BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија почела са разрадом модула за слетање на Месец

Русија почела са разрадом модула за слетање на Месец
03.07.2018. год.


РКК "Енергиа" је почела са разрадом облика модула за слетање руских космонаута на Месец, наводи се у годишњем извјештају корпорације.

"Почели су радови на формирању техничког изгледа комплекса за полетање и слетање на Месец, а који ће испоручити супер-тешке ракете-носачи до орбите близу Месеца", наводи се у документу.

У извештају се наводи да су елементи модула планирани да буду достављени на међународну платформу "Lunar Orbital Platform — Gateway", а са које би се каснио користио за спуштање посада на површину сателита Земље.

Садашњи савезни космички програм за 2016-2025. годину предвиђа стварање "неопходне резерве" за пуно истраживање Месеца након 2025. године и слетање првог руског космонаута на Месец  2030-2031. године.

Раније је Центар за обуку космонаута, проучавао искуства совјетских стручњака, као и летова америчке мисије "Аполо", изнео услове за припрему чланова руске експедиције на Месец.

Генерални директор РКК "Енергиа", Владимир Солнцев изјавио је 2016. године да корпорација планира слетање првог руског космонаута на Месец 2031. године. Према његовим речима, 2027. године Русија ће лансирати модул за слетање у орбиту Месеца, а 2029. године би требало да се одржи беспилотни лет новог космичког брода до Месечеве орбите. За 2030. годину је планиран пилотирани лет, а 2031. слетање на Месец.



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Антон Денисов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА