BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Делфини“ савладали Русију, прво место у групи надомак руке

18.07.2018. год.
Србија – Русија 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3). Ватерполисти Србије забележили су и другу победу на шампионату Европе, пошто су у Барселони савладали селекцију Русије. Србија је новим тријумфом практично обезбедила прво место у Групи Д и поласман у чевртфинале, иако предстоји још један меч, против Словачке.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Русију са 11:9 у утакмици другог кола Групе Д на Европском шампионату у Барселони.

Изабраници Дејана Савића забележили су и други тријумф и тако практично обезбедили прво место у групи и директан пласман у четвртфинале турнира.

Србија у последњем колу игра против Словачке, очекује се сигурна победа, али без обзира на исход тог меча Србија би требало да заврши као прва у групи.

Русија се показала као равноправан ривал, али само у првом полувремену. После почетног вођства од 3:2, Србија на полувреме одлази са предношћу од 6:5.

У наставаку, уследила су три брза гола "делфина", чиме је практично преломљен меч, да би Русија до краја утакмице успела да смањи разлику на два гола.

Филип Филиповић, Андрија Прлаиновић и Душан Мандић постигли су по два поготка за Србију, док су на другој страни двоструки стрелци били Андрјуков, Харков и Нагаев.

У последњој четвртини, први гол за Србију на великим такмичењима постигао је дебитант Немања Вицо.

Утакмица између Србије и Словачке на програму је у петак од 11.00 часова.