BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Зенит, Анжи и Рубин добили у утакмицама Лиге Европе

19.02.2013. год.

Руски фудбалски клубови Зенит, Анжи и Рубин су добили у утакмицама Лиге Европе. Домаће победе Зенита и Анжи су биле умногоме очекиване. Међутим, успех казанског Рубина на Висенте Калдерону у утакмици са другим тимом шампионата Шпаније мадридским Атлетико многи стручњаци сматрају сензационалним. Многи, а ипак не сви, јер је Рубин већ побеђивао саму Барселону. Знајући о томе, играчи Атлетико нису могли а да потцењују руски клуб. Међутим, већ 6. минута после напада Венесуелца Рондона је турски легионер Казанаца Карадениз дао гол.

Последњег минута првог полувремена Рубин је остао у мањини. После фола на најбољем играчу Атлетико Радамелу Фалкаоу Роман Шаронов је добио другу жуту картицу, а уједно и црвену. У другом полувремену Рубин се самопрегорно бранио, резултат се није мењао све до задњих секунди. Међутим, 5. компензираног минута затајио је голман Атлетико. Он је отрчао да помогне навалним играчима да изједначе резултат, те као да је заборавио на узвратну утакмицу у Казању. Шпански легионар Рубина Пабло Орбајс је казнио сународнике, давши гол у празна врата. 2:0 је победа Рубина.

С таквим резултатом 2:0 је Зенит у Санкт-Петербургу победио енглески Ливерпул. Средином другог полувремена је Халк сјајним потезом дао гол у горњи угао, доказавши да заиста вреди велики износ, који је за њега плаћен. После 3 минута Сергеј Семак је добио лопту од Александра Ањукова и дао други гол. Када је резултат био 0:0, навални играч Ливерпула Суарес је имао 4 могућности да да гол, али их није искористио. Дакле, Зенит је умногоме имао срећу, - сматра Сергеј Семак.

- Чини се, имали смо срећу. Могли смо и да добијемо, и да изгубимо. Срећа је била на нашој страни, зато смо реализовали своје могућности. Сви су свесни да ће одлучујућа бити узвратна утакмица у Ливерпулу идуће недеље. Не бих придавао велики значај овој победи.

Веома се добро показао у тој утакмици новајлија Зенита централни играч одбране Нету, који је недавно дошао у Санкт-Петербург из италијанске Сијене. Одличан утисак је оставио и новајлија махачкалинског клуба Анжи Бразилијанац Вилијан. Он је био један од најбољих у утакмици са Хановером, у којој је руски клуб победио са резултатом 3:1. Први гол је дао везни играч Гановера, кога Руси познају према игри за Зенит, Мађар Саболч Хусти. Међутим, након неколико минута Самуел Это’О погодио је празан гол немачких играча. Одмах после паузе узбечки легионар Анжи Одил Ахмедов после шута Јурија Жиркова извео је Анжи напред. Тачку у тој утакмици ставио је Мароканац Мбарк Бусуфа. Главни тренер Гановера Мирко Сломка је признао да су његови фудбалери изгубили у утакмици против веома јаког тима. Задовољан је дебијем и Вилијан.

- То је била веома добра игра. Имали смо важну победу. Све у свему, све је било добро.

Три руска клуба су победила, док за 5 клубова Украјине и Белорусије ова година у Лиги шампиона и Лиги Европе није била толико успешна. Нико од них није победио: Шахтер (Донецк) – Борусија (Дортмунд) – нерешено 2:2. Динамо (Кијев) - Бордо (Француска) 1:1. Њукасл (Енглеска) – Металист (Харков - 0:0. Базел (Швајцарска) - Дњепар (Дњепропетровск) 2:0. Белоруски БАТЕ није победио турски Фенербахче – 0:0. Узвратне утакмице ће бити одржане идуће недеље.