BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Придике црногорског министарства на рачун србских медија и представника власти плод су озбиљне политичке хипокризије“

„Придике црногорског министарства на рачун србских медија и представника власти плод су озбиљне политичке хипокризије“
22.06.2021. год.

Изненађен сам лицемерним и циничним тоном саопштења Министарства спољних, односно вањских, послова Црне Горе у којем се изражава чуђење због реакције српске јавности на доношење Резолуције Скупштине Црне Горе о Сребреници, 17. јуна ове године.


Сматрам да је неумесно у истом саопштењу позивати се на пријатељство и братство грађана Црне Горе и Србије, а онда износити одбрану документа чија се злонамерност према србском народу не може оповргнути никаквим накнадним читањима и објашњењима.

Придике црногорског министарства на рачун србских медија и представника власти, због тога што су раскринкали праве намере доносилаца Резолуције о Сребреници и што садржај тог документа природно не доживљавају као „пружену руку пријатељства“, плод су озбиљне политичке хипокризије, и немају никакве везе се Србијом, већ само са унутрашњим проблемима Црне Горе, у које се Србија није мешала нити ће се мешати.   

И овом приликом морам да најодлучније одбацим и осудим фразирање појединих црногорских политичара о наводним мешањима Србије у унутрашње ствари Црне Горе, јер није Србија признала рецимо Боку као независну државу, али је зато званична Црна Гора признала једнострано проглашену сецесију Приштине у лику тзв. Републике Косово, односно подржала најдиректнији атак на суверенитет и територијалну целовитост Србије.  

Није Србија доносила резолуције о Црној Гори и сеирила када су грађане Црне Горе неки стигматизовали због ратних операција у Конавлима, или када су неки црногорски национални спев „Горски вијенац“ описивали као апологију злочина над муслиманима.

Па исти тај Хашки трибунал на чије се пресуде позива црногорски парламент је у процесу против Радована Караџића „Горски вијенац“ тумачио као идеолошку основу злочина над Бошњацима у Босни и Херцеговини током рата 90их.

Није Србија, за разлику од Црне Горе, слала своје представнике на манифестације којима се глорификује убијање и протеривање Црногораца, а Подгорица је имала свог представника у Книну на прослави догађаја који је несумњиво највеће етничко чишћење у Европи после Другог светског рата.

Али шта је то што црногорско Министарство спољних (вањских) послова замера Србији? Замера јој на писању таблоидних медија о Црној Гори, а тамошњи медији, без разлике да ли су таблоидни или нетаблоидни, оптуживали су председника Србије Александра Вучића ни мање ни више него за покушај државног удара у Црној Гори, који се састојао у томе што је рекао да није знао да црногорски премијер долази у Београд на договор са патријархом србским, до кога није ни дошло.

Заклањање Министарства спољних (вањских) послова Црне Горе иза фраза о непостојању колективне одговорности за злочине су апсурдне, јер црногорски парламент није персонализовао своју осуду догађаја у Сребреници, чиме је, иако се тврди супротно, недвосмислено покушао да стигматизује читав србски народ.   

Све речи о братству и пријатељству, о историјској блискости и савезништвима, које наводи Министарство спољних (вањских) послова Црне Горе губе на значају када се суоче са конкретним делима, а побројао сам само нека од њих.

Министарство спољних послова Србије, на чијем сам челу, настојаће да сваком својом изјавом и делом доприноси изградњи добросуседских односа, јачању угледа Републике Србије и водити бригу о припадницима србског народа, где год да живи, али није нити ће бити џак за ударање и нема и непомична мета за упућивање неоснованих и неодрживих критика на рачун Републике Србије и припадника србског народа.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: mfa.gov.rs/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Свет се сада суочава са најкритичнијим тренутком од краја Другог светског рата, изјавио је пољски премијер


Интензитет инсистирања на невиности Украјине је необичан, изјавио је руски министар спољних послова

„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер

Оснивачу Викиликса, Асанжу, дозвољена је нова, ограничена шанса за борбу против његовог изручења САД


Иступање сталног представника Василија Небензје на седници Савета безбедности УН поводом 25. годишњице агресије НАТО на Југославију


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА