BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 20.02.

21.02.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 20.02.



Погинула четири руска војника у Сирији Четири војника војске Русије су погинула, а два рањена када је аутомобил-бомба експлодирао 16. фебруара, саопштило је Министарство одбране Русије.

Министарство је саопштило да је конвој сиријских трупа у којем је био аутомобил са руским војним саветницима ишао из области аеродрома Тијас према граду Хомс.

Након што је колона возила око четири километра испод аутомобила у коме су се налазили руски војници, дошло је до детонирања експлозије.

У експлозији су погинула четири војника, а два су рањена. Наводи се да се за њихове животе боре руски војни лекари.

 


Преглед политичких и других вести за 20.02.


Ле Пенова: Председник Сирије представља једину силу која би могла да се супростави терористима Председник Сирије Башар ел Асад представља једину силу која би могла да се супротстави терористима ДАЕШ-а да дођу на власт, изјавила је лидерка француских националиста Марин ле Пен.

Марин ле Пен је то изјавила у Бејруту након сусрета са либанским премијером Саидом Хариријем.

„Предочила сам премијеру сопствену анализу ситуације. Немамо другог решења него да бирамо између Асада и ДАЕШ-а“, рекла је она, а пренео АФП.

Претходно је Ле Пенова угостила председника Либије Мишела Ауна, што је уједно био први сусрет једног председника са лидерком француског Националног фронта.

Ле Пенова и француски министар економије Емануел Макрон фаворити су на предстојећим председничким изборима у Француској који ће бити одржани 23. априла и 7. маја.

Репортажа из Алепа

Добродошлица за руске деминере од стране становника Алепа

Закључци минхенске конференције о Сирији
 Изузетно напетом расправом око ситуације у Сирији завршена је тродневна Минхенска конференција о безбедности на којој је очигледно постало да учесници желе учешће Русије у процесу проналаска решења за сиријску кризу.

Истовремено, тачни параметри учешћа Москве не могу бити дефинисани без стабилизације режима прекида ватре у земљи, али и конкретне позиције нове америчке администрације када је реч о сиријској стратегији.

У расправи су учествовали специјални изасланик УН за Сирију Стафан де Мистура, специјални представник САД у коалицији за борбу против ДАЕШ-а Брет Макгурк, шеф Националне коалиције сиријских револуционарних и опозиционих снага Анас ел Абда и шеф међународног комитета Савета федерације Русије Константин Косачов.

Де Мистура је указао на то да је неопходно увести потпуно примирје за време преговора како би они били што делотворнији.

„Уколико будемо постигли потпуно примирје, пропраћено испоруком хуманитарне помоћи, то ће допринети постизању бољих резултата на женевским преговорима“, рекао је он.

О потреби да се успостави примирје говорио је и амерички представник Макгурк, који је истакао да у режиму прекида ватре види шансу да се сиријски процес доведе до краја.

О намерама да се конструктивно разговара у Женеви говорио је и представник опозиције Анас ел Абда, који је рекао да ће се опозиција обавезати на прелазак на политичко решење, које ће ставити тачку на сиријски конфликт.

„Једна ствар која ми сад недостаје јесте објашњење америчке стратегије, како бих направио равнотежу и упоредио са осталим стратегијама“, рекао је Де Мистура. 

Према његовим речима, став Американаца је други по важности фактор како би се прешло на проналазак политичког решења у земљи.

Ипак, Макгурк каже да САД не виде једноставно решење за Сирију. „Немогуће је пронаћи решење за Сирију за само неколико дана, иако та вест може многе да разочара“, додао је он.

О томе да преговори у Астани, које су иницирали Русија, Иран и Турска, не представљају алтернативу женевском процесу говорили су практично сви учесници дискусије.

„Ми никада нисмо сматрали Астану алтернативом Женеви“, рекао је Косачов, док је Де Мистура додао да су преговори у Астани далеко перспективнији него било које друге мировне иницијативе.

Друга рунда преговора у Астани одржана је 15. и 16. фебруара, када је договорено да се оформи оперативна група за праћење примирја у Сирији уз учешће Русије, Ирана и Турске.

„Подржали смо процес у Астани јер се он тицао одређене теме, а то је пре свега успостављање и праћење примирја, као и мере за успостављање међусобног поверења и допремања хуманитарне помоћи“, рекао је он.

Амерички представник Макгурк се, међутим, осврнуо и на питање сарадње Русије, Турске и Ирана рекавши да је она изузетно важна, јер те земље представљају најважније факторе у региону.

Макгурк је признао да Москва настоји да се у Сирији постигне деескалација сукоба, иако су САД и даље скептичне када је у питању руски утицај.

„Ми признајемо да је Русија покушала да реализује одређене ствари када је реч о деескалацији сукоба. Међутим, уколико САД покушају да успоставе сарадњу са Русијом о Сирији, појавиће се нова питања око тога какве могућности ће имати Русија да утиче на саму ситуацију“, рекао је амерички представник. 

Макгурк је такође истакао да САД имају искуства када је реч о сарадњи са Москвом на питању сиријске кризе, између осталог захваљујући читавој серији преговора између бившег америчког државног секретара Џона Керија и министра иностраних послова Русије Сергеја Лаврова, када је било договорено примирје, које је потом пропало.

„Америка и Русија су биле гаранти примирја, међутим испоставило се да су обе земље биле увучене у игру регионалних сила“, прокоментарисао је он иако није прецизирао како би то могло да се избегне у будућности.

САД: Мала вероватноћа сарадње САД са Русијом у Сирији Мало је вероватно да ће доћи до сарадње САД са Русијом када је реч о Сирији, иако у тој сарадњи постоји одређени потенцијал, изјавио је специјални саветник америчког председника за сарадњу са другим земљама у борби против терористичке организације ДАЕШ Брет Мекгурк.


„Заправо, сарадња са Русијом у виду борбе против ДАЕШ-а је компликована, иако потенцијал постоји. Сарадња је мало вероватна, морамо бити реални“, рекао је он.

Према његовим речима, веома је тешко замислити било какву озбиљнију сарадњу између Москве и Вашингтона све док грађански рат у Сирији и даље траје.

Истовремено, Макгурк је оценио да се примирје у тој земљи успешно спроводи, те да је прекид ватре допринео драстичном смањењу борбених дејстава.

„Приметна је деескалација, иако постоје одвојени случајеви кршења примирја“, навео је.

Специјални саветник је додао и да је улога Русије, Турске и Ирана у решавању сиријске кризе веома важна, будући да су управо те земље најважнији страни фактори у региону.

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Структура ће бити уништена до краја године, наговестио је изасланик Кијева у Уједињеним нацијама

Мађарска је обећала да ће се супротставити петогодишњој стратегији финансирања Украјине коју је управо предложио генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг


Јеврејска држава је наводно изјавила да ће казнити Палестину ако суд буде гонио њене лидере

Неки савезници су скептични према прихватању Украјине усред оружаног сукоба, изјавио је председник



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА