BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Да ли је излагање сунцу баш толико нездраво?

Да ли је излагање сунцу баш толико нездраво?
22.07.2014. год.

У последње време се доста спекулише о томе да ли је излагање сунцу баш толико штетно како нас упозоравају последњих, па око 20 година. Ево једног текста који објашњава да треба да се понашамо управо супротно, тј да се треба излагати сунцу, да нам је то потребно за здрав живот. Прочитајте овај текст а ми ћемо се трудити да још истражимо тему и пренесемо вам убудуће још нових информација.
 
Исцељујућа  моћ  Сунца

Сунце је извор живота. Сви природни процеси на Земљи зависе од Сунца. Људи, биљке и животиње такође зависе од Сунца и прилагођавају се његовом ритму. Многи научници данас сматрају да је, уз правилну исхрану и уравнотежен стил живота, Сунчева светлост најбоља заштита од многих болести.

Истраживања спроведена широм света показала су да је дозирано излагање ултраљубичастим Сунчевим зрацима једна од најефикаснијих метода лечења која је икад постојала.

Лековита својства сунца

Излагањем Сунцу хранимо наш организам целим спектром ултраљубичастих зрака које долазе до Земље. Пре него што су били измишљени антибиотици,  хелиотерапија (терапија Сунцем) је била најуспешнија метода лечења инфекција, али и других болести. Разлог због ког толико жудимо за Сунцем када га нема је инстинкт нашег тела које жели да се изложи оздрављујућим и прочишћавајућим зрацима Сунца. Људско је тело створено да користи ултраљубичасте зраке, а највише их требамо због здравља наших ћелија.

Недостатак излагања ултраљубичастим зрацима може довести до појаве рака, а то су потврдила и научна истраживања. Успркос опште прихваћеном мишљењу да излагање сунцу може узроковати рак, људи који раде у канцеларијама чешће обољевању од рака коже од оних који раде на отвореном. Сунчева светлост нас храни енергијом. Недостатак сунчеве светлости подразумева недостатак енергије у телу, што као последицу доводи до слабљења имунолошког система и развоја болести.

Сунце дезинфикује нашу кожу од штетних бактерија. Што је дужи талас ултраљубичасте светлости то дубље продире у нашу кожу, а најдужи допиру и до нашег мозга и утичу на наше расположење.

Доказано је да излагање сунцу...

позитивно утиче на здравље срца и крвних судова,
побољшава расположење,
помаже код високог крвног притиска и аритмије,
уравнотежује ниво холестерола и шећера,
повећава енергију, издржљивост и снагу,
повећава отпорност тела на инфекције,
регулише ниво хормона,
смањује упале,
повећава толеранцију на стрес и смањује депресију,
има антибактеријски учинак,
смањује ризик од рака


Најновија истраживања повезују недостатак витамина Д у организму с депресијом, мултипл склерозом, раком дојке и простате, остеопорозом, дијабетесом и гојазношћу.

Соларна вода (SURYA JAL)

Сунце има способност прочишћавања и енергизирања воде. Уз помоћ Сунца можете прочистити вашу воду из славине. Налијте питку воду у стаклену боцу, али не до самог краја - оставите цца 5 цм простора до врха.

Када сте напунили стаклену боцу питком водом, покријте површину мањом стакленом чашом или поклопцем да буде прозирно како би Сунчева светлост падала директно унутра. Боцу оставите на сунцу минимално 5 сати, а најбоље је да буде напољу 48 сати.

Соларна jога  (sungazing)

У 19. веку Британци су у Индији открили постојање јогија који су наводно имали више стотина година. С великим интересом су започели истраживати феномен старих и виталних људи. Ти стари јогији познавали су једну од најчувенијих тајни свих времена - "соларну yогу", односно начин или технику помоћу које се директним упијањем енергије Сунца може подмладити физичко тело.

Како и колико се излагати сунцу

Наша нам клима дозвољава да боравимо на сунцу не само лети, него у јесен, прољеће, чак и зими. Међутим, потребно је дозирати Сунчеве зраке, јер је претерано излагање такође штетно. Док зими, у пролеће и на јесен не постоји опасност од сунца, лети је боље избегавати сунчеве зраке између 11 и 15 сати. Ако  у ово време морате бити на сунцу, најбоље је да заштитите кожу на природан начин. Можете користити природна нерафинисана уља попут маслиновог или бадемовог уља. За негу коже након сунчања можете користити алоа вера гел.

Нажалост, боравак на сунцу док је тело премазано СПФ заштитном кремом, не може донети ништа добро. Добро проверите које хемикалије стављате на кожу, јер ваше тело упија ту хемију. Излагање сунцу требамо прилагодити нашем типу коже и доби. Пре сунчања препоручује се туширање како бисмо с тела скинули наслаге наше природне масноће. Ако је могуће, сунцу требате излагати цело тело, у почетку само неколико минута. Поступно повећавајте време сунчања на 20-30 минута.

Шетња по сунчаном дану може имати исти учинак као и сунчање.

Наше тело је интелигентно - оно ствара залихе витамина Д и користи их у месецима када сунца нема довољно. Зато, искористите прилику и док има сунчаних дана, "напуните батерије"!

 



  • Извор
  • kodren.com


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва


Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра

 Шта је миом? Миоми су најчешће доброћудни тумори глатких мишића материце. Представљају обољење материце које се манифестује формирањем и растом бенигног тумора у миометријуму – мишићном слоју материце. Обично се...


У суботу ће у Галерији Народног музеја у Врању бити одржан 'Омаж Др Вукашину Антићу'. Познати хирург из Врања Вукашин Антић преминуо је 1. априла 2020. године у 62....

Кандида на језику  је стање у којем се гљивица Candida albicans накупља на слузници ваших уста. Кандида је нормалан организам у вашим устима, али понекад се може повећати и...


Čuveni grčki filozof Claudius tvrdio je da sve što čovek vidi, ili može da dodirne, potiče od kiseonika. 'Kiseonik je sam život, esencija svega!' napisao je u svojim delima,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА