eposao.info - vrh - ekonomija
Почетна страница > Новости

РТ: Русија и Кина би могле поставити међународну цену злата засновану на физичкој трговини

РТ: Русија и Кина би могле поставити међународну цену злата засновану на физичкој трговини
03.12.2017. год.


Извор:
Восток / РТ

Пошто су Русија, Кина, Индија, Бразил и Јужна Африка, сви, или велики произвођачи, или потрошачи злата, или обоје, веома је вероватно да ће се чланице БРИКС-а фокусирати на своју прекограничну мрежу за трговину златом на физичку трговину златом.

Утврђивање цена злата у поређењу са таквим системом би се заснивао на физичким трансакцијама злата, што је одступање од начина на који се тренутно утврђује међународна цена злата.

Такав систем би такође био претња трговини златом у Лондону и Њујорку. Лондонски (ОТЦ) и Њујоршка берза фјучерса (ЦОМЕКС) тренутно одређују међународну цену злата.


ОТЦ и ЦОМЕКС су потпуно одвојени од физичког трговања златом они тргује златом углавном у готовини и уговорима уговорима на берзи, који су претежно готовинско решени и одржавају веома мало стварног злата.


Највећи произвођачи злата Русија, Кина и друге земље БРИКС-а могу променити начин на који су тренутно одређене међународне цене злата - у синтетичком трговинском окружењу које нема пуно везе са физичким тржиштем злата.

Сарадњу земаља БРИКС-а на тржишту злата први пут је представио први заменик председника Централне банке Руеије Сергеј Шевцов током посете Кини.

"Ми (Централна банка Руске Федерације и Народна банка Кине) разговарали смо о трговини златом", рекао је он.

"Земље БРИКС-а (Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка) су велике економије са великим резервама злата и импресивним обимом производње и потрошње племенитих метала. У Кини се златом тргује у Шангају, а у Русији у Москви. Наша идеја је да створимо везу између ових градова како бисмо интензивирали трговину злата између наших тржишта.", рекао је Шевцов.



  • Извор
  • фото: © Global Look Press/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Москва користи мултилатералне формате ван контроле САД да би заобишла ограничења, изјавио је министар спољних послова


Високи дипломата је изјавио да ће ЕУ можда морати да постане „креативнија“ у проналажењу новца за Кијев

Немачки канцелар је појаснио да ће профит добијен од средстава Москве у ЕУ бити употребљен за наоружавање Кијева


Урсула фон дер Лајен је претходно деблокирала преко 10 милијарди евра како би обезбедила подршку Будимпеште за помоћ Украјини

Москва пркоси апокалиптичним прогнозама, пише часопис


Пољопривредни произвођачи у Пољској су огорчени што њихови украјински конкуренти могу да продају жито у ЕУ без плаћања царина


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА