BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 13.10.

14.10.2015. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Ситуација на фронту за 13.10. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање
Ситуација у Украјини и Новорусији према карти кијевских снага


Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


 

ВИДЕО ВЕСТИ


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 13
.10.



Стање на фронту
  .



Преглед политичко-економских и других вести за 13.10.





Холандски извештај о паду МХ17 се подудара са руским  Савет за безбедност Холандије саопштаио је да је малезијски Боинг МХ 17 био оборен ракетом 9М38, а ова информација одговара верзији истраге руског концерна „Алмаз- Антеј“.

Холандски Савет за безбедност истиче да је малезијски боинг оборен ракетом 9М38, што се подудара са закључцима руског концерна Алмаз Антеј. Савет под чијим се руководством током 15 месеци водила истрага пада малезијског боинга сматра и да је било довољно разлога да се затвори ваздушни простор над Украјином.

„Дошли смо до закључка да је ради предострожности било неопходно да се затвори ваздушни простор над источним делом земље. Ризик за цивилну авијацију није био оцењен како ваља", рекао је председник Савета безбедности Тибе Јустра.

Он је такође навео да ће бити потребна додатна истрага да би се установило одакле је тачно лансирана ракета на малезијски боинг. Јустра је поновио да је ракета била лансирана са територије површине 20 квадратних километара на истоку Украјине, али да тачна локација није утврђена.„биће потребна додатна експертско-криминалистичка истраза да би се установило место лансирнаја.

Таква истрага је ван компетенције Савета за безбедност Холандије", нагласио је Јустра.

„Алмаз-Антеј“: Кијевске снаге обориле МХ17 
 Резултати истраживања о паду малезијског авиона МХ17 показали су да је он био срушен са територије која је под контролом кијевских снага, саопштио је руски концерн „Алмаз-Антеј“.

Руски концерн „Алмаз-Антеј“ спровео је реконструкцију догађаја и утврђено је да је авион био срушен са територије коју контролише украјинска војска. Резултати руског произвођача противракетног система „Бук“ у потпуности оповргавају налазе холандске комисије о типу ракете која је могла да сруши Боинг 777.

„Уколико је Боинг срушен системом Бук, могла би само да буде коришћена ракета 9м38. Такође, ракета је експлодирала 20 метара од левог мотора авиона, што уједно значи да је ракета испаљена из места Зарошченское, које је под контролом украјинске војске“, рекао је на представљању извештаја директор концерна Јан Новиков.

Према његовим речима, да је ракета долетела из места Снежниј, као што то тврди холандска комисија, она би експлодирала са десне стране авиона.

Малезијски Боинг 777, који је летео из Амстердама у Куала Лумпур срушен је на југоистоку Украјине 17. јула  прошле године, када је погинуло 298 људи.

Холандија данас представља коначан извештај о паду МХ17 
 Савет безбедности Холандије, која је преко годину дана водила истрагу о паду малезијског авиона на истоку Украјине, данас ће објавити коначан извештај. Специјалисти ће у извештају објавити шта је био узрок пада авиона „боинг“ и ко би требало да буде одговоран за то.

У авио-бази Гилзе Риен на југозападу Холандије биће представљен извештај о разлозима пада малезијског авиона „боинг 777“ у јулу прошле године у Донбасу. Извештај ће представити председавајући Савету безбедности Холандије Тибе Јустра.

Недавно су из те институције саопштили да ће документ прецизирати разлоге пада авиона, колико су путници у авиону уопште имали представу о томе шта се дешава, а дотаћи ће се и питања зашто је авион летео преко конфликтне зоне, као и зашто су породице погинулих морале неколико дана да чекају на потврду смрти путника.

Утврђивањем одговорности за трагедију још увек се бави међународна истраживачка група коју чине Малезија, Холандија, Аустралија, Белгија и Украјина. Читајте више

Ништа од трибунала за МХ17 
 Амбасадор Холандије у Москви Рон ван Дартел изјавио је да међународна истражна група за истраживање узрока пада „боинга“ у Донбасу одустала од стварања трибунала за МХ17 преко Уједињених нација. У овом тренутку Аустралија, Холандија, Малезија, Белгија и Украјина траже алтернативу како би били откривени узроци ове трагедије.

Ван Дартел је саопштио како се одустаје од напора да се оснује међународни трибунал на основу одлуке Савета безбедности.


„Русија је врло јасно дала до знања свој став уз помоћ вета. То је крај напора за оснивање трибунала и сада тражимо алтернативу за њега“, појаснио је дипломата.

Према његовим речима, у овом тренутку о новим варијантама разговарају земље које улазе у међународну истражну групу. Као алтернативу амбасадор је навео истрагу у оквиру Међународног кривичног суда, као и спровођење међудржавног суђења земаља међународне истражне групе. Ван Дартел је нагласио да засад ниједна од понуђених варијанти није у предности, јер се разговори о том питању настављају.


 

 


Видео вести за 13.10.



"Алмаз Антеј" демонстрирао начин обарања малезијског авиона


Поново гранатиран аеродром у Доњецку

Басурин о ситуацији на фронту


У патроли са војском ДНР (интернационална јединица)

Украјинa - из минута у минут -

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА