BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Озеров: Русија ће морати да појача своју ваздушно-космичку одбрану на западу

Озеров: Русија ће морати да појача своју ваздушно-космичку одбрану на западу
21.11.2016. год.


Као одговор на распоређивање америчке противракетне одбране у Европи, Русија ће морати да појача своју ваздушно-космичку одбрану на западу, да употреби додатне снаге и средства за заштиту објеката и контролних пунктова, изјавио је за Спутњик представник Комитета Савета Федерације за одбрану и безбедност Виктор Озеров.

Као одговор на распоређивање америчке противракетне одбране у Европи, Русија ће морати да појача своју ваздушно-космичку одбрану на западу, да употреби додатне снаге и средства за заштиту објеката и контролних пунктова, рекао је Озеров.

„Као реципрочна мера против таквих врста претњи принуђени смо да  појачамо систем ваздушно-космичке одбране у том правцу, искористимо додатне снаге и средства за решавање задатака заштите одговарајућих објеката и контролних пунктова. У тај напор улази распоређивање С-400 и комплекса ’искандер‘ у Калињинграду и стварање нових формација у западном и Јужном војном округу“, рекао је сенатор.

Он је навео да је један од аргумената које је Русија наводила због распоређивања америчког ПРО у Европи био страх за стварање инфраструктуре може у кратком року бити преуређена за распоређивање ударног наоружања, између осталог, крстарећих ракета копненог базирања. Према речима шефа комитета, поред моторизованих тенковских јединица које су формиране у Западном и Јужном војном округу, дивизија поседује и средства за противваздушну и космичку одбрану.

„Oсим тога, ми то не кријемо, ми усавршавамо наше ваздушно-космичке снаге, израђујемо нове, савремене типове ракета класе као што су земља-ваздух и ваздух-земља које би могле да неутрализују ваздушну одбрану коју САД имају у Европи“, навео је руски сенатор.

О бази Тартус

Након модернизације инфраструктуре руска база у Тартусу ће моћи да прима бродове првог ранга, укључујући носаче авиона и нуклеарне подморнице, изјавио је за Спутњик представник Комитета Савета Федерације за одбрану и безбедност Виктор Озеров.

„Већ данас Тартус прима војне бродове различите класе, као и нове типове подморница. Након модернизације инфраструктуре, Тартус ће моћи да прима бродове првог ранга", рекао је сенатор Озеров. Према његовим речима, база у Тартусу ће моћи, између осталог, да прими и крстарицу носач-авиона „Адмирал Кузњецов".

„Претпостављамо да ће за бродове првог ранга, као што је „Адмирал Кузњецов" у Тартусу након модернизације бити створени сви потребни услови", навео је Озеров.

Он је навео да би број бродова Средоземне флоте у луци Тартус могао бити увећан. Бродови првог ранга су углавном носачи авиона, ракетне и противбродске крстарице и атомске подморнице. Министарство одбране Русије саопштило је у октобру да намерава да створи сталну поморску базу у сиријском Tартусу. Сви документи су већ припремљени и сада пролазе међуресорно усаглашавање, саопштио је секретар заменика министра одбране Николај Панков. У овом тренутку у Тартусу се налази пункт за снабдевање бродова руске Ратне морнарице који ради још од 1977. године. Споразум о коришћењу ове базе могао би бити потписан на 49 година.

Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА