BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 21.11.

22.11.2016. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији - Кликнути овде или на мапу испод



Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији


Примирје у Сирији - детаљније  Клинути овде или на мапу испод




Ситуација на фронту - Кликнути овде или на мапу испод






  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 21.11.


Руско-сиријска акција спасавања две породице из источног Алепа

Дејство сиријских снага у Алепу

Сиријска армија добила појачања пред завршно чишћење источног Алепа  -  Снаге сиријске армије које се спремају за чишћење источног Алепа од терориста добиле су велико појачање. Стигле су, заправо, три колоне.

Једна на део фронта наспрам дела града Ханан, друга се распоредила наспрам Баибдина, а трећа испред Бустан-ал-Паше.


У наредним сатима се очекују нове труппе и ратна техника, што се узима као сигуран знак да ће операција почети врло брзо.
 

Борбе у Алепу


 

 

Преглед политичких и других вести за 21.11.



Након модернизације инфраструктуре руска база у Тартусу ће моћи да прима бродове првог ранга  - Након модернизације инфраструктуре руска база у Тартусу ће моћи да прима бродове првог ранга, укључујући носаче авиона и нуклеарне подморнице, изјавио је за Спутњик представник Комитета Савета Федерације за одбрану и безбедност Виктор Озеров.

„Већ данас Тартус прима војне бродове различите класе, као и нове типове подморница. Након модернизације инфраструктуре, Тартус ће моћи да прима бродове првог ранга", рекао је сенатор Озеров. Према његовим речима, база у Тартусу ће моћи, између осталог, да прими и крстарицу носач-авиона „Адмирал Кузњецов".

„Претпостављамо да ће за бродове првог ранга, као што је „Адмирал Кузњецов" у Тартусу након модернизације бити створени сви потребни услови", навео је Озеров.

Он је навео да би број бродова Средоземне флоте у луци Тартус могао бити увећан. Бродови првог ранга су углавном носачи авиона, ракетне и противбродске крстарице и атомске подморнице. Министарство одбране Русије саопштило је у октобру да намерава да створи сталну поморску базу у сиријском Tартусу. Сви документи су већ припремљени и сада пролазе међуресорно усаглашавање, саопштио је секретар заменика министра одбране Николај Панков. У овом тренутку у Тартусу се налази пункт за снабдевање бродова руске Ратне морнарице који ради још од 1977. године. Споразум о коришћењу ове базе могао би бити потписан на 49 година.

Конашенков: Русија доказала да сиријски милитанти користе хемијско оружје  - Руска војска је доказала да су сиријски милитанти користили отровне супстанце, изјавио је званични представник Министарства одбране Русије генерал-мајор Игор Конашенков.

„У кварту „1070“ на југозападу Алепа експерти Министарства одбране Русије су извели брзу идентификацију девет одабраних узорака (делови граната, места пада гранате) која је потврдила да се у муницији налазио флор и бели фосфор. Такође је од четворице Сиријца који су рањени током коришћења милитаната хемијског оружја узет узорак и послат на дубинску анализу у специјалну лабораторију на територији Руске Федерације“, рекао је Конашенков.

Специјалисти руског научног центра за радијациону, биолошку и хемијску заштиту Оружаних снага Русије настављају да раде на прикупљању доказа о употреби хемијског оружја у Алепу од стране терориста, саопштио је Конашенков. Истовремено, представник Министарства одбране је навео да „без обзира на позив на заједнички рад, Организација за забрану хемијског оружја (ОЗХО) још увек није послала у Алеп своје експерте“.

Сирија одбацује идеју самоуправе у Алепу  - Дамаск у потпуности одбацује идеју самоуправе у источним деловима Алепа, који се налазе под опсадом војске, будући да то подрива национални суверенитет, изјавио је шеф Министарства иностраних послова Сирије Валид Муалем.

„Специјални изасланик УН за Сирију Стафан де Мистура затражио је током преговора да се на истоку Алепа формира аутономна област која би се налазила под контролом опозиционих снага. Таква идеја је у потпуности одбијена, јер би то нарушило национални суверенитет“, рекао је он.

Истовремено, Муалем је констатовао да су данас приметни позитивни кораци када је реч о проналаску решења за сиријски конфликт.

„То улива одређени оптимизам и даје нам наду да ће политичко решење бити пронађено“, казао је он. У последњих неколико месеци ситуација у Алепу се драстично искомпликовала и у току су тешке борбе за контролу над тим градом између владиних снага, са једне стране, и терориста и представника „умерене опозиције“, са друге стране.

Путин и Обама разговарали о ситуацији у Сирији и Украјини  - Председник Русије Владимир Путин на кратко се састао са својим америчким колегом Бараком Обамом на маргинама самита Азијско-пацифичке економске сарадње, потврдио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Он је рекао да су се Путин и Обама уочи почетка заседања срели, поздравили и кратко поразговарали.

Према саопштењу Беле куће, председници су разговарали о могућностима проналаска решења за Сирију и Украјину.

„Обама је позвао Путина да се придржава својих обавеза у оквиру Минског споразума потврдивши још једном став САД када је реч о поштовању суверенитета Украјине“, наводи се у саопштењу.

Говорећи о Сирији, председници су оценили да је неопходно да се разговор настави на нивоу шефова дипломатија, што ће учинити министри иностраних послова Сергеј Лавров и Џон Кери, како би се умањило насиље у тој ратом захваћеној земљи.

Огласио се и портпарол Кремља Дмитриј Песков, који је рекао да су се Путин и Обама договорили да наредна два месеца посвете проналаску решења за сиријски конфликт.


Ниједна земља неће бити у стању да сама да обнови Сирију  - 
Ниједна земља неће бити у стању сама да обнови Сирију, земљу разорену готово шест година дугим ратом, рекао је за портал „Газета“ Абдулах ел Дардари, заменик извршног секретара Економске и социјалне комисије УН за Западну Азију и бивши заменик сиријског премијера.

Дардари је додао да то треба да буде мултилатерални напор. Руски председник Владимир Путин „био је у праву када је рекао да реконструкција и финансирање на Блиском истоку треба да буду приоритет за међународну заједницу“.

Штавише, потребна је заједничка одговорност, јер једна земља, укључујући и Сједињене Америчке Државе, Европску унију, Саудијску Арабију, Иран и Кину, не може сама да обнови регион. „Оне неће моћи да обнове чак ни Сирију, за коју се процењује да је претрпела штету у износу од 350 милијарди долара“, каже Дардари.

Крајем октобра Путин је предложио да међународна заједница треба да направи дугорочни свеобухватни програм за обнављање блискоисточних нација разорених сукобима. Он је то упоредио са Маршаловим планом, иницијативом економске помоћи чији је циљ био обнављање Европе након Другог светског рата, због „уништења огромних размера“ на Блиском истоку. Дардари је објаснио зашто током мировног процеса, а не касније, треба узети у обзир економски фактор. Читајте више

Чешки генерал: Размештање руских бродова не треба посматрати као непријатељски потез  - Русија је изазвала пометњу међу неким западним лидерима својом одлуком да пошаље групу носача авиона на сиријску обалу, али чешки генерал армије Петер Павел, председник Војног комитета НАТО-а, рекао је за „Монд“ да размештање не треба посматрати као „непријатељски“ потез, јер Москва не жели да каља своју репутацију на светској сцени.

„Војни потенцијал Русије, као и војно присуство земље стално се повећава“, каже генерал Павел, позивајући да се „погледа иза“ тих догађаја. „Русија жели да покаже да поседује војну моћ која се мора поштовати и која има спољнополитичку сврху — повратак на међународну сцену.“ Као резултат тога, распоређивање групе носача авиона, предвођене „Адмиралом Кузњецовом“, у источни Медитеран не треба посматрати као „непријатељску намеру“, сматра генерал Павел.

„То је приказ глобалног капацитета Русије и средство за спровођење аутономне операције када Москва буде сматрала да је потребно“, објашњава генерал. 

Русија је послала носач-авиона „Адмирал Кузњецов“, ратну крстарицу „Петар Велики“, противподморничке разараче „Североморск“ и „Адмирал Кулаков“ и бродове за подршку у Средоземно море да одржавају војне вежбе и јачају способности. Група је стигла на своју дестинацију 8. новембра. 

„Адмирал Кузњецов“ је 15. новембра учествовао у противтерористичкој операцији Русије у Сирији, покретањем великог напада на циљеве ДАЕШ-а и Нусра фронта, углавном складишта муниције и објекте за производњу оружја у сиријским провинцијама Идлибу и Хомсу.

„Не мислим да је спољна политика Русије у овом тренутку усмерена на уништавање имиџа конструктивног учесника на међународној сцени који Москва жели да прикаже. Уколико је Русија заинтересована да поново постане глобални играч, сваки чин агресије током овог прелазног периода био би препрека томе циљу“, истиче Павел.


Високи званичници НАТО-а били су углавном критични према Русији, оптужујући је да се наводно меша у унутрашње послове Украјине и да прети својим суседима на Балтику. Москва је увек негирала те тврдње говорећи да су ширење Алијансе на истоку и њене иницијативе у близини руске границе штетни за регионалну и глобалну безбедност.

Сирија рачуна на ревидирање политике САД  - Министар спољних послова Сирије Валих Муалем изјавио је да Дамаск рачуна да ће нова администрација Сједињених Америчких Држава ревидирати своју политику према Сирији.


На питање каква су очекивања сиријске владе у вези са будућом политиком новоизабраног председника САД Доналда Трампа, Муалем је одговорио да је још рано изводити неке закључке. Међутим, он наводи да Дамаск рачуна да ће „нова администрација Сједињених Америчких Држава ревидирати своју политику према Сирији“. Сиријски министар је додао да је Дамаск очекивао да у недавним разговорима са изаслаником УН Стафаном де Мистуром чује датум нове рунде међусиријских преговора, али он није договорен.

Де Мистура је данас стигао у Дамаск да би разговарао са Муалемом о ситуацији у Сирији, а посебно о кризи у Алепу у којем побуњеници и даље држе источне делове града. Међусиријски преговори нису одржани од априла 2016. „Моје колеге и ја смо очекивали да чујемо од њега датум наставка разговора о Сирији, али нам га он није рекао“, рекао је Муалем на конференцији за медије.

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Мештани села Рашчићи код Ивањице годинама безуспешно покушавају да реше проблем буке и загађења који су директна последица рада каменолома у власништву фирме \"Путеви” Ивањица.


Министар спољних послова Руске Федерације Сергеј Лавров изјавио је у интервјуу за Алтернативну телевизију да је циљ да се Срби сломе још увијек траје.

У области корпоративне исхране, апликација Ордера претставља иновативно рјешење у задовољавању потреба запослених. Са модулима као што су Топли оброк, Кетеринг, Ресторани, Онлајн Шоп, Ордера нуди велике могућности за...


Пуковник Златан Црналић, један од преживјелих пилота који су оборени изнад Новог Травника у фебруару 1994. године, преминуо је данас у 61. години након краће и тешке болести

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА