BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Тестирања прве космичке вишекратне ракете почињу 2022. године

Тестирања прве космичке вишекратне ракете почињу 2022. године
04.06.2018. год.


Испитивање прве космичке вишекратне ракете почеће 2022. године, рекао је за РИА Новости шеф пројектне групе Фонда за напредне студије (ФПИ) Борис Сатовски.

Према његовим речима, програм стварања перспективног вишекратног ракетно-космиччког система лаке класе реализује заједно са руском космичком агенцијом "Роскосмос" и Обједињеном авиотранспортном корпорацијом. Како се наводи пројекат је већ завршен.


"Шема рада система подразумева одвајање првог степена ракете на 59-66 км висине и његов повратак са посадом у област лансирања на узлетно-полетну писту. У основи конструкције вишекратне јединице користиће се ротирајућа правоугаона крила и класични реп. При повратку до места лансирања користиће се модификовани турбо-реактивни мотор", рекао је научник.

Систем је дизајниран да носи до 600 килограма у орбиту. Према прелиминарним прорачунима, трошкови изрдае ће бити за пола нижи него конвенционалне ракете ове класе. 
Свака летелица јединица ће бити дизајнирана да 50 може да лети без промене главних мотора који раде на криогенска горива "течни метан". Планирано је и лансирање са мобилних платформи.

Приликом дизајнирања система коришћена је технолошка подршка пројекта акцелератора "Бајкал". 

Фондација за напредне студије основана је 2012. године ради промоције истраживања и развоја за одбрану и безбедност земље. Активност се одвија у три главна правца - хемијско-биолошка и медицинска, физичко-техничка и информативна. Данас Фондација ради на више од 50 пројеката, а за њих је створено више од 40 лабораторија у водећим универзитетима, истраживачким институцијама и војним предузећима.

 


  • Извор
  • © Пресс-служба ФПИ/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА