BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 12.11.

13.11.2018. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 06.11. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 12
.11.


Стање на фронту .


Преглед политичко-економских и других вести за 12.11.

 

 Украјина и САД договорили заједничко супротстављање „Северном току 2“  Украјина и Сједињене Америчке Државе су договорили заједничко деловање против реализације гасовода "Северни ток 2".

Украјински министар спољних послова Павел Климкин и амерички министар енергетике Рик Пери су се сложили да се заједнички супротставе имплементацији овог пројекта, саопштила је прес служба Министарства спољних послова Украјине након састанка два министра у Кијеву.

"Стране су се сложиле да `Северни ток 2` подрива европску енергетску безбедност и стабилност", наводи се у саопштењу.

Поред тога, Пери је одржао састанак са председником Украјине Петром Порошенком.

Порошенко је током састанка указао на "успешну имплементацију низа заједничких пројеката у индустрији нуклеарне енергије, као и о снабдевању Украјине угљем из САД".

"Уочена је потреба даљег сузбијања пројекта `Северни ток 2`, као и диверзификација извора енергије, нарочито проширењем могућности за снабдевање гасом из Сједињених Држава", наводи се у саопштењу администрације председника Украјине.

Порошенко је такође потврдио интерес да привуче савремене технологије у Украјину ради ефикасног развоја постојећих резерви нафте и гаса, као и важност сарадње са Сједињеним Државама за јачање енергетске безбедности Украјине.

"Током састанка најављен је почетак украјинско-америчког стратешког енергетског дијалога, који ће допринети блиској сарадњи између релевантних владиних агенција и компанија", наводи се у саопштењу.


Украјина је престала да купује гас из Русије у новембру 2015. године, а 2016-2017. године није користила руско гориво у припреми за грејну сезону, те је гас набављала из складишта гаса у ЕУ.


СПЦ: Неутемељена одлука Цариградске патријаршије о рехабилитацији двојице вођа расколничких групација у Украјини  
"Дводневно заседање Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве (6. – 7. новембар текуће године) било је посвећено трима главним темама – стању на Косову и у Метохији, унапређењу школства и просвете у Србској Православној Цркви и црквеној кризи у Украјини после најновијих одлука Цариградске Патријаршије. Своје виђење стања на Косову и Метохији, као и перспективу борбе за очување те мученичке српске покрајине у саставу Србије у условима непрестаних провокација вођства лажне државе и сталних притисака великих западних сила, Сабор је предочио нашој јавности посебним саопштењем.

Њој је мање-више већ позната и делатност Сабора на пољу црквеног школства и просвете, али саборски став по питању  Цркве у Украјини само делимично. Разлог за то је чињеница да је о саборском ставу требало најпре службено обавестити све Православне Цркве, почевши од Цариградске и Московске Патријаршије, и то на одговарајућим језицима (грчки, руски и енглески), а за тај посао је било потребно извесно време. Пошто је то учињено, сада је тренутак да се став Српске Православне цркве изнесе у целости пред нашу јавност.

Сабор најпре са жаљењем констатује да је Цариградска Патријаршија донела канонски неутемељену одлуку да рехабилитује и за епископе призна двојицу вођâ расколничких групација у Украјини, Филарета Денисенка и Макарија Малетича, заједно са њиховим епископатом и клиром, од којих је први својевремено канонски лишен чина, а потом искључен из црквене заједнице и подвргнут анатеми, а други је ионако лишен апостолског прејемства као духовни изданак секте такозваних самосветих, због чега Свети Архијерејски Сабор ту одлуку цариградског Синода сматра необавезујућом за Српску Православну Цркву.

Сабор не признаје наведене личности и њихове следбенике за православне епископе и клирике и, следствено, не прихвата литургијско и канонско општење са њима и њиховим присталицама.

И на крају, Сабор предлаже Цариградској Патријаршији и свим осталим помесним аутокефалним Православним Црквама да се питање аутокефалије и питање православне дијаспоре што скорије размотре на свеправославном сабору, како би се потврдили и оснажили саборност и јединство Православне Цркве и убудуће избегла искушења као што је ово кроз које сада пролази свето Православље.", наводи се у саопштењу Српске православне цркве.


Доњецк: Пушилин води на изборима за председника  Денис Пушилин води на изборима за председника Доњецке Народне Републике са 60,9% гласова, изјавила је новинарима Олга Поздњакова, председник Изборне комисије ДНР-а, након обрађених 97,52% гласачких листића.


Роман Храменков је добио 14,1%, Владимир Медведев - 6,4%, Елена Шишкина - 9,2%, Роман Јестифјејев - 7,8%.

Избори су одржани јуче. Пет кандидата се борило за место председника републике, међу којима је и актуелни вршилац дужности председника Доњецке Народне Републике Денис Пушилин. Према закону, кандидат који добије највећи број гласова у односу на друге кандидате сматра се изабраним, а нема услова по броју изласности. Према подацима ЦИК-а, више од 1,6 милиона људи, односно 80,1% бирача учествовало је у гласању. Према посматрачима, избори су били демократски и отворени. Како је навео ЦИК, нису забележена никаква кршења или нерегуларности.


За Парламент ДНР-а, 76,1% гласова је освојила "Доњецка република" , "Слободни Донбас" 23,9% гласова.

Лугаснка Народна Република

За место председника Луганске Народне Републике са 68,92% гласова, након обраде 63% гласачких листића, води вршилац дужности председника Леонид Пасечник. За Олега Ковала гласало је 16,35% бирача, Наталија Сергун 7,53% и Људмила Руснак -6,1%.

Покрет "Мир у Луганшчини", на челу са Пасечником води и на парламентарним изборима са 75,2% гласова. Према ЦИК-у, 24,18% бирача је гласало за листу кандидата за посланика покрета "Луганска економски савез".

Излазност на изборима у ЛНР је 77% уписаних бирача.


НАТО: Избори у Донбасу подривају мировни процес НАТО сматра да избори у Донбасу подривају мировни процес и не признаје резултате избора, наводи се у саопштењу Алијансе.

"НАТО не признаје изборе одржане 11. новембра у самопроглашеним и непризнатим народним републикама Луганска и Доњецка. Они су у супротности са словом и духом споразума из Минска и подривају напоре за мирно решење сукоба", наводи се у извештају.


НАТО је такође позвао стране да у потпуности спроведу споразуме из Минска, те изразио подршку напорима "Нормадијског формата" и тростране контакт групе.


Раније су у Европској Унији такође саопштили о непризнавању резултата избора.


Јуче су у Доњецкој и Луганској Народној Републици одржани избори за председнике и посланике у парламентима.


Порошенко, Меркелова и Макрон разговарали о „лажним“ изборима у Донбасу Председник Украјине Петро Порошенко, француски председник Емануел Макрон и немачка канцеларка Ангела Меркел одржали су трилатералне преговоре у Паризу, изјавио је портпарол украјинског председника Свјатослав Цеголко.

„Порошенко, Меркелова и Макрон су имали трилатералне разговоре у Паризу о лажним изборима које је Русија организовала на окупираном делу Донбаса“, написао је Цеголко на свом налогу на Твитеру.

​У Доњецкој и Луганској Народној Републици јуче су се одржали избори за шефове република и народне посланике.
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу


Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...

Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА