BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Појавила се фотографија првог руског хиперсоничног космичког дрона

Појавила се фотографија првог руског хиперсоничног космичког дрона
04.02.2019. год.


Руска новинска агенција РИА Новости дошла је у посед фотографије модела прве руске космичке летелице за вишекратну употребу. Реч је о беспилотној летелици са једним мотором, која је предвиђена за лет у атмосферу и свемир при хиперсоничној брзини.


Летелица је прототип перспективне машине за вишекратну употребу, а за њену израду задужена је компанија ИСОН, која заступа корпорацију „Роскосмос“.

На другој фотографији приказана је шема лансирања летелице у орбиту и њеног повратка на земљу помоћу падобрана.

Схема полета МЛД

Како је саопштено из фондације „Сколково“, апарат ће бити опремљен сопственим мотором за убрзање, а у почетној фази лета користиће се носач авиона, захваљујући чему ће се беспилотна летелица моћи користити више пута. Претпоставља се да ће моћи да лети на висини до 160 километара брзином од седам маха, или ће имати способност да изводи свемирске летелице на орбиту на висину до 500 километара. Сваки такав уређај је предвиђен за најмање 50 летова.

Како је саопштио генерални директор компаније ИСОН Јуриј Бахвалов, за производњу беспилотне летелице биће употребљене само руске компоненте, као и мотор стартног блока „Бриз М“ — 14Д30.

Према његовим речима, 2023. године планирано је да се изведе пет пробних летова. Бахвалов је додао да постоји могућност да се беспилотна летелица извози. Корпорација „Пројект техника“ је инвестирала у пројекат 25 милиона рубаља, а фонд „Соколов“ 30 милиона рубаља. Вредност друге фазе пројекта процењује се на 280 милиона рубаља. Претпоставља се да један део ових средстава финансирати су инвеститори, а другу фондација „Сколково“.

Револуционарна летелица који се може поново користити, дизајнирана за летење у космосу, може се користити за тестирање обећавајућих технологија, каже Игор Коротченко, главни уредник часописа "Национална одбрана".

"Док говоримо о одређеном концепту, важно је разумети шта ће захтевати цивилне и војне структуре. Од тога ће зависити развој пројекта и његово финансирање", рекао је Коротченко за РИА Новости.


  • Извор
  • фото: © Предоставлено компанией "ИСОН" / РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА