BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија ће почети са градњом нове космичкке станице 2027. године

Русија ће почети са градњом нове космичкке станице 2027. године
01.09.2021. год.

Русија би 2027. године требала почети са радом у орбити ради прављења нове националне космичке станице, а такође ће током две године наставити да управља руским сегментом Међународне космичке станице (МКС), рекао је за РИА Новости главни коснтруктор Ракетно-космичке корпорације (РСЦ) "Енергија", руководилац лета руског сегмента МКС-а и двоструки херој Совјетског Савеза Владимир Соловјоев.


"`Ангара` се прави, а како су ми објасниле моје колеге, уз њену помоћ моћи ћемо да покренемо нове модуле 2027. године, када ће, надамо се, инфраструктура на космодрому Восточни бити спремна. То јест, мораћемо две године да летимо на МКС до 2028-2029., како бисмо премостили између завршетка рада на МКС-у и почетка рада нове станице", рекао је Соловјов.


Први модул ће бити научни и енергетски модул (НЕМ), намењен МКС-у. НЕМ се прави од 2012. године и у почетку се претпостављало да ће модул бити произведен 2015. године и да ће осигурати енергетску независност руског сегмента МКС-а, који сада прима електричну енергију из америчког сегмента. Такође, модул је намењен научним истраживањима. Међутим, 2015. године био је спреман само нацрт пројекта. Према отвореним подацима, оквир НЕМ модула састављен је 2017. године. 2018. године почела су његова копнена испитивања. Покретање модула се стално одлаже.

Раније је објављено да би први модул нове руске космичке станице треба да буде спреман за лансирање 2025. године.

Извештавано је да ће станица бити пројектована са отвореном архитектуром и неограниченим веком трајања због могућности замене модула, те да ће бити већих димензија од некадашњег МИР-а. Требало би да лети у орбити са надморском висином од 400 километара и нагибом од 98 степени, који ће омогућити праћење целе површине Земље.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Роскосмос/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА