BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Немци и Бугари скептични, Пољаци за нове НАТО пунктове у Европи

Немци и Бугари скептични, Пољаци за нове НАТО пунктове у Европи
10.11.2015. год.


Сваки пети становник Немачке (21 одсто) забринут је за националну безбедност у вези са могућим размештањем командних пунктова НАТО-а на територији државе, а са плановима Алијансе не слажу се ни становници Бугарске (32 одсто), који сматрају да би појава нових командних тачака НАТО-а у Источној Европи значајно смањила ниво безбедности њихове земље.

Према подацима добијеним након спровођења анкете „Sputnik. Мишљења“, коју је чувена британска компанија „Популус“ урадила за међународну информативну агенцију и радио Спутњик, највиши проценат Европљана који подржавају присуство НАТО-а у Европи и сматрају да оно појачава безбедност, забележен је у Пољској.

Готово половина становништва те државе (49 одсто) поздравља размештање командних пунктова НАТО-а на европској територији.

У Мађарској је проценат оних који подржавају ове ставове такође висок — 38 одсто. Међу онима који подржавају присуство војних база Алијансе у Европи су и Американци — чак 42 одсто.

Са друге стране, висок је проценат и оних који сматрају да војне базе НАТО-а неће допринети јачању безбедности у Европи.

На питање „Како ће се отварање командних пунктова НАТО-а одразити на безбедност Европе“, 28 одсто свих испитаника сматра да размештање командних пунктова Алијансе неће утицати на ситуацију у региону.

У Француској и Немачкој такво мишљење дели трећина укупног броја становника — 33, односно 34 одсто, а у Чешкој је тај број 31 одсто.

У Великој Британији забележен је највиши проценат оних који нису могли дати одговор на постављено питање — 27 одсто Британаца је одговорило са „не знам“.

Анкету је спровела компанија „Популус“ између 25. септембра и 15. октобра 2015. године. У анкети је учествовало 8.000 испитаника, по 1.000 у свакој држави — Великој Британији, САД, Немачкој, Француској, Бугарској, Мађарској, Чешкој и Пољској.

Узорак репрезентује становништво по полу, узрасту и географији. Интервал поверења за податке у целини по држави износи +/- 3,1 одсто, при вероватноћи поверења 95 одсто.

О пројекту „Sputnik. Мишљења“

Међународни пројекат за истраживање јавног мњења почео је са радом у јануару 2015. године. Парнтер пројекта је компанија „Популус“. У оквиру пројекта „Sputnik. Мишљења“ редовно се спроводе анкете и испитује јавно мњење у државама Европе и САД у вези са најактуелнијим друштвеним и политичким темама.

Спутњик (sputniknews.com) је информативна агенција са радио и мултимедијалним информативним центрима у десетинама земаља. Спутњик такође има и сајтове, аналогно и дигитално емитовање радио-програма, апликације за електронске уређаје и странице на друштвеним мрежама.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА