BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 07.04.

08.04.2016. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Ситуација на фронту за 07.04. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 07.04
.




МО ДНР о ситуацији на фронту

Напад на аеродром у Доњецку Синоћ и рано јутрос кијевске снаге су напале доњецки аеродром. Напад је извршен из минобацача из насеља Опитное.

Према саопштењу Министарства одбране ДНР кијевске снаге су за протекла 24 сата 309 пута напале територију ДНР. Најинтензивније су нападали Старомихајловку, Зајцево, Спартак, Јасиновату, Коминтерново, Саханку и доњецки аеродром. Током напада рањена су два војника ДНР.

МО ЛНР о ситуацији на фронту



Преглед политичко-економских и других вести за 07.04.




Холанђани могу да ревидирају текст споразума Украјине-ЕУ Више од 60 одсто грађана Холандије гласало je против ратификације споразума о асоцијацији ЕУ са Украјином. Узимајући у обзир мишљење већине, Влада Холандије би могла да одбије реализацију одређених тачака споразума.

Након референдума у Холандији, холандска Влада би могла да одбије реализацију одређених тачака споразума о асоцијацији ЕУ са Украјином, сматра извор у институцијама ЕУ у Бриселу.

Раније је агенција БНО њуз саопштила да је на референдуму у Холандији 38,1 одсто изашлих грађана гласало за споразум о асоцијацији између ЕУ и Украјине, док је више од 60 одсто било против ње. 

Премијер Холандије Марк Руте изјавио је раније да би након општенародног референдума могло доћи до ревидирања одлуке о ратификацији споразума о асоцијацији са Украјином, али да је за то потребно време.

Кремљ: Холанђани не верују Кијеву 
У Кремљу сматрају да је резултат референдума у Холандији о асоцијацији Украјине и ЕУ унутрашња ствар.

Москва констатује: резултат референдума показује неповерење грађана према асоцијацији Украјине са ЕУ.

„То је апсолутно унутрашња ствар Холандије“, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков на молбу новинара да прокоментарише резултат холандског референдума.

Представник Кремља је изјавио: „Они показују однос грађана Холандије према одређеном документу, значи грађани Холандије имају питања, постоји неповерење, они сигнализирају своје неповерење“.

„Међутим, ми сматрамо да се не може ни на који начин мешати у ова питања“, нагласио је Песков.

Раније је премијер Русије Дмитриј Медведев написао на својој страници на Твитеру: „Резултат холандског референдума о асоцијацији Украјине са ЕУ — индикатор односа Европљана према украјинском политичком систему“.

Кери: Путин је паметан стратег и тактичар 
Државни секретар САД Џон Кери изјавио је да је захваљујући конструктивној улози Русије постигнут не само прекид непријатељстава у Сирији, него и споразум о нуклеарном програму Ирана, оценивши да је руски лидер Владимир Путин паметан стратег и тактичар.

Гостујући у ток-шоу емисији „Чарли Роуз“ америчког телевизијског канала Пи-Би-Ес, Кери је рекао да је провео сате разговорајући са руским министром иностраних послова Сергејом Лавровом, али и много времена са Владимиром Путином, који је, како је приметио — „паметан“.

„Мислим да је стратег и тактичар — понекад више тактичар него стратег. Али свакако има стратешко размишљање. Мислим да жели да његово гледиште буде прихваћено и интереси које заступа у одређеној мери поштовани. Границе очигледно постоје. Ми своје погледе у односу на Крим не мењамо“, рекао је амерички државни секретар. Према његовим речима, тренутно су главне несугласице САД и Русије „о Украјини и другима“.

„Мислим да председник Путин сматра да су Сједињене Државе злоупотребиле процес у Либији, да ми, знате већ…“,  рекао је Кери.

Знате и сами причу (о Украјини), наставио је Кери, указавши на дугачку листу онога што треба да се уради. „И оно што треба да урадимо је да нађемо начин да председник Путин испуни захтеве Савета безбедности УН, да испуни своје обавезе у оквиру Минског споразума“, додао је он.

Говорећи о ситуацији у Сирији, он је приметио да су „сви изражавали сумњу да ће Русија имати конструктивну улогу по питању прекида непријатељских дејстава“, истакнувши да су САД и Русија, без обзира на то, успеле да постигну да до примирја дође. То се догодило јер је Москва одиграла позитивну улогу, закључио је Кери.

Он је напоменуо да не би било ни споразума са Ираном да није било конструктивне улоге Русије.

Прецизирао је да хемијско оружје не би било уклоњено из Сирије и да би данас било у рукама ДАЕШ-а да није било конструктивне улоге Русије.

„Да није било конструктивне улоге (Русије), не би било прекида непријатељстава нити би се данас седело за преговарачким столом“, закључио је амерички државни секретар.

Украјина и Турска извеле војне вежбе у Црном мору На војним вежбама у Црном мору украјинску страну је представљала фрегата „Герман Сагајдачни“, а Турску „ТЦГ Салихреис“ и „ТЦГ Бартин“. Маневри су изведени у складу са стандардима НАТО-а.

Бродови Ратних морнарица Украјине и Турске извели су заједничке маневре у Црном мору, саопштила је прес-служба Генералштаба Оружаних снага Украјине.

„У војним вежбама је учествовала фрегара Ратне морнарице Украјине ’Гетман Сагајдачни‘, као и фрегата и корвета турске Ратне морнарице ’ТЦГ Салихреис‘, односно ’ТЦГ Бартин‘“, наводи се у саопштењу.

У Генералштабу су навели да су током меневара бродови сарађивали у склопу вишенационалне тактичке јединице у складу са стандардима НАТО-а.

Два брода Ратне морнарице Турске упловила су прошло недеље у луку Одесу ради двонедељне посете.

У марту су сличне војне вежбе одржане у Мраморном мору. Украјинску војску је и тада представљао „Гетман Сагајдачни“.

Столтенберг забринут због намере Русије да успостави своју сферу утицаја 
Жеља Русије да поврати свој утицај у близини својих граница представља кршење међународног права, сматра генерални секретар НАТО-а.

Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг изјавио је да Русија тежи да поврати свој утицај у близини својих граница, што је недопустиво.

„Русија жели да успостави сферу утицаја у близини својих граница што је недопустиво, јер тиме крши међународне норме и терироријалну целовитост земље", рекао је он, говорећи у Атланском савету у Вашингтону.

Због несугласица са Русијом око Украјине, Америка је у последње две године смањила војну сарадњу са Москвом и значајно повећала војну активност у Европи. Нацрт буџета Пентагона за 2017. годину предвиђа повећање расхода за тзв. Иницијативу за осигурање европске безбедности за 3,4 милијарде долара. Пре годину дана, ова сума је износила 789 милиона долара. Осим тога, још око 900 милиона долара биће усмерено у друге ресоре, укључујући Стејт департмент, за „ограничавање руске агресије".

Холанђани не желе Украјину у ЕУ 
Саветодавни референдум о асоцијацији између ЕУ и Украјине је признат валидним, становници Холандије су гласали против ратификације документа, саопштила је агенција BNO News, позивајући се на резултате гласања у свим општинама.

Према подацима референдума у Холандији, 38,1 одсто изашлих грађана гласало је против споразума о асоцијацији између ЕУ и Украјине. Излазност у свим општинама је била 32,2 одсто, што је више од 30 одсто који су потребни да би процедура била валидна.

Резултати гласања су већ прокоментарисали у МСП Украјине. У ресору су саопштили да су упознати са ови подацима и подсетили да референдум носи саветодавни карактер.

„Коначна одлука о ратифакације споразума након одржавања унутрашње дискусије и процедуре донеће холандска Влада. Очекујемо да ће ова одлука бити у интересу Украјине, Холандије и Европе", говори се у коментару на сајту украјинског МСП-а.

Лавров: Русија у потпуности подржава рад Минске групе ОЕБС-а 
„Русија у потпуности подржава рад Минске групе ОЕБС-а, која намерава да допутује у регион како би посматрала новонасталу ситуацију, а поред тога Русија нуди сву помоћ коју може да пружи како би се договор о прекиду ватре не би убудуће нарушавао“, саопштио је Лавров.

Украјина обуставља куповину руских енергената 
Забрана куповине руске нафте и њених деривата од стране Украјине неће утицати на ниво извоза енергената из Русије, а та би забрана, у случају да буде уведена, трајала релативно кратко, изјавио је председник Савеза енергетских произвођача Русије Генадиј Шмељ.

Претходно је премијер Украјине Арсениј Јацењук изјавио да је неопходно забранити куповину нафте и њених деривата од Русије и наложио украјинском Министарству економије да до петка припреми неопходну документацију како би се та мера усвојила.

„Украјина је увела читав низ санкција против Русије, међутим, кључна ствар која се тиче куповине нафте и њених деривата није ушла у тај списак. Због тога молим Министарство економије да разради механизам како би се забранила сва куповина енергената“, рекао је Јацењук.

Шмељ је, међутим, нагласио да ова забрана неће имати никакав утицај на извоз енергената из Русије, већ да ће се то искључиво одразити на ситуацији у Украјини.

„Цене енергената у Украјини су и тако изузетно високе, питање је одакле ће их куповати у случају да се одрекну руских“, оценио је Шмељ.

Према подацима руског Завода за статистику, из Русије је у Украјину прошле године извезено више од два милиона тона нафте и нафтних деривата, укупне вредности изнад милијарде долара.

Фишер: Укидање санкција након имплементације Минског споразума 
Укидање санкција Русији, према мишљењу Фишера, могуће је искључиво након што се постигне одређени прогрес у имплементацији Минског споразума.

„Желео бих да поновим став Аустрије о односу Русије и ЕУ. Нико није срећан када се уводе санкције. Међутим, укидање рестриктивних економских мера биће могуће искључиво уколико се достигне одређени прогрес у примени Минског споразума“, рекао је он.

И руски председник је рекао да је за решавање кризе у Украјини неопходна потпуна имплементација Минског споразума.
Украјина и Новорусија из минута у минут -

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА