BTG-vrh
Почетна страница > Новости

GOOGLE ПРАТИ СВЕ!

GOOGLE ПРАТИ СВЕ!
19.10.2019. год.
Недавно покренута истрага Конгреса САД о монополском понашају великих компанија из Силицијумске долине, открила је и неке врло занимљиве податке, који нису били познати широј јавности, па чак ни многим стручњацима.

Шеф компаније Гугл, Сундар Пичаи, сведочио је пред Комисијом конгреса, и том приликом потврдио да Гугл зна више о вама - и од вас самих. На неколико поновљених питања конгресмена, Пичаи је потврдио да "у појединим случајевима, Гугл прикупља и ИМЕИ број уређаја, податке о WиФи мрежи, као и повезаним Блуетоотх уређајима". ИМЕИ је јединствени број који се генерише када се СИМ картица стави у уређај, својеврсни "ЈМБГ уређаја". Такође, Гугл може да прати тзв. "wирелесс беацон протоцол" - на које бежичне мреже сте повезани, и даље, на које друге мреже се оне спајају. 

Не треба бити ИТ експерт па знати да се на овај начин лако може прецизно утврдити локација корисника, а није ни сасвим јасно како се ови подаци чувају, како се користе, и ко им све има приступ. 

Подсетимо, Европска унија је недавно казнила Епл, Гугл и Фејсбук астрономским казнама од више милијарди долара, због константног кршења права приватности корисника, монополског понашања на тржишту и избегавања пореза.

 

Иван Трајковић





Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

 Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...


 Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн


Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони.

Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...


Kompanija Microsoft priznala je da su hakeri uspeli da ukradu deo izvornog koda operativnog sistema Windows, kao i još nekoliko softvera koji su u fazi izrade.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА