МОК обновио чланство Руском олимпијском комитету у организацији

28.02.2018. год.

Међународни олимпијски комитет (МОК) обновио је чланство Руског олимпијском комитету у организацији, који је суспендован 5. децембра прошле године, два месеца пре почетка Олимпијских игара у Пјонгчангу, потврђено је за РИА Новости из неколико извора.

Извршни одбор МОК-а одлучио је 5. децембра да привремено суспендује РОК. Руски спортистима је било дозвољено да учествују на Олимпијади у статусу "олимпијаца из Русије" (ОАР) и били су под олимпијском заставом.

Руски олимпијци на Олимпијаду су освојили 2 златне, 6 сребрних и 9 бронзаних медаља.

• Извор

Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Русија – Египат 3:1 (0:0). Фудбалери Русије забележили су још једну убедљиву победу на светском првенство и практично обезбедили пласман у осмину финала. Египат се држао у првих 45...

Фудбалери Саудијске Арабије доживели су праву драму приликом слетања њиховог авиона у Ростов који се запалио!

Швајцарски тенисер Роџер Федерер освојио је данас титулу на турниру у Штутгарту, пошто је у финалу победио 35. играча света, Канађанина Милоша Раонића, после два сета, 6:4, 7:6.

Капитен кошаркашке репрезентације Србије Милош Теодосић после само једне сезоне највероватније напушта Лос Анђелес Клиперсе, преноси специјализовани Спортандо.

Фудбалски репрезентативци Србије сложни су у оцени да су данашњој победом против Костарике остварили велики корак ка пласману у осмину финала Светског првенства у Русији, али се и надају...