BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Главни задатак Роскосмоса пилотирана мисија на Месец

Главни задатак Роскосмоса пилотирана мисија на Месец
08.04.2017. год.


Роскосмос у наредних 10 до 15 година не планира летове на Марс, већ разматра пилотиране мисије на површину Месеца као свој главни задатак, изјавио је у интервјуу за РИА Новости заменик директора државне корпорације Роскосмос задужен за међународну делатност Сергеј Савељев на авио-космичком салону ЛААД 2017 у Бразилу.

Док је с једне стране главни задатак америчке агенције НАСА освајање далеког свемира и реализација пилотираних експедиција на Марс, у плановима руског „Роскосмоса“ се летови ка Марсу не разматрају као циљ у наредних 10 до 15 година. Руски научници раде на стратегији и концепцији реализације пилотираних мисија на површину Месеца.

Иако имају различите циљеве, то не смета Роскосмосу и НАСА да воде преговоре о формирању заједничких пројеката:

„Води се дијалог међу партнерима који учествују у раду Међународне свемирске станице, пре свега у оквиру специјализованих група. Ове групе су формиране пре неколико година и њихов задатак је да израде сценарије будућих пројеката освајања далеког свемира на којима би се радило у оквиру међународне сарадње“, изјавио је Савељев.

Планира се да ће одлука о почетку пројектних радова о стварању нове међународне станице, која би летела око Месеца, бити усвојена у септембру ове године током састанка шефова националних свемирских агенција.

Роскосмос ће у више од 30 држава почети да поставља станице и предајнике за свој глобални навигациони систем ГЛОНАСС:

„У оквиру федералног програма ’Подршка, развој и употреба ГЛОНАСС од 2012. до 2020. године‘ предвиђено је стварање глобалне мреже станица и предајника прво на територији Русије, а потом у иностранству где планирамо да поставимо десетине предајника у више од 30 држава света, чак и на Антарктику“, изјавио је Савељев.

Заменик директора државне корпорације Роскосмос задужен за међународну делатност истиче да се до 2020. године не планира слање туриста на руски део Међународне свемирске станице. Међутим, Савељев истиче да свемирски туризам не би требало ограничити само у оквире МСС.

„Колеге из Јапана са великим интересовањем прате како се на истоку наше земље развија нови космодром и изразили су заинтересованост да се започне сарадња и могућност заједничке употребе космодрома“, закључио је Савељев.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА