BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Потписан Меморандум о сарадњи између компаније НИС и Факултета техничких наука у Новом Саду

Потписан Меморандум о сарадњи између компаније НИС и Факултета техничких наука у Новом Саду
16.09.2020. год.


Компанија НИС и Факултет техничких наука Универзитета у Новом Саду успоставили су данас сарадњу у области образовања, истраживања и трансфера знања. Меморандум о сарадњи је у име компаније НИС потписао Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације, а у име Факултета техничких наука декан Раде Дорословачки.

Циљ Меморандума је повезивање научног рада који се обавља у оквиру Факултета са пословним активностима НИС-а, што ће допринети научној афирмацији Факултета и успешнијем пословању компаније. Меморандумом је предвиђена размена знања и искустава у областима од интереса за пословање НИС-а, кроз реализацију обука и тренинга, стручних саветовања и консултација, учешће у заједничким пројектима, организацију узајамних гостујућих предавања, као и укључивање студената у програме НИС-а намењене младима и стручне праксе, у складу са потребама и могућностима компаније. Сарадња ће се одвијати посредством НИС-овог програма „Енергија знања“.Ж

Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације НИС-а, оценио је да је сарадња компаније са Факултетом техничких наука природна, имајући у виду да се НИС бави нафтом и гасом и да су му потребни технички образовани кадрови.

„Пре две године ова сарадња је добила нови значај, јер смо, као модерна компанија, на себе преузели још један смер развоја који се зове дигитализација. У том смислу полажемо велику наду у сарадњу са факултетима, имамо већ многобројне пројекте у плану и незамислива је организација тих пројеката без помоћи стручњака, а најбољи стручњаци су ту. Ако хоћемо да будемо успешни у дигитализацији, место нам је на овом факултету“, навео је Смирнов.

Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду, такође је оценио да је сарадња компанија и факултета потребна и природна.

„То је једна симбиоза по којој смо ми чувени у свету. Врло је значајна сарадња и са компанијом НИС, са којом факултет сарађује већ годинама, и то из више разлога: компанија обезбеђује јако добру праксу за наше студенте, њихови еминентни стручњаци могу да држе предавања на факултету, имају организоване семинаре, наши експерти могу да обучавају стручњаке из НИС-а, стручњаци НИС-а могу да пруже помоћ студентима у изради дипломских и мастер радова из области које су значајне за НИС, као и низ други користи“, навео је Дорословачки.

Потписивање овог Меморандума представља наставак сарадње НИС-а са факултетима од интереса за дигитални сегмент пословања компаније и иновативне технологије које НИС развија. Сарадњу на овом пољу НИС је започео 2019. године са Електронским факултетом у Нишу, да би у јуну 2020. године био потписан и Меморандум о сарадњи са Електротехничким факултетом Универзитета у Београду.

Компанија НИС у оквиру програма „Енергија знања“ већ 8 година улаже у образовање путем стипендирања студената и сарадње са образовним и научним институцијама у Србији и иностранству. Сарадњу са Факултетом техничких наука у Новом Саду НИС је отпочео 2014. године опремањем информатичког кабинета у оквиру Департмана за енергетику и процесну технику на факултету. НИС организује гостујућа предавања својих стручњака на овом факултету, праксу за студенте и додељује стипендије неким од најбољих студената факултета путем Фонда за даровите студенте Универзитета у Новом Саду.

 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © НИС/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА