BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Шта ће бити на Међународним армијским играма ове године?

Шта ће бити на Међународним армијским играма ове године?
20.05.2017. год.
Русија је била једини домаћин игара 2015, док јој се 2016. године у тој улози придружио и Казахстан. Ове године такмичаре ће угостити Русија, Белорусија, Азербејџан, Казахстан и Кина.


Индија и Кина наступиће на Међународним армијским играма које се сваке године одржавају у Русији, потврдило је Министарство одбране највеће земље на свету 18. маја.

Пред нама су треће армијске игре, чији је концепт својевремено осмислио руски министар одбране Сергеј Шојгу. Припадници оружаних снага више земаља такмичиће се у различитим дисциплинама.

На играма ће се појавити артиљерци, тенкисти, падобранци, инжењерци, снајперисти, припадници брдске пешадије и војници других родова из различитих држава, међу којима су и Јужноафричка Република и Фиџи. Одржаће се укупно 28 такмичења у пет земаља.

Русија је била једини домаћин игара 2015, док јој се 2016. године у тој улози придружио и Казахстан. Ове године такмичаре ће угостити Русија, Белорусија, Азербејџан, Казахстан и Кина.

Програм овогодишњих армијских игара обухватиће и неке нове дисциплине. Учествоваће теренска борбена возила и дронови, као и припадници војне и саобраћајне полиције.

Нове земље учеснице
 биће Сирија, Израел, Јужноафричка Република, Узбекистан, Фиџи, Уганда и Лаос. Учешће је већ потврдило 28 земаља, док 16 њих још разматрају позив.

Илустрација: Јуриј Смитјук/ТАССИлустрација: Јуриј Смитјук/ТАСС

„Тенковски биатлон“

Највише пажње, као и увек, изазива „Тенковски биатлон“. Ово такмичење први пут је одржано две године пре првих Међународних армијских игара, а данас представља њихов најзанимљивији део.

„Тенковски биатлон“ је дисциплина у којој се такмиче тенковске посаде на посебно припремљеном полигону. Идеја је потекла из Министарства одбране Русије, а такмичење делимично подсећа на зимски спорт биатлон по коме је и добило име.

Између осталог, посаде се надмећу у прецизности гађања, појединачним тркама и спринту. Постоје и такмичења намењена самим тенкистима, попут трчања на дуге стазе и савладавања препрека.

Први међународни „Тенковски биатлон“ одржан је у Алабину у Московској области у августу 2013. године и на њему су учествовали Казахстан, Русија, Белорусија и Јерменија. Надметање је у међувремену прерасло у велики догађај на коме су се појављивале и тенковске посаде из Кине, Индије, Зимбабвеа, Киргистана, Србије, Монголије и Анголе.

 

Русија је побеђивала на свим до сада одржаним „Тенковским биатлонима“, а била је увек најуспешнија и у збирном учинку на Међународним армијским играма. Добре резултате постизале су и екипе Кине, Јерменије и Казахстана.

Страни тенкови

Сви тимови наступају у руским тенковима Т-72 осим Кинеза који користе сопствене моделе Т-96. Ове године и Индија намерава да учествује у свом тенку.

Генерал-мајор Дмитриј Горбатенко је на састанку са војним аташеима из 32 земље 
најавио да ће се Индија на армијским играма можда појавити са тенком Т-90 „Бхишма“.

Извор из Министарства одбране Индије за „Руску реч је“ изјаво да ће Индија највероватније наступити у тенку домаће производње „Арџун“.

Исти извор, који је инсистирао на анонимности, није у потпуности искључио могућност учешћа тенкова „Бхишма“, али је додао „да би имало више смисла проверити у Русији могућност нових тенкова ,Арџунʻ и видети како ће се показати.“

Непроцењиво искуство и јачање сарадње

Међународне армијске игре помажу у јачању војних веза међу земљама учесницама.

Дипак Мехра, војни аташе амбасаде Индије у Русији, изјавио је 2016. године за „Руску реч“ да ће Међународне армијске игре подстаћи будући развој билатералне војне сарадње између Русије и Индије.

„Надамо се да ће учешће на Међународним армијским играма помоћи да одржимо, па чак и побољшамо ниво наше војно-техничке сарадње“, додао је он.

И Кина врло озбиљно схвата учешће на овом међуармијском такмичењу. За „Тенковски биатлон“ одржан 2016. године кинески инжењери 
развили су посебну верзију главног тенка кинеске војске, Т-96Б.

Такмичарски модел је имао снажнији мотор, побољшану трансмисију, боље управљање ватром и модификовано вешање. Тенк је побољшан јер су Кинези желели да исправе недостатке уочене на армијским играма 2015. године.

После „Тенковског биатлона“ 2016. године Јерменија је 
одлучила да модернизује своје тенкове Т-72 уз помоћ Русије, уместо да закључи уговор са пољском компанијом „Бумар Лабеди“ као што је првобитно намеравала.

Јерменска посада се на поменутом биатлону такмичила у модернизованом руском тенку Т-72Б4 и била је импресионирана опремом возила, па је донета одлука да се унапређење јерменских тенкова изврши до „биатлонског“ нивоа и то уз помоћ руских стручњака.

Казахстан такође сматра да су игре важан догађај. Министар одбране ове земље Имангали Тасмагамбетов изјавио је 2016. године да су игре постале 
симбол међународне сарадње, размене искуства и залог мира и солидарности.

На армијским играма такмичарски дух се прожима са осећајем војничког братства, рекао је Тасмагамбетов.

Борис Јегоров,
Руска реч



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Токсиколошки институт у Бону је у узорцима са аутопсије открио трагове лека дроперидол, тешког неуролептика који може да изазове инфаркт, а који Милошевићу никада није био прописан. Истрагу о...


Серија режираних ратова коју је наметнула западна олигархија, а која кулминира сада сукобом са Русијом, само је очајнички и узалудни покушај да се очува криминална и неправедна светска доминација...

Свађа око америчке граничне кризе постала је тест да ли држава може да пркоси савезној влади како би се заштитила


Навршило се тачно 81 година од завршетка велике нападне операције Црвене армије која је имала за циљ да пробије опсаду Лењинграда, чијем становништву је услед тешког бомбардовања и перманентне...

Izborna kampanja koja je u svom finišu, manifestuje svoje uticaje na najneverovatnije načine.  


На данашњи дан , пре 24 године, извршено је планско измештање јединица Приштинског корпуса са Косова и Метохије у складу са наређењем Штаба Врховне команде стр. пов. бр. 01/6019-10...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА