BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Запад појачава активности против интереса Србије и Републике Срспке

Запад појачава активности против интереса Србије и Републике Срспке
28.11.2017. год.
Обавештајне службе из околних земаља на сигнал Запада појачавају активности против интереса наше земље. Држава има припремљен одговор за сваку верзију потенцијалног удара


Западни центри моћи наложили су обавештајним службама региона да појачају деловање против интереса Србије. У средишту нове антисрпске обавештајне офанзиве, према сазнањима "Новости", биће подривање Републике Српске, угрожавање економских веза наше земље са земљама Истока, али и изазивање унутрашње нестабилности и немира.

Договор о здруженој шпијунској акцији против Србије донет је прошлог месеца на састанку у Подгорици, организованом под покровитељством Ције. Овом скупу присуствовали су представници тајних служби Хрватске, Македоније, Албаније, државне заједнице БиХ, "Косова" и Црне Горе. Они су тамо примили налог да појачају активности усмерене на Србију и Републику Српску.

Ове информације, према добро упућеним изворима Новости, саставни су део политике новог загревања никад охлађених односа у региону. У овом пакету су и акције у илегалној војној обуци младих Бошњака у режији Бакира Изетбеговића и ратних команданата из редова СДА, али и наоружавање Хрватске и њена антисрбска реторика. Важне карике овог "специјалног рата" су и улазак Црне Горе у НАТО, настојање да се формира такозвана војска Косова и на проалбанским основама преуреди Македонија.

РУСИ ПОВОД ЗА АКЦИЈУ

Договор о "мекој" офанзиви на Србију направљен је на састанку у главном граду Црне Горе, коме су, поред "домаћина" из Ције, присуствовали и шефови хрватске службе СОА, албанске ШИК и македонске УБК. Задатке је добила и "косовска" агенција КИА, тајна служба државне заједнице БиХ ОСА и црногорска Агенција за националну безбједност. На овом скупу Србија је означена као опасна руска база на Балкану.

- Изазивање унутрашње нестабилности и нереда најјаче је оружје на које западни стратези рачунају - каже војни аналитичар Љубан Каран. - Критичан ће бити тренутак када САД и НАТО схвате да ни фазом специјалног рата не могу да успоставе контролу над Србијом. Опасност је у томе што виша фаза може да склизне у оружану агресију.

Каран подсећа и да је већ сада јасно да терористистичке акције против Србије није тешко подстаћи јер у нашем окружењу постоје бројне групе и појединци које можемо третирати као мотивисане и добро обучене терористе. То је случај, како упозорава, са групама под контролом бошњачког руководства у државној заједници БиХ, а ту су и приштинске власти на Косову, и све заједно су под капом Запада.

Промене у систему одбране протеклих година свакако су ишле наруку западним центрима моћи. Прелазак на бригадну организацију, укидање зона одговорности, суспензија обавезног служења војног рока и одумирање система цивилне заштите, под велом реформе оружаних снага, утицали су на слабљење механизама државне заштите. Готово сваки покушај Србије да набави модерно наоружање или војну опрему или направи промену у систему одбране тенденциозно се проглашава ударом на мир у региону.

Овакав распоред снага у регионалној шах-партији за српске службе безбедности, међутим, није новост. Како објашњава добро обавештени саговорник "Новости" из врха домаћег обавештајног апарата, Србија има припремљен одговор за сваку верзију потенцијалног удара.

- Поред праћења локалних екстремистичких група које су најчешће оружје налогодаваца, велики посао је и прикупљање информација о сваком наговештају промене политичке климе у региону - каже саговорник Новости. - Задатак војске је да што боље организује снаге за све мисије - од одбране земље до помагања цивилима. Тај посао се одвија свакодневно, а постепено се подиже и систем који је годинама разаран.

Промене у хрватским оружаним снагама често се доводе у везу са претњама Републици Србској. Хрвати, осим што у петој брзини раде на набавци борбених авиона, од партнера из НАТО очекују и тактичке ракетне системе. Забрињавају и нагла обнова касарни широм земље, убрзана обука резервног састава, али и груписање инжењеријских јединица у пограничним рејонима према Србији.




  • Извор
  • Набавка Мигова и другог наоружања за Војску Србије изазвала подозрење у неким центрима, фото Никола Скендерија / Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Чак и пре објављивања било каквих резултата истраге, западни медији су почели да извештавају да је терористичка организација Исламска Држава (ИСИЛ) одговорна за масовно убиство. Званични представници Беле куће...


Вашингтон води прокси рат у покушају да нанесе „стратешки пораз“ Москви и потребан је оштрији одговор на то

Братство: У сусрет црном датуму – 24. марту, када ће се цивилизовани свет осврнути на злочин колективног Запада над србским живљем на Балкану – БРАТСТВО корача гледајући и у...


Навршило се месец дана од последњег састанка руског амбасадора у Београду Александра Боцан Харченка и србског министра одбране Милоша Вучевића. „Братство“ у серији интервјуа са еминентним саговорницима, већ неколико...


Косово и Метохија је србско питање, али се оно не тиче само Србије, него целог Православља и уверен сам да ће суверенитет Србије на том делу територије опет бити...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА