BTG-vrh
Почетна страница > Новости

Fejsbuk - terorizam!

Fejsbuk - terorizam!
17.03.2019. год.
Društvene mreže su odavno preuzele primat od klasičnih medija kada je prenošenje nekog događaja u pitanju.
Često se dešava da televizije i dnevne novine preuzimaju sadržaje - video i fotografije - sa društvenih mreža.
 
Jučerašnji teroristički napad na Novom Zelandu, kada je napadač uživo prenosio tj. strimovao svoj napad na dve džamije u gradu Krajstčurč, ponovo je otvorio debatu o cenzuri ( ili nedostatku cenzure) na društvenim mrežama. Iako je sam snimak napada ubrzo skinut sa Fejsbuka, mnogi korisnici su podelili ili ponovo okačili snimak i fotografije. Fejsbuk je ubrzo sklonio i ove snimke, i ugasio više od četrdeset stranica. Takođe, pojavilo se i na hiljade komentara podrške, uglavnom na stranicana radikalnih organizacija širom sveta.
 
Mnogi stručnjaci i analitičari, kao i novinari globalnih medija su kritikovali Fejsbuk da nije dovoljno brzo uklonio sporni sadržaj, a postoji i bojazan da ovakvi sadržaji mogu biti inspiracija drugim radikalnim i rasističkim organizacijama u svetu. 
 
Fejsbuk se već nekoliko godina susreće sa optužbama da je na ovoj društvenoj mreži veoma lako doći do stranica koje promovišu rasizam, neo-fašizam ili oružje. Iako su uslovi korišćenja mreže  dosta pooštreni, a kompanija sada ima i čitavo odeljenje za borbu protiv ekstremističkog sadržaja, čini se da je ovakvih sadržaja - sve više.
 
Ni druge mreže nisu imune na ovaj problem, a prednjači Twitter, koji je jedno vreme bio i mesto broj jedan za širenje ekstremizma i "teorija zavere" . Twitter je prošle godine ukinuo naloge mnogim kontroverznim korisnicima,  među kojima je najpoznatiji američki radijski voditelj Aleks Džouns. 
 
Ivan Trajković
 




Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

 Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...


 Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн


Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони.

Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...


Kompanija Microsoft priznala je da su hakeri uspeli da ukradu deo izvornog koda operativnog sistema Windows, kao i još nekoliko softvera koji su u fazi izrade.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА