BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Индија шаље своју прву космичку мисију са људском посадом 2022. године

Индија шаље своју прву космичку мисију са људском посадом 2022. године
29.08.2018. год.

Индија очекује да ће потрошити мање од сто милијарди рупија, односно 1,43 милијарде долара, на своју прву космичку мисију с људском посадом, коју планира да пошаље до 2022. године, објавиле су данас индијске власти, уз наговештај да ће тај подухват вероватно бити јефтинији од сличних пројеката САД и Кине.
 
Индија негује репутацију космичке силе са не тако великим расходима на том плану, након што је 2014. године послала на Марс мисију без посаде, што ју је коштало 74 милиона долара, наводи Ројтерс.

То је, примећује британска агенција, мање у поређењу с буџетом холивудског филма „Гравитација“, чија је радња смештена у космосу или пак са сумом од 671 милиона долара, колико је америчка космичка агенција НАСА потрошила на своју мисију на Марс МАВЕН.

Индијска мисија с посадом, коју је овог месеца најавио премијер Нарендра Моди, а коју ће предводити Индијска организација за истраживање космоса (ИСРО), имаће за циљ слање трочлане посаде у свемир на пет до седам дана, бродом који ће бити постављен у ниску Земљину орбиту, саопштиле су индијске власти.

У мисији ће учествовати и приватне агенције, а ИСРО би могла да размотри и могућност сарадње с космичким агенцијама из „пријатељских земаља са напредним космичким програмима“, наводи се у саопштењу.    

Танјуг
 


  • Извор
  • фото: © NASA / Alexander Gerst/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неуспех Запада да обезбеди довољно оружја и новца једини је разлог зашто Украјина трпи неуспехе, тврди председник


Врховни командант НАТО снага за Европу и заповедник европске команде америчке војске Кристофер Каволи изјавио је да је НАТО донео одлуку да појача резервне снаге унутар мисије на Косову...

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА