BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Старе вести - кратка памет: Како су политичари Републике Српске уступили ваздушни простор у НАТО агресији

21.05.2016. год.


Како је у Срба веома кратко памћење, нарочито о догађајима последњих година прошлог века и почетком овог века, ваља се подсетити на поступке политичара некад и сад.
 

Агресија НАТО-а на СР Југославију и улога политичара Републике Српске


Данас су два политичка блока око СДС-а и СНСД-а у Републици Србској веома супростављена, те сваљују разноразне кривице једни на друге, како се урушава Република Србска, те да су издајници једни и други. Ево једног примера где су оба блока били у правом смислу речи издајници.


Мало ко се данас присети да је Република Србска, са тада веома јаком Војском Републике Српске, дозволила НАТО агресорима да користе њен ваздушни простор како би се бомбардовала СР Југославија. Председник и Врховни командант Војске Републике Српске био је Мирко Шаровић (СДС), а премијер Републике Српске био је Милорад Додик (СНСД).

Војска Републике Српске (врховни командант) је уступила ваздушни простор НАТО пакту да би бомбардовао СР Југославију, а све своје ПВО ресурсе, како не би "гађала" НАТО авионе је ставила под контролу НАТО снага. Ни једним актом или званичним ставом власти Републике Српске нису одбиле нити један потез потчињавања НАТО пакту.



Свакодневне сцене изнад неба Републике Српске су биле прелети НАТО авиона из разних НАТО база према СР Југославији, као и танкање авиона изнад саме Бањалуке.

С друге стране тадашњи премијер Републике Српске (шеф извршне власти Републике Српске) је пуним устима говорио како председник СР Југославије Слободан Милошевић треба да оде, a НАТО војска је у пуном обиму марширала улицама Бањалуке с тешком опремом и војницима.

МЕДИЈИ

Сви медији у Републици Србској медија преко ноћи директно или индиректно пружили подршку СР
 Југославији. Музички програми били су испуњени углавном борбеним и патриотским песмама, а са екрана су нестали страни филмови, сем руских.

Већина ТВ кућа увела је специјалне програме у којима су се пратила збивања у СР Југославији, а чак је и СРТ (данас РТРС) емоционално извештавала и јавно давала подршку СР
 Југославији.

У првим недељама НАТО агресије на СР Југославију, на СРТ-у је било немогуће чути неког од званичника НАТО-а, али после политичког утицаја на њу, у јавности је добила епитет издајничке телевизије јер је све мање извештавала и почела преносити НАТО представнике.

Извештаји о првим демонстрацијама у којима су демолиране просторије већине међународних организација у Републици Србској емитоване су само на једној приватној телевизији и на неколико локаних станица које су пратиле догађаје.

СРТ се на промену уређивачке политике пребацио када их је убрзо осудио лично премијер Републике Српске Милорад Додик.


На крају, да ли је било могуће рећи само "НЕ" НАТО пакту у уступању ваздушног простора Републике Српске и рећи "НЕ" западним политичарима у захтевима према Власи Републике Српске, и то мимо евентуалног мешања Војске Републике Српске у НАТО агресију на СР Југославију.

Треба се и присетити да је Војска СР Југославије помагла Војску
Републике Српске и то само четири године пре у истој тој НАТО агресији.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА