BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Оргaнизаторе протеста у Црној Гори не подржава Србија, али Црна Гора подржава сепаратисте на Косову

22.10.2015. год.


Атаке против суверености Црне Горе и организаторе протеста не подржава званична политика Србије, већ они исти великосрбски кругови из Београда окупљени око одређених друштвених центара моћи, попут Српске православне цркве – односно све оне структуре које су некада биле против независности Црне Горе, каже црногорски председник Мило Ђукановић.

Мило Ђукановић је рекао да они и данас врло снажно и отворено подржавају протесте у Црној Гори са намером да дође до смене власти, до преиспитивања државно-правног статуса Црне Горе и да се ако је могуће Црна Гора врати у сферу интереса и сферу утицаја и управљања тих великосрбских кругова из Београда, преноси Танјуг

"Протести наравно имају више циљева, али верујем да ћемо најправилније казати ако дефинишемо да се сви ти циљеви заправо сливају у један: то су протести против демократске, проевропске и евроатлантске Црне Горе", рекао је Ђукановић.

Додао је да нема сумње да организатори протеста желе да насилно, дакле неуставно и недемократски промене власт и да зауставе ход Црне Горе према чланству у НАТО-у.

"Нема ваљда више никакве сумње након два саопштења руског Министарства иностраних послова – да је руска политика на страни организатора протеста, да је кроз оно што су њихови политички циљeви, њихови прокламовани циљеви индентификовала и своје циљеве, а то је заустављање Црне Горе на путу чланства у НАТО-у", додао је Ђукановић.

Црногорски председник је навео да је у свим претходним циклусима ширења НАТО-а било више земаља које су истовремено улазиле у чланство, док је у овом тренутку једини реални кандидат Црна Гора, због чега су сви напори оних који су против ширења НАТО-а сада усредсређени на простор Црне Горе.

"Дакле, ја мислим да се овде води заправо једна озбиљна стратешка борба, а то је борба НАТО-а, који има амбицију да своје вредности шири даље на простору Балкана, на простору Европе, и оне политике која се заправо противи даљем ширењу НАТО-а и која у ширењу НАТО-а види опасност по себе", закључио је председник Владе Црне Горе.

 

Медојевић: Ово је народни бунт против диктатора

Црна Гора: Влада неће прихватити ултиматум опозиције


За Косово у Унеску 27 земаља, 14 против

Извршни савет Унеска већином гласова предложио је да Косово буде примљено у ту организацију. За предлог је гласало 27 чланова тог тела, против је било 14, колико је било и уздржаних.

Резултат гласања у Извршном савету Унеска

За: Црна Гора, Авганистан, Албанија, Немачка, Аустрија, Белизе, Салвадор, Уједињени Арапски Емирати, Естонија, САД, Француска, Габон, Гамбија, Гвинеја, Италија, Кувајт, Пакистан, Холандија, Доминиканска Република, Чешка, Велика Британија, Сент Китс и Невис, Шведска, Чад, Тајланд, Того, Македонија.

Против: Ангола, Аргентина, Бразил, Кина, Куба, Еквадор, Шпанија, Етиопија, Русија, Индија, Мароко, Мексико, Намибија, Нигерија.

Уздржани: Алжир, Бангладеш, Египат, Индонезија, Јапан, Малави, Мали, Маурицијус, Мозамбик, Непал, Уганда, Папуа Нова Гвинеја, Јужна Кореја, Тринидад и Тобаго.

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Структура ће бити уништена до краја године, наговестио је изасланик Кијева у Уједињеним нацијама

Мађарска је обећала да ће се супротставити петогодишњој стратегији финансирања Украјине коју је управо предложио генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг


Јеврејска држава је наводно изјавила да ће казнити Палестину ако суд буде гонио њене лидере

Неки савезници су скептични према прихватању Украјине усред оружаног сукоба, изјавио је председник



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА