BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Шеф Спољне обавештајне службе Русије о феноменалним женама у руској обавештајној служби

Шеф Спољне обавештајне службе Русије о феноменалним женама у руској обавештајној служби
06.03.2021. год.
Обавештајна служба није искључиво мушки посао, упркос увреженом мишљењу. У Спољној обавештајној служби и сада ради много припадница лепшег пола. Оне извршавају вома сложене задатке који су изузетно потребни нашој земљи, изјавио је Сергеј Наришкин, директор Спољне обавештајне службе и председник Руског историјског друштва.


Сергеј Наришкин је у четвртак одржао говор у Дому Руског историјског друштва на отварању изложбе „Обавештајке у служби Отаџбини“ посвећене женама које су у различитим периодима радиле у спољној обавештајној служби Русије. Изложба је отворена поводом међународног Дана жена.


По Наришкиновим речима, обавештајна служба је увек третирана као изразито мушка професија, као професија „са мушким лицем“. „То, међутим, није тако“, преноси Наришкинове речи агенција РИА „Новости“.



Сергеј Наришкин – директор Спољне обавештајне службе и председник Руског историјског друштва.

Kremlin Pool/Global Look Press
Жене су увек радиле у обавештајној служби, истакао је Наришкин. Тако је било и у периоду настанка руске обавештајне службе 1920-их и 1930-их, и у Великом отаџбинском рату, када су обавештајке дале свој допринос Победи, тако је било и у послератном периоду, додао је он.

„И данас у Спољној обавештајној служби Русије има много изузетних, талентованих, одлучних и феноменалних жена које раме уз раме са мушкарцима обављају сложен посао који је држави изузетно потребан“, рекао је Наришкин.

Изложба је посвећена судбини и деловању легендарних шпијунки различитих генерација чија имена су донедавно чувана у најстрожој тајности. То су Јелизавета Зарубина, Зоја Рипкина-Воскресенска, Марија Виљковиска, Африка де лас Ерас, Леонтина Коен, Гоар Вартањан, Ана Камајева-Филоњенко, Надежда Тројан, Галина Фјодорова, Ирина Алимова, Јелена Чебурашкина, Људмила Нујкина, Тамара Нетикса и друге.

Раније је Владимир Антонов, водећи експерт Сале за историју у Спољној обавештајној служби Русије, испричао да је чувена совјетска илегална шпијунка Ана Камајева послужила као прототип за лик радисткиње Кет у популарној телевизијској серији „Седамнаест тренутака пролећа“.

Russia beyond


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: Ана Чапман, фото: Максим Богодвид / Sputnik / Russia beyond/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова

За разлику од Запада, Москва никада неће „укинути“ ниједну страну културу


Председник украјинског Савета за националну безбедност и одбрану (СНБО) Алексеј Данилов разрешен је дужности

Двојица држављана Таџикистана који су живели у Украјини оптужени су да су планирали напад на бечку катедралу, тврди аустријски Хојте



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА