BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: „Космичка суперсила“ Индија ће спровести вежбу... космичког рата

РТ: „Космичка суперсила“ Индија ће спровести вежбу... космичког рата
27.07.2019. год.


Ако било који ванземаљци или противници унутар Земљине орбите, почну лоше да се понашају, Индија жели да буде спремна, јер се припрема за ратне вежбе буквално на новом нивоу - космичком.

Индијској војсци је наређено да се припреми за било којег непријатеља, чак и за оне који могу доћи из космоса. Амбициозна дводневна вежба под називом "ИндСпејсЕк" ће проценити "неизбежне претње" с којима ће се Индија супчити ако било какав оружани сукоб ескалира изван Земље.

Прва вежба симулованог космичког рата почиње у четвртак. Међутим, вежба се први пут помињала још у марту, када је земља успешно тестирала своју противсателитску ракету за пресретање (А-Сат), како би оборила "Микросат-Р" сателит у ниској орбити Земље. То постигнуће је навело премијера Нарендру Модија да своју земљу прогласи четвртом “космичком суперсилом” након САД-а, Русије и Кине.



Моди је рекао да је "А-Сат" тест у марту спроведен како би Индија "постала јача и сигурнија, као и за даљи мир и хармонију". У складу са овом визијом, вежба "ИндСпејсЕк" се спроводи како би се "идентификовали кључни изазови и недостаци ако конфликт ескалира у космичку димензију“, саопштио је неименовани званичник, наводи лист "Тајмс оф Индиа". Он је додао да ће индијски технолошки институт такође радити на припремама за "космичке ратове".


Ипак, нису само Индијци спремни на борбу. Позивајући се на још једног званичника у војсци, лист наводи да је један од разлога за вежбу, индијска тежња да се супротстави кинеској супериорности као космичкој сили.


„Не можемо да наставимо да траћимо време док Кина напредује. Морамо имати способности да заштитимо наше космичке ресурсе“, рекао је званичник.

Најава је уследила након најновијег напретка Индије у истраживању космоса и успешног лансирања лунарне мисије "Чандрајан 2", која ће се спустити на јужни пол Месеца у наредним седмицама. Тај успех је, у ствари, наишао на похвале космичког ривала Кине, а Пекинг је саопштио да је, уместо да се такмичи, спреман да се
удружи са Њу Делхијем да се истражи природни сателит Земље.




Кинеска лунарна сонда, "Чанге 4", успешно је слетела у басен Јужног пола још у јануару. Тренутно истражује геологију Месеца и врши биолошке експерименте.

Извор: Восток / РТ

 



  • Извор
  • Лансирање лунарне сонде „Чандрајан 2“ фото: © Reuters / P. Ravikumar/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА