BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Ово је млади србски геније који је створио направу која ће спасити милион и по људи у Србији!

Ово је млади србски геније који је створио направу која ће спасити милион и по људи у Србији!
22.12.2014. год.

Србију су поносном учинили млади стручњаци Милош Станковић (који је пре две године освојио престижно признање на Светском конгресу генија у Токију) и Милутин Пећић.

Тријумф је свакако тим већи што је Станковићев патент, уређај за уништавање корова и амброзије успео квалитетом и иновативношћу да победи патенте више од 400 излагача из целог света!

- Уређај на којем сам радио око шест година први пут је званично представљен под заштитним знаком “Аутентично србски производ (Authentic Serbian product) АС” као идејно решење заштите и промоције србских производа аутора мр Милутина Пећића. Изазвао је велико интересовање разних научних института и компанија из Кине, Америке и земаља Европске уније, који су препознали његов велики потенцијал – почиње причу за Телеграф Милош Станковић који се може похвалити са више од 30 проналазака који су награђивани широм света детаљно објашњавајући да његов уређај помоћу одређене струје и фреквенције уништава амброзију у корену без хемије и пестицида, еколошким путем и чини да амброзија више не расте током сезоне.

У сарадњи са Светским факултетом за пољопривреду, уређај је тестиран у Србији, Немачкој и Шведској, а надлежни у граду Београду планирају да га у скорије време искористе за масовно уништавање амброзије на територији српске престонице.

- Интересантна је чињеница да смо пажњу привукли као најмлађи учесници на сајму – приметио је Станковић истичући да му је веома значила подршка града Београда, Секретаријата за привреду, Факултета за примењени менаџмент, економију и финансије и компаније “PDM agrofruit”.

Милош Станковић је рођен у Београду 1984. године, дипломирао је на Техничком факултету “Михајло Пупин” у Новом Саду (смер производни менаџмент), а мастер студије завршио је на Факултету за примењену екологију у Београду.

У Кини му је прошле године уручена академска награда за животно дело за изванредна међународна достигнућа. Руска међународна академија наука, чији је члан, доделила му је највеће признање – почасну титулу витеза науке, а Влада Србије му је дала први нови пасош Србије. Године 2002. је проглашен за проналазача године. Заслужни грађанин Земуна постао је 2006. године.

Милош је и даље у Београду, пре свега због породице и доктората. Да ли ће овде и остати, показаће време…

Подсетимо, према последњим подацима, у Србији око милион и по људи пати од алергије на амброзију.

Остаје нам само да се питамо, значи ли ово можда да је њиховим мукама дошао крај?

 



  • Извор
  • Телеграф/ web-tribune.com


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Украјинске формације појачавају интензитет ракетних напада на Крим. За недељу и по извршени су напади на Џанкој и рт Тарханкут, а вечерас - на Симферопољ и поново на Џанкој....


Западни свет је напустио класични либерализам у корист нове верзије дефинисане владавином мањина и „будности”, објаснио је руски филозоф



Лидери ЕУ „замајавају“ људе хорор причама о Русији – Кремљу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА