BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Мигранти неће моћи да се врате у Србију из Мађарске

15.09.2015. год.


Мигранти који не успеју да пређу мађарску границу и остану на ничијој земљи моћи ће да се врате у Србију и бораве у прихватним центрима, док они који пређу у Мађарску и буду евидентирани у тој земљи, а након тога на силу враћени у Србију, неће бити прихваћени, изјавио је вечерас министар за рад, борачка и социјална питања Александар Вулин.

„Ми никога на силу нећемо задржавати на нашој територији и самим тим нећемо дозволити ниједној земљи да на силу и без одговарајуће законске процедуре и реадмисије било кога врати на нашу територију“, рекао је Вулин Танјугу.

Упитан шта ће бити са тим мигрантима, Вулин је рекао да то више неће бити одговорност Србије.

„То више није наша одговорност, они су на територији Мађарске и очекујемо од мађарске државе да се према њима понаша како доликује“, рекао је Вулин.

Раније вечерас државни секретар у Министарству рада, запошљавања, борачких и социјалних питања Ненад Иванишевић је такође рекао да Србија неће прихватити избеглице које Мађарска буде хтела да врати назад, по цену да и Србија распореди своју војску на граници.

Он је пред почетак скупа посвећеног људским правима избеглица рекао новинарима у Суботици да ће Србија примати назад људе на које се односи реадмисија, али да се то не односи на највећи део избеглица који је илегално прешао из Србије у Мађарску.

„Ми никог нећемо да примимо. Зна се шта је реадмисија. И по реадмисији ћемо људе примати. Сви људи који су прешли у Мађарску, нећемо их примити, по цену да и Србија постави војску на граници. Нећемо прихватити тај број избеглица који Мађарска враћа. И то јесте наш став од данас и то треба сви да знају", рекао је Иванишевић.

Он је прецизирао да споразум о реадмисији јасно прецизира како се по Међународном праву врши реадмисија.

„Врши се уз утврђивање земље порекла и, пре свега, земље држављанства. Дакле, уколико желе да враћају људе — мораће да их врате у Грчку. То је прва земља уласка у Европску унију", додао је он.

Упитан како ће Србија спречити повратак избеглица, Иванишевић је рекао да ће држава „ако буде требало предузети све оно што може да предузме".

У Мађарској од поноћи ступа на снагу строжи закон о државној граници који, између осталог, Србију третира као земљу сигурног порекла и омогућава враћање избеглица.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА