BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 29.09.

30.09.2016. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Ситуација на фронту за 27.09. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 29.09
.


Стање на фронту - 
.


Преглед политичко-економских и других вести за 29.09.



Туск се нада продужењу санкција Русији - Председник Европског савета Доналд Туск нада се да ће Европска унија у децембру продужити санкције Русији.

„Предложио сам својим колегама да у октобру размотре заједничку стратегију у нашем приступу овој ситуацији, и надам се да ћемо у децембру у Европском савету наставити нашу доследну политику која се тиче увођења и спровођење санкција“, рекао је Туск током састанка са премијером Украјине Владимиром Гројсманом. Туск је истакао да Европски савет намерава да настави да подржава Украјину.

Песков: Русија није видела ниједан доказ о обарању малезијског авиона - Русија није видела ниједан доказ у прелиминарној истрази о обарању малезијског авиона МХ17 2014. године коју су јуче објавили међународни истражитељи, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Он је у интервјуу за Би-Би-Си указао на то да је Русија од почетка подржавала идеју свеобухватне истраге и желела је да учествује у истражном тиму, али јој то није омогућено упркос чињеници да је пружала информације на основу захтева истражитеља. Упитан да ли Русија прихвата резултате истраге, Песков каже да су то само прелиминарни налази и да ће се истрага наставити до 2018. године.

„Дакле, још увек морамо да чекамо коначан суд. Још увек има много нејасних ствари. Много контрадикторности. И ми сви морамо да нађемо одговор на те контрадикторности“, рекао је Песков. Ту, како каже, нема шта да се прихвати ни пориче.

„Истрага мора да се настави. Нажалост, још нисмо видели никакав доказ. Не можемо да прихватимо као коначну истину оно што они кажу“, рекао је Песков, преноси ТАСС. Реч је о озбиљној трагедији, и не може се само оперисати саопштењима без доказа и детаља. „Знамо да се ђаво крије у детаљима. Нажалост, још увек нам недостаје много детаља“, закључио је Песков.

Међународни истражитељи саопштили су да је малезијски авион МХ17 2014. године оборен са подручја под контролом устаника на истоку Украјине ракетом система Бук, који је ту допремљен из Русије, али нису директно оптужили Москву нити су навели имена одговорних за тај догађај.

Конашенков: Никакви руски ПВО комплекси никад нису прелазили руско-украјинску границу - Никакви руски ваздушно-ракетни комплекси, укључујући „Бук“, никад нису прелазили руско-украјинску границу, изјавио је званични представник Министарства одбране Игор Конашенков, коментаришући извештај међународне истражне групе за пад малезијског „боинга“.

„Никакви руски противваздушни-ракетни комплекси, укључујући ’Бук‘, нису прелазили руско-украјинску границу. О томе смо дали одговорно саопштење одмах након катастрофе 17. јула 2014. године“, рекао је генерал-мајор Игор Конашенков. Представник војног ресора је додао да су у понедељак светској јавности били представљени подаци руских радара о ваздушној ситуацији на дан катастрофе 17. јула 2017. године. Према његовим речима, објективност података које је представила холандска истражна група о паду МХ17 и закључци базирани на њима не могу да не изазивају сумњу. 

Конашенков је, између осталог, указао да су сви подаци које је представила истражна група о „боингу“ засновани на два извора: интернету и подацима специјалних служби Украјине. „Са своје стране, ми смо максимално заинтересовани за спровођење објективне истраге и откривање правих криваца катастрофе 17. јула 2014. године. И наставићемо да пружамо сву потребну помоћ“, додао је Конашенков. Међународна истражна група, која је данас објавила прелиминарни извештај истраге о паду МХ17, саопштила је да је комплекс „Бук“, којим је оборен авион, допремљен из Русије, а да је након обарање авиона враћен у Русију.

Захарова: Холандија игнорише руске доказе - Русија је разочарана тиме што се ситуација око истраге катастрофе са авионом МХ17 не мења, изјавила је представница Mинистарства спољних послова Марија Захарова.

Наводи холандских истражитеља о паду малезијског „боинга 777“ у рејону Донбаса потврђују да је истрага пристрасна и политички мотивисана, изјавила је Захарова. „Русија је разочарана што се ситуација са истрагом рушења ’боинга‘ не мења. Наводи холандских истражитеља потврђују да је истрага пристрасна и политички мотивисана“, рекла је она. Захарова је такође додала да истрага о паду „боинга“ игнорише необориве доказе достављене од стране Русије. „До данашњег дана истрага наставља да игнорише необориве доказе руске стране, упркос чињеници да је Русија једина која доставља тачне информације и нове податке“, додала је она.

„Алмаз-Антеј“: Холандски експерти не располажу техничким оправдањем својих закључака - Компанија „Алмаз-Антеј“ није искључила верзију да је МХ17 могао да буде оборен због грешке оператера противваздушне-ракетног комплекса „Бук“, рекао је саветник главног конструктора тог концерна Михаил Малишевски.

„Вероватноћа (грешке оператера ’Бука‘) се, природно, не може искључити. Разлога за то може бити много. Лоша обука посаде, неки погрешно укуцани подаци, неке трагичне грешке. На пример, систем је могао да буде наоружан правом бојевом ракетом уместо школске ракете.

Иако је то мало вероватно, то се не може искључити“, рекао је Малишевски. У извештају Међународне истражне групе се наводи да је ракета из „Бука“ наводно долетела са територије под контролом устаника. Руски концерн је на основу експеримената саопштио да то није тачно. Ракета је дошла са бока авиона и то доказују оштећени елементи конструкције авиона. Зарошченско, одакле је била лансирана ракета, налазио се под контролом Украјине.

Представник концерна „Алмаз Антеј“ је изјавио да би са вероватноћом тачности од 90 одсто било откривено да је ракета, која је оборила малезијски „боинг“, лансирана из правца Првомајска, али се то није десило. У руској компанији су навели да холандски експерти не располажу техничким оправдањем својих закључака.

Оштећења малезијског авиона, који је пао у Доњецкој области Украјине, а која су наведена у извештају међународне заједничке истражне групе под руководством Холанђана, нису реална, изјавио је Милишевски. Руски концерн је извео већ три експеримента који показују услове за обарање малезијског „боинга“ у Донбасу. Трећи експеримент је негирао закључке међународне истражне групе под управом Холанђана који је објављен данас, саопштили су у концерну.

Према речима представника концерна, процена реалних оштећења сведочи да модел очекиваних оштећења коју су направили Холанђани не одговара реалним оштећењима спољне конструкције авиона. Холанђани су приликом симулације пада МХ17 користили податке о америчкој ракети која се много разликује од ракета „Бука“.

Песков: Истрага о рушењу малезијског „боинга“ праћена је спекулацијама - Истрага о рушењу малезијског „боинга“ у региону Доњецка 2014. праћена је спекулацијама, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.


„Читава ова прича окружена је, нажалост, великим бројем спекулација, неквалификованих и непрофесионалних информација. Она је праћена скривањем и необјављивањем низа информација и радарских података“, рекао је Песков новинарима. Он је истакао да је руска страна предала све информације које поседује о катастрофи. „Ми смо, нажалост, увек примећивали да нису све земље пружиле толику количину информација. Неке земље још увек, на пример, нису дале радарске податке“, додао је он.

„Постоје различита гледишта, стручне, али и неоспорне чињенице. Наравно, важно је да се изведу закључци, с обзиром на најновије информације које је објавила наша војска: прве радарске податке на којима су забележени сви авиони и објекти који су могли да лансирају или да се налазе у ваздуху на територији коју су тада контролисали устаници“, истакао је Песков. Он је додао да  су подаци недвосмислени и на њима нема ракете. „Према томе, да је ракета била тамо, онда би то могла да буде лансирана само са друге територије. Не говорим са које, то је ствар стручњака. Ово није хипотеза, већ недвосмислени подаци који се заснивају на прелиминарним радарским подацима“, рекао је и додао да је то „ствар са којом се не може расправљати“.

 Украјинa - из минута у минут -

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...


Кијев би се обавезао на неутрални статус и добио међународне безбедносне гаранције, према нацрту споразума


Москви је доста непријатељског става Европе, изјавио је Дмитриј Песков

Саветници бившег америчког председника разматрају казне за нације које желе да тргују националним валутама, пренео је лист


Амерички државни секретар Антони Блинкен данас се, у оквиру посете Кини, састао са министром спољних послова Ванг Јијем и кинеским председником Си Ђинпингом. Једна од тачака дневног реда била...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА