enekretnine.info - vrh
Почетна страница > Новости

Поништени резултати за четири спортисте Русије на ОИ у Сочију

10.11.2017. год.

Резултати руских скијаша Алексеја Петухова, Максима Вилегжанина, Јевгеније Шаповалове и Јулије Иванове на Олимпијским играма 2014. године у Сочију поништени су одлуком комисије Међународног олимпијског комитета (МОК). Русији су одузете још две медаље са ОИ, саопштила председница Федерације скијашких трка Јелена Вјалде.

„Поништени су резултати спортиста на Олимпијади у Сочију. Спортисти су доживотно дисквалификовани са учешћа на Олимпијади“, саопштила је Вјалбе.

На Олимпијским играма 2014. године у Сочију Вилегжанин је освојио три сребрне медаље, Петухов је заузео осмо место у спринту, док је Шаповалова била 28. у спринту. Иванова је заузела шесто место у спринту и штафети 4 пута на 5 км, 17. место у трци класичним стилом на 10 км, 30. место у трци на 30 км слободним стилом.

Раније је било саопштено да је иста одлука била донета и за Александра Легкова (који је освојио златно на 50 км и сребро у штафети) и Јевгенија Белова, чија дисквалификација ће бити оспорена на Спортском арбитражном суду.