BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Нове летелице ће користити вештачку интелигенцију и самостално ће „разумети“ шта им је потребно

Нове летелице ће користити вештачку интелигенцију и самостално ће „разумети“ шта им је потребно
16.08.2017. год.


Руски авијациони конструктори се припремају за нови технолошки скок и намеравају да праве „паметне, флексибилне и зелене“ авионе, изјавио је руководилац пројектне групе Фонда за перспективне науке Борис Сатовски.

Како је рекао, у току је прикупљање свих резултата истраживања који ће ући у основу авијационе будућности.

Према његовим речима, главне одлике нових типова авиона биће најновије информационе технологије и нови материјали од којих ће бити прављени. Посебна пажња биће посвећена и еколошком аспекту израде летелица.

Сатовски је објаснио да ће нове летелице користити вештачку интелигенцију у далеко већем обиму и самостално ће „разумети“ шта им је потребно за одржавање.

„У будућности ће авиони самостално обавештавати о томе шта им је неопходно, и то не само посаду, већ и техничко особље на земљи. Реч је, дакле, о формирању јединственог интелектуалног информационог система ваздушног транспорта“, додао је Сатовски

Говорећи о еколошком аспекту, он је истакао да се ради на томе да авиони у потпуности пређу на електрични погон, али највећи проблем тренутно представљају капацитети батерија и системи за дистрибуцију високонапонске струје.

Када је реч о конструкцијама, Сатовски је истакао да се ради на изради нових материјала који ће бити у стању да мењају форму — авиони ће имати уграђени систем сензора који ће помагати конструкцији да се адаптира на спољашње утицаје.



  • Извор
  • Фото: ФПИ/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА