BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Срушена и Чешка, Србија у полуфиналу Евробаскета

16.09.2015. год.
Србија – Чешка 89:75 (крај). Тежак меч, нова победа Србије - "орлови" су у полуфиналу Евробаскета. Ерцег фантастичан, Бјелица и Теодосић остварили дабл-дабл учинке. Весели и Саторански премало за Чехе. Србија у полуфиналу игра против победника меча између Италије и Литваније.

"Орлови" су савладали Чешку са 89:75 и сада мирно чекају противника у борби за велико финале, сусрет између Италије и Литваније.

Поново је почело нервозно, поновиле су се неке грешке из дуела са Финском, али овога пута џокер Саше Ђорђевића био је Зоран Ерцег. Крилни центар Галатасараја покренуо је српску машинерију, на крају меч завршио са 20 постигнутих поена.

На крају прве четвртине било је нерешено, иако је Чешка имала почетну предност. До полувремена "орлови" су већ стигли до предности за миран наставак меча - 45:42.

Маестрални Милош Теодосић поново је дириговао србским тимом, па је до краја меча, поред 12 поена, сакупи и чак 14 асистенција, што је нови рекорд Европских првенстава.

Радуљица је своју минутажу, иако оптерећен личним грешкама, одрадио солидно, уписавши 16 поена и пет скокова, док је после бледог почетка и Немања Бјелица стигао до дабл-дабл учинка - 14 поена и 10 скокова.

Треба још једном похвалити изузетно ангажованост у одбрани Стефана Марковића, док су свој допринос дали и остали играчи, нарочито Богдан Богдановић и Марко Симоновић.