BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 22.04.

23.04.2016. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Ситуација на фронту за 21.04. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 22.04
.




Напад кијевских снага приликом којег је рањен борац Народне војске ДНР

Разоткривање Мисије ОЕБС-а: Скривање истине о рату у Донбасу


Украјина забранила приказивање руских филмова и серија Током ноћи и јутра кијевске снаге су наставиле са нападима на ДНР. Нападани су насеље Спартак и доњецки аеродром.

Напади се настављају и на остала северна предграђа Доњецка.Самоодбрана Горловке саопштава да је извршен напад и на насеље Широка Балка.

Становништво Артјомовска саопштава да се у граду сакупљају батаљони кијевских снага те да се планира напад на Горловку.



Према саопштењу Министарства одбране ДНР кијевске снаге су за протекла 24 сата 449 пута напале територију ДНР. Најинтензивније су нападале Зајцево, Коминтерново, Саханку, Спартак, Волво центар, Петровски рејон Доњецка, Докучевск, Јасиновату.

Током ноћи и јутра кијевске снаге су нападале на свим линијама фронта. од 20:00 до 02:00 нападали су Спартак, Волво центар, Зајцево, Трудовски рејон. У Зајцеву је од последица гранатирања уништено 6 кућа. Жртава није било.

Кијевске снаге нису мировале ни у Докучевску као и на Јасиноватском пункту. У насељу Жованка, у непосредној близини Горловке доведено је нових појачање од 100 војника.

Командант Гиви: ДНР спремна да се брани и нападне




Преглед политичко-економских и других вести за 22.04.



Црноморска НАТО флота — трчање Кијева пред руду Стални представник Русије при НАТО–у Александар Грушко изјавио је да су намере Украјине да се придружи црноморској флоти Алијансе преурањене.

„Тренутно не постоји обједињена НАТО флота у Црном мору, самим тим нема чему ни да се придружи. То је типичан пример трчања пред руду“, прокоментарисао је Грушко изјаву украјинског председника Петра Порошенка да је Румунија предложила да се формира заједничка НАТО флота у Црном мору, док је Кијев спреман да се њој прикључи уколико Алијанса то одобри.

Према његовим речима, уколико се тај предлог Румуније реализује, то ће бити још један корак ка стварању тензија у црноморском региону, тим пре што је управо у том региону постигнуто поверење и формирана црноморска војно–морска група „Блексифор“, у коју су ушле Бугарска, Румунија, Турска, Украјина и Грузија.

„Русија свакако детаљно анализира све потезе НАТО–а, када је реч о појачању присуства у региону, укључујући и вежбе оних земаља које не припадају том региону, међутим присуство бродова опремљених ударним и ПВО системима је постало свакодневница“, оценио је Грушко.

Таква пракса директно угрожава конвенцију Монтре, која представља кључни инструмент осигурања стабилности у региону. 

„Изјаве НАТО–а о томе да присуство флоте у Црном мору носи искључиво одбрамбени карактер су чиста заблуда. У питању је директан покушај да се успостави још једна линија конфронтације под изговором пораста такозване руске претње“, истакао је он.

Грушко је додао да је НАТО већ трансформисао балтички регион у арену конфронтације, а сада ту опробану схему покушава да пренесе и на Црно море.

„Све се то коси са основним интересима свих црноморских земаља, укључујући и чланица НАТО–а. Челници Алијансе као да не разумеју да ће Русија предузети све неопходне мере како би претња била неутрализована“, закључио је он.

Француски парламент размотриће укидање санкција Русији 
Француски парламент ће 28. априла размотрити питање укидања санкција Русији, потврдио је француски парламентарац Франсоа Рошеблаун.

Он, међутим, није прецизирао о каквим санкцијама је реч.

Тренутно су на снази индивидуалне санкције против физичких лица, економске санкције, као и санкције против Крима.

Рошенблаун је прецизирао да је иницијатива потекла од групе републиканаца предвођене Тијеријем Маријанијем.

„Уколико парламент донесе одлуку о укидању санкција, то ће бити јасан показатељ става Париза“, рекао је он.

Тијери Маријани је још у марту саопштио да намерава да затражи од француских власти да донесе одлуку о укидању санкција Русији, будући да су неефикасне и негативно се одражавају на економију како Русије тако и Француске.

Савет Европе усвојио резолуцију о увођењу санкционог „Списка Савченко“ 
Парламентарна скупштина Савета Европе већином гласова усвојила је резолуцију којом се предлаже увођење санкционог „Списка Савченко“.

Предлаже се да у санкциони „Списак Савченко“ буду укључене особе које су биле умешане у хапшење и суђење Надежди Савченко. У резолуцији Парламентарне скупштине Савета Европе такође пише да списак треба да ступи на снагу ако она „хитно не буде пуштена на слободу“.

ПССЕ је поздравила усвајање „Списка Савченко“ у Литванији, а на њему се налази 46 особа.

„Списак Савченко“ је направила и Украјина и на њему су 84 особе, укључујући шефа Истражног комитета Русије Александра Бастрикина, шефа ФСБ Александра Бортникова, тужитељку Крима Наталију Поклонску, шефа Луганске Народне Републике Игора Плотницког, као и низ судија и других лица.

Председник Украјине Петро Порошенко је позвао САД и друге земље Европе да се придруже том списку. Раније је саопштено да такав списак прави и Естонија.

Москва: Стварање НАТО флоте у Црном мору ће дестабилизовати регион 
Присуство ванрегионалних сила у Црном мору дестабилизује ситуацију у региону. НАТО треба да ревидира своју позицију по питању стварања Црноморске флоте, сматра Александар Грушко.

Стални представник Русије при НАТО–у Александар Грушко, коментаришући предлог за стварање црноморске флоте НАТО–а, изјавио је да у Црном мору не треба повећавати присуство војски ванрегионалних држава.

Почетком 2015. године Румунија је изашла са идејом да се створи таква флота, објаснивши то руским појачавањем присуства у црноморском региону. Украјина је изразила спремност да се придружи флоти под окриљем НАТО–а, о чему је говорио председник те земље Петро Порошенко.

Осим тога, о намери Алијансе да појача своје присуство у Источној Европи, између осталог у Црном мору, говорио је генерални секретар НАТО–а Јенс Столтенберг. На то је Москва више пута изјављивала да ће адекватно одговорити на акције Запада.

„Знамо да су од црноморских држава Бугарска, Румунија и Турска поморске силе које имају флоту у Црном мору. Њихово груписање или негруписање је ствар војске, али је принципијелно важно — режим конвенције Монтре треба да остане на снази, то је један од кључних међународних споразума који обезбеђује регионалну стабилност и безбедност“, нагласио је Грушко.

Према његовим речима, НАТО користи неке друге мере како би оправдао своје акције на „источном ободу Алијансе“. Притом, Грушко сумња у учешће Украјине у тој флоти.

„Искрено да кажем, не видим како Украјина може да учествује у томе. Тај пројекат још не постоји, о њему се води дискусија, а знамо и стање Ратне морнарице Украјине“, навео је он.

Москва: Помно пратимо евроинтеграције Украјине 
Москва је заинтересована за стабилност свих својих комшија, али уколико Русија буде трпела негативне последице приликом интеграције Украјине у састав ЕУ, Москва ће предузети адекватне мере, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.


„Када је реч о економском аспекту, односно како ће се интеграција Украјине у састав ЕУ одразити на руско-украјинске економске односе, пажљиво ћемо пратити све могуће негативне последице“, рекао је он.

Упитан да ли се могу очекивати позитивне последице договора између Кијева и Брисела, Песков је одговорио да све зависи од ситуације.

„Наравно да је Русија заинтересована да њене комшије буду предвидиве и економски самосталне државе. Уколико договор са Бриселом помогне Кијеву да према појединим параметрима достигне одређене циљеве, ми ћемо бити веома срећни“, поручио је Песков.

Европски комесар за суседску политику и проширење Јоханес Хан изјавио је данас да је споразум о стабилизацији и придруживање Украјине ЕУ „малтене“ ступио на снагу.

Према његовим речима, 27 чланица ЕУ је већ ратификовало споразум са Украјином, Холандија такође, тако да се од Европског савета чекају инструкције како се кретати даље у реализацији тог споразума.

Он је такође изразио наду да ће ускоро бити решено питање укидања виза за грађане Украјине.ј
Украјинa - из минута у минут -

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У области корпоративне исхране, апликација Ордера претставља иновативно рјешење у задовољавању потреба запослених. Са модулима као што су Топли оброк, Кетеринг, Ресторани, Онлајн Шоп, Ордера нуди велике могућности за...


Пуковник Златан Црналић, један од преживјелих пилота који су оборени изнад Новог Травника у фебруару 1994. године, преминуо је данас у 61. години након краће и тешке болести

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА