BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Маша и Медвед“ све више популатни изван граница Русије

„Маша и Медвед“ све више популатни изван граница Русије
02.04.2017. год.


Цртани филм „Маша и Медвед“, који је направљен по мотивима руских народних бајки, почео је да постиже успех 2009. године, пише „Либерасион“. Данас серијал може да се похвали рекордном популарношћу изван граница Русије, можда чак и већом него што је има Владимир Путин, пише француски лист.

Малена девојчица-неваљалица и њен пријатељ медвед-гунђало са добрим срцем, постигли су велики успех. Цртани филм „Маша и Медвед“ настао у малом студију у Москви преведен је на 25 језика и приказује се у стотину земаља.

Почетком године неуморни двојац стигао је у француске биоскопе.

„Седамнаеста епизода цртаног филма, која је имала две милијарде погледа на Јутјубу, постала је пети најгледанији видео у историји сајта“, наводи „Либерасион“.

Нове епизоде цртаног филма настају у студију „Анимакорд“, у малој неприметној згради ушушканој међу многоспратницама у резиденцијалном делу Москве. Оба лика рођена су као резултат спајања познатих руских бајки и маште совјетског аниматора Олега Кузовкова.



„Деведесетих година Олег је радио заједно са познатим совјетским аниматорима у московском студију ’Пилот‘. Добио је идеју да направи причу о девојчици и медведу у 3-Д формату. Али тај пројекат био је у то време технички неизводљив“, каже Дмитриј Ловејко, копродуцент „Маше и Медведа“.

После распада СССР-а Кузовков иде у САД да тамо развије свој пројекат.

„Он је тамо отворио студио, али без обзира на његово искуство и репутацију то му није успело“, пише „Либерасион“.

Раних 2000-их он се враћа у Москву и налази новац који му омогућава да реализује своју идеју у пракси.

„Такође имамо канцеларију у Мајамију“, објашњава уметница студија. „Сва наша сценарија се пишу тамо.“

Међутим, освајање света цртани филм је почео тек 2009. године, истиче лист.

Не постоји ништа лакше него да заволите ове ликове. Медвед, бивша циркуска звезда, и девојчица са традиционалном руском марамом, на изненађење московског студија, били су довољни да се постигне растући успех у арапском свету.

Да би се пробили у Европу, студио је морао да привуче маркетинг менаџере. Прво је требало освојити жири међународних фестивала анимираних филмова.

„Циљ није био да се покаже јавности, већ да се око себе створи публика, свет ’Маше и Медведа‘. Направили смо спиноф, песме, караоке, налепнице… И тако је рођен бренд.“

Тада продукцију студија почињу да примећују међународне телевизије, пре свега француске. „Франс телевизион“ и „Канал плус“ постају су њени стални емитери.

„Наша публика била је спремна за материјално оваплоћење ’Маше‘ због наших секундарних производа“, објашњава копродуцент.

„Изведени производи чине 65-70 одсто нашег прихода“, истиче Оксана Шевељева, менаџер за лиценцу.

Цртани филм такође има успех на интернету, где су нове епизоде доступне бесплатно.

„Уместо да се боримо против пирата, ми са њима сарађујемо, јер они доприносе ширењу наших производа“, објашњава Дмитриј Ловејко.

На захтев неких љубитеља да се емитује дугометражна верзија, тим једногласно изјављује: „То је немогуће, то је прескупо, били би нам потребни нови студио и нови људи, а ми нисмо Холивуд.“

Студио понекад мора да брани своју творевину. „Либерасион“ наводи да су амерички медији једном успели да пронађу пропаганду у цртаном филму.

„Ми припадамо једном од ретких руских студија који не добија средства од Министарства културе“, рекао је Ловејко.

Али родитељи се, такође, питају: Да ли ће деца почети да имитирају ову хировиту и хиперактивну девојчицу која мучи свог друга медведа, лика који подсећа на родитеље?

„Несвесно или не, али креатори цртаног филма створили су лик Маше који није способан за испољавање љубави, саосећања и нежности“, каже Лидија Матвејева, професор психологије на МГУ.

„Маша мора да осећа бол других као своје, а то не постоји“.

Дмитриј Ловејко признаје: „Тачно је да Маша има инфантилни карактер, али је истовремено она веома савремена. Она се чини хиперактивном и себичном, али у срцу је веома племенит лик“.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Милан Бојић: Као што се види из мог претходног текста, први дан на Реги


Јуче се навршило четири године од када нас је напустио један од највећих савремених руских писаца Едуард Вениjаминович Савенко, познат као Лимонов.

Специјални представник Председника Русије за међународну културну сарадњу Михаил Швидкој изјавио је да ће 20. јубиларни Форум словенских култура ове године бити одржан у Србији.


U organizaciji 'Kulturno-obrazovnog centra' u Vranju, u maloj sali Pozorišta 'Bora Stanković' biće održano književno veče, na kome će se čitati odlomci iz rukopisa 'Razgovori sa majkom' književnice Branke...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА