад на Идлиб, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

„У сваком случају, одбацујемо све оптужбе у вези са тим“, рекао је Песков коментаришући оптужбе Беле куће.

„Желимо да вас подсетимо да је Русија једина земља која је од самог почетка позивала на непристрасну међународну истрагу о употреби хемијских средстава у Идлибу. Управо је Русија позивала да се у најкраћем могућем року постигне договор о спровођењу такве истраге пре него што погрешно залепимо етикете једној или другој страни“, рекао је портпарол руског председника.

Песков је оптужбе на рачун Москве о прикривању учешћа Дамаска у хемијском нападу у Идлибу назвао информационом пометњом и додао да у овим неоснованим оптужбама постоји много опречних информација.

Постављање питања о потреби да се Русија дистанцира од председника Сирије Башара ел Асада, без решавања проблема борбе против терористичке групе ДАЕШ и политичког решења, кратковидо је, додао је Песков.

Одговарајући на питање да ли постоје неке околности под којима би Москва могла да се дистанцира од Асада, он је нагласио да постоје два основна циља: борба против ДАЕШ-а и утврђивање начина да се из ове ситуације изађе не силом, већ политичким и дипломатским средствима, односно, за налажење политичког решења сиријског проблема.

„Сматрамо да је кратковидо питање о потреби да се дистанцирамо од Асада без спомињања два главна циља“, рекао је Песков.

Он је подсетио да је Асад легитимни председник Сирије, а војска којом командује учествује у директној борби против међународног тероризма који је тренутно веома распрострањен на територији Сирије.

Рјабков: Седница ОЗХО о ситуацији у Сирији биће одржана у четвртак  - Специјална седница Организације за забрану хемијског оружја (ОЗХО) о ситуацији у Сирији биће одржана у четвртак, 13. априла, рекао је новинарима заменик министра спољних послова Русије Сергеј Рјабков.

„Сутра би требало да се одржи специјална седница (ОЗХО)“, рекао је Рјабков пре састанка министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова и америчког државног секретара Рекса Тилерсона у Москви.

Путин: Поверење између Русије и САД под Трамповом администрацијом уназађено  - Поверење између Русије и САД је уназађено под Трамповом администрацијом, изјавио је руски председник Владимир Путин.

Током своје председничке изборне кампање, Трамп је рекао да би желео да има боље односе са Русијом.

У данашњем интервјуу председник Путин је рекао, да ако је Трампу циљ отопљавање односа са Русијом, да он није успео да види такву намеру код Трампа.

"Рекао бих да је ниво поверења између Русије и САД на радном нивоу, посебно у војној димензији и није побољшан. Напротив, он је уназађен", рекао је руски председник.

Лавров Тилерсону: Не стављајте нас пред лажни избор — са нама или против нас  - Амерички државни секретар Рекс Тилерсон је започео своју посету Москви састанком са министром спољних послова Сергејом Лавровим у Москви.

На дневном реду састанка се разматрају односи Русије и САД у светлу наводног хемијског напада у Сирији и америчком ракетном нападу.

Како су тазговори почели, Сергеј Лавров је саопштио да је од виталног значаја да се избегну ваздушни напади на Сирију, додајући да се Русија залаже за заједничко деловање за решавање кризе. Он је такође рекао да је Русија у више наврата саопштавала  да жели конструктиван дијалог са САД о сиријској кризи.



Русија сматра да је "коначно важно да се спрече било какви ризици од таквих акција у будућности", рекао је Лавров у вези са недавним нападом САД на сиријску базу. Он је напад такође окарактерисао као  "противправни напад" против Сирије.

Лавров је нагласио да је Тилерсонова посета Москви важна са становишта стварања широког анти-терористички фронта.

"Посета даје прилику, да се председник Путин и председник Трамп сложе и да се искрено и поштено покуша разјаснити наша сарадње по свим питањима, а пре свега о формирању широког антитерористичког фронта", рекао је Лавров.


„Одувек смо били за заједничке акције и сматрамо да није продуктивно ограничавање на затворене савезе“, рекао је он.

Према речима Лаврова, „такав став наше америчке колеге нису имале само једном, и добро је познат у Вашингтону, између осталог и Вама“.


„Нама је, са друге стране, важно да схватимо ваш став, став САД, стварне намере ваше администрације. Надамо се да ћемо данас направити помак на том путу“, рекао је шеф руске дипломатије.


Лавров је Тилерсонову посету окарактерисао као благовремену. Руски министар је рекао да је састанак добра прилика да се разјасне изгледи за сарадњу. 


„Имамо много питања, укључујући и изузетно нејасне контрадикторне ставове које је изразио Вашингтон у свим аспектима билатералних и мултилатералних односа“, рекао је руски министар.


„Ми смо у више наврата потврђивали нашу спремност за конструктиван и равноправан дијалог, сарадњу која узима у обзир легитимне међусобне интересе. То је наша стална политика која се формира искључиво у складу са међународним правом, а не под утицајем краткорочних тржишних услова“, истакао је Лавров. 


Москва сматра да је важно да се убудуће спрече амерички напади на Сирију, изјавио је руски министар.


„Осим изјава, видели смо и акције када је извршен илегални напад против Сирије“, додао је он.


Лавров је истакао да је „од суштинског значаја да се спречи понављање ових акција у будућности“.    


Не стављајте нас пред лажни избор — са нама или против нас, рекао је Лавров Тилерсону коментаришући његову изјаву којом је раније позвао Русију да направи избор између односа са САД и подршке сиријском председнику Башару Асаду. 


Тилерсон је, са своје стране, изразио наду да ће на састанку са Лавровом стране моћи да разјасне који су подударни циљеви двеју држава и да утврде разлике.


Амерички државни секретар је истакао да ће стране покушати да једна другој објасне своје ставове. Тилерсон сматра да ће састанак бити прилика да се објасне разлике у мишљењу Сједињених Америчких Држава и Русије.


Конашенков: Eфикасност америчког напада је за америчку јавност, а не за професионалце  - 
Министарство одбране Русије критиковало је тврдње САД о „ефикасности“ ракетирања сиријске базе и додало да напад није успео да оствари свој главни циљ, а то је уништење сиријских оружаних снага.

Портпарол Министарства одбране генерал-мајор Игор Конашенков изјавио је да су тврдње о „ефикасности“ напада изречене искључиво за обичне Американце, али не и професионалце.

„Пентагонове примедбе на наводну високу ефикасност ракетног напада на аеродром Шаират изречене су за америчку јавност, а не за професионалце“, рекао је Конашенков.

Он је објаснио да су се све мете налазиле на уском делу територије и да су биле прилично великих размера, што их је учинило лаком метом.

„Дакле, у случају да 59 ракета ’томахавк‘ није лансирано на стотине километара одатле, већ да су само бачене из ваздуха, ефикасност ’удара‘ била би иста у погледу трошкова, више од 100 милиона долара, и у погледу прецизности погодака“, додао је Конашенков.

Пре тога је амерички министар одбране Џејмс Матис тврдио да је у нападу САД разорено 20 одсто авиона сиријске авијације. Он је рекао да је сиријска влада „изгубила могућност да снабдева авионе горивом и муницијом на аеродрому Шаират и да у овом тренутку употреба писте нема војни значај“.

Конашенков је рекао да је једино логично објашњење за америчке нападе слабљење војне способности сиријске војске, али да мисија није успела, а сиријске трупе настављају да се успешно боре против терористичке групе ДАЕШ.

Матис: САД разматрају могућност увођења зона забране летења у Сирији  - САД и њени партнери разматрају могућност увођења зона забране летења у Сирији, изјавио је шеф Пентагона Џејмс Матис.

„То питање, поред многих других, увек је на дневном реду са нашим партнерима“, рекао је он.

Метис је такође навео да је напад на сиријски аеродром представљао усаглашену акцију војске.

Пушков Џонсону: Бити против Русије је веома примитиван приступ  - Одлуком Г7 да се не прошире санкције Русији због подршке коју британска дипломатија пружа Сирији доживела је пораз, сматра руски сенатор Алексеј Пушков.

„Неуспех британског министра спољних послова Бориса Џонсона да наметне нове санкције Русији је пораз дипломатије Лондона. Једноставно, бити против Русије је веома примитиван приступ“, написао је он на свом профилу на Твитеру.

Према његовим речима, Лондон је сам себе на овај начин сатерао у ћошак.

„Са једне стране ’брегзит‘, са друге конфликт са Русијом, док је њен утицај на кризу у Украјини и Сирији једнак нули“, додао је он.

Нешто раније је министар спољних послова Француске Жан Марк Еро изјавио да на састанку министара спољних послова Г7 у Луки није донета одлука о наметању санкција против Русије и Сирије.

Вашингтон неће дозволити поновну употребу хемијског оружја у Сирији  - Амерички државни секретар Рекс Тилерсон изјавио је да Вашингтон неће дозволити поновну употребу хемијског оружја у Сирији, преноси агенција Ројтерс.

Државни секретар је истакао да америчке власти не могу да допусте да хемијско оружје падне у руке терористичке организације ДАЕШ.

Тилерсон је на састанку министара спољних послова Г7 рекао да ће Сједињене Америчке Државе тражити „стратешка“ решења за деескалацију насиља у Сирији, јавља Ројтерс.

Он је додао да је у интересу Русије да се о Сирији координише са Сједињеним Америчким Државама.

САД: Терористи нису одговорни за напад у Идлибу  - САД сматрају да терористи нису одговорни за хемијски напад у Идлибу, као и да ДАЕШ у тој земљи не располаже залихама гаса сарина, изјавио је високи званичник америчке администрације

„Сматрамо да терористи или било које друге невладине групације нису одговорни за напад у Идлибу“, рекао је он.

Такође, Вашингтон је сигуран да је напад хемијским оружјем изведен из ваздуха и то сиријским авионима Су-22 који су полетели са аеродрома Шаират, истакао је амерички званичник.    

Истовремено, он је рекао да су сиријске власти у више наврата користиле хемијско оружје иако су 2003. године саопштиле да су све залихе уништене.

Спајсер: Хитлер није употребљавао хемијско оружје у градовима  - 
Портпарол председника САД Доналда Трампа Шон Спајсер треба да напусти свој положај након изјаве у којој је упоредио акције Башара ел Асада у Сирији са деловањем Адолфа Хитлера, изјавио је генерални директор Центра Ане Франк за међусобно уважавање у САД Стивен Голдстајн.

„Спајсерова изјава је најгора увреда некога коју смо икада чули од портпарола Беле куће… Председник Трамп би требало да га отпусти“, наводи се у саопштењу које је Голдстајн објавио на званичној страници Центра на Фејсбуку.

Раније је портпарол Беле куће Шон Спајсер рекао новинарима да се чак ни вођа нацистичке Немачке Адолф Хитлер није спуштао на употребу хемијског оружја, као што то наводно ради Башар ел Асад у Сирији.

Новинари су након брифинга покушали да разјасне да ли је Спајсер свестан да је нацистичка Немачка користила гасне коморе. На ово је портпарол Беле куће одговорио да зна за то, али да Хитлер није употребљавао хемијско оружје у градовима.

Захарова: Долазак у Москву са ултиматумима је бескористан и контрапродуктиван  - Долазак у Москву са ултиматумима је бескористан и контрапродуктиван, изјавила је уочи разговора шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова и америчког државног секретара Рекса Тилерсона портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.

Тилерсон је у уторак на састанку министара спољних послова Г7 изјавио да је у интересу Русије да координира са САД у Сирији, а не да подржава „непоузданог партнера“ (сиријског председника Башара ел Асада). Многи медији су овакве изјаве америчког државног секретара схватили као ултиматум Москви.

„Не видим ово као ултиматум“, рекла је с тим у вези Захарова на телевизији „Дожд“.

„Мислим да су сви одавно схватили да је долазак код нас са ултиматумима узалудан, то је једноставно контрапродуктивно“, истакла је она.

„Ми на те речи гледамо као на политичку изјаву, као на показивање мишића пред почетак преговора. То је једна од тактика преговарачког процеса — означити своје крајње ставове, а онда их током преговора некако нивелисати, налазити неке компромисе“, сматра Захарова.

Тилерсон је у уторак допутовао у Москву где ће данас разговарати са министром спољних послова Русије Сергејем Лавровом.


Трамп: Путин подржава „веома лошег човека, животињу“  - 
Председник САД Доналд Трамп истакао је да председник Русије Владимир Путин подржава „веома лошег човека“ и да верује да је такав савез лош за Русију и цео свет.

Амерички председник окривио је за тренутну ситуацију у Сирији подршку Москве председнику земље Башару Асаду и назвао сиријског лидера „животињом“ у ексклузивном интервјуу за „Фокс бизнис“.

„Да Русија није упала тамо и подржала ову животињу (Асада), сада тамо не бисмо имали проблем“, рекао је Трамп. 

„Путин подржава човека који је заиста лош човек. Мислим да је то веома лоше за Русију. Мислим да је то веома лоше за човечанство. То је јако лоше за наш свет“, изјавио је Трамп за „Фокс бизнис“.

Коментаришући недавне америчке напада на сиријски аеродром, Трамп је нагласио да није могао другачије да поступи.

„Али када видите да људи користе грозно, грозно хемијско оружје… и када видите ту дивну децу која су мртва у рукама својих очева, или видите децу која се боре за живот… када сам то видео одмах сам позвао генерала Матиса“, рекао је Трамп.

Раније је портпарол Кремља Дмитриј Песков истакао да „декламовање мантре“ о потреби одласка Асада са власти не доводи ближе политичком решењу сиријског сукоба. Да би се нашло мирно решење покренут је женевски процес, а затим и процес у Астани, који га подупире и представља саставни део Женеве. Песков је истакао да потрага за решењем треба да се води управо у оквиру ових процеса који немају алтернативу.

Русија изводи нападе на терористе у Сирији на захтев власти ове земље. Коалиција на челу са САД изводи акције у Ираку и Сирији, при чему у Сирији она не координира своје активности са сиријском владом.

Путин: НАТО земље на амерички напад климају главом као лутке  - Председник Русије Владимир Путин током конференције за медије након састанка са италијанским председником Серђом МатареломПутин о реакцији земаља НАТО-а: 

Коментаришући недавни ракетни напад САД на сиријску ваздухопловну базу, председник Путин je изјавио да нема доказа да је Дамаск употребио хемијско оружје, али да постоје јасни докази да је Вашингтон прекршио међународни закон.

Говорећи о овом питању у интервјуу за телевизију „Мир 24“, руски лидер је рекао да, упркос томе што нема доказа да је сиријска влада користила хемијско оружје у Идлибу, постоје докази да је Вашингтон прекршио међународно право.

„Где је доказ да су сиријске трупе употребиле хемијско оружје? Нема доказа. А шта је са кршењем међународног права? То је очигледна чињеница“, истакао је Путин.

Што се тиче реакције држава-чланица НАТО-а на амерички напад, Путин га је упоредио са климањем глава будала.

„Каква је била реакција савезника НАТО-а? Сви су као оне лутке које климају главом“, додао је Путин.

Руски лидер истакао је да се без одобрења Савета безбедности УН напада једна суверена земља, али да се без обзира на ово јасно кршење међународног права „сви слажу, прихватају, почињу да климају главама и подржавају“. Према његовим речима, тако да било и 2003. године, када је искоришћен потпуно измишљени повод за инвазију на Ирак.

Спајсер: Русија ће отићи у изолацију ако се не договори са САД  - Уколико Русија и САД не пронађу о Сирији заједнички језик који ће одговарати националним интересима Америке, Москва ће се наћи у изолацији, изјавио је портпарол Беле куће Шон Спајсер.


„Међутим, уколико Русија и САД направе ’дил‘, онда се то неће догодити. У супротном нема сумње да ће Русија отићи у изолацију“, рекао је он.

Спајсер је такође рекао да је Москва на „путу самоизолације с обзиром да се ставља у исти ред са Сиријом и Северном Корејом, које су неуспеле државе“.

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Структура ће бити уништена до краја године, наговестио је изасланик Кијева у Уједињеним нацијама


Мађарска је обећала да ће се супротставити петогодишњој стратегији финансирања Украјине коју је управо предложио генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг

Јеврејска држава је наводно изјавила да ће казнити Палестину ако суд буде гонио њене лидере


Неки савезници су скептични према прихватању Украјине усред оружаног сукоба, изјавио је председник


Дмитриј Песков је истакао да је став Русије о мировним преговорима добро познат


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА