BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Кенијац Санг победник 28. Београдског маратона

18.04.2015. год.

Кенијац Силас Санг победник је данашњег 28. Београдског маратона, пошто је трку од 42.195 метара завршио са временом 2:14,43 минута. На старту 28. Београдског маратона — 25.000 такмичара, јавља Танјуг.

Друго и треће место, такође су освојили Кенијци, Ендру Кипрот (2:16,42) и Јулијус Корир (2:19, 46).

Суботићева и Бојовић су победници полумаратона

Србски атлетичарка Ана Суботић и атлетичар Велимир Бојовић победници су полумаратонске трке на традиционалном 28. Београдском маратону.

Суботићева, чланица Јавора из Ивањице, у трци на 21 километар оставила је иза себе Наду Ђуровић, док је Бојовић, члан екипе Нишки маратон, тријумфовао испред Кенијца Стенлија Кипрута.

И треће и четврто место у мушкој конкуренцији освојили су србски атлетичари — Дарко Живановић и Милош Јовановић.

На старту 28. Београдског маратона 25.000 такмичара

Традиционални 28. Београдски маратон почео је тачно у 10 сати испред Цркве Светог Марка, уз учешће око 25.000 такмичара.

У полумаратону и маратону учествује 4.484 такмичара, а упркос киши и лошем времену више од 20.000 трчи Трку задовољства на пет километара.

Знак за старт дали су министар омладине и спорта Вања Удовичић, градоначелник Синиша Мали, председник Скупштине града Никола НИкодијевић, амбасадор Грчке Константинос Икономидис, промотерка маратона светска рекордерка у скоку у даљ Галина Чистјакова и некадашњи србски атлетичар Драган Здравковић.

Овогодишњи Београдски маратон је и оквир у такмичењу за првенства Србије за мушкарце и жене, као и штафетни полумаратон за ученике средњих школа, студенте и корпорације.

Традиционалну манифестација из главног града путем директног преноса на званичном сајту може да прати цео свет.