BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Санкције против РФ прете Немачкој губитком хиљада радних места

Санкције против РФ прете Немачкој губитком хиљада радних места
29.06.2014. год.


Немачку привреду све више брине стање пословања у Русији и Украјини. Током последњих годину дана извоз немачке робе у Украјину смањен је за 31%, а извоз у Русију пао је за 14%. Свака пета немачка компанија замрзла је своје инвестирање у Русију због кризе.

Немачки привредници захтевају да се не меша посао са политиком, трговинске санкције према Русији постале су за привреду СРН „чисти отров“, пише утицајни немачки лист Die Welt. Немачкој привреди прети губитак 25000 радних места, ако се настави ескалација украјинског конфликта. У прва четири месеца ове године извоз немачких производа у Русију и Украјину нагло је пао. Председник Источног комитета немачке економије Екхард Кордес тражио је неодложно политичко решење конфликта, преноси лист.

Анкета, која је обухватила око сто немачких компанија које послују у источној Европи, показала је да 44% одлучно иступа против пооштравања међународних санкција према Русији. 47% испитаника слажу се да санкције могу да буду само „последње средство“ И тек 9% је изјавило да су санкције према Москви тренутно актуелне.

Према подацима Комитета, током последњих годину дана извоз немачке робе у Украјину смањен је за 31%, на пола милијарде евра. Извоз у Русију пао је за 14%, на 1,7 милијарди евра. Свака пета немачка компанија замрзла је инвестирање у Русију због кризе.

Кордес је то оценио као знак за узбуну, пише Die Welt.

„Ми нисмо прибегавали мерама у вези са увођењем санкција, али оне се као бумеранг враћају и ударају по нама и битно слабе развој нашег пословања, цитира лист Кордеса, раније генералног директора Метроа.

Источни комитет немачке економије је установа која уједињује асоцијације немачких предузећа. То је најстарији регионални пројекат немачке економије. Комитет постоји од 1952.г одине, данас обједињује пет великих пословних асоцијација и око 200 компанија. Укупно 105 компанија ради у Русији и у Украјини, њихов промет у тим земљама износи преко 32 милијарде евра, а број запослених достиже 70 000.

Како су САД и Европска унија увели санкције руским политичарима и бизнисменима?

САД су 17. марта одлучиле да уведу санкције високопозиционираним руским политичарима, а министри спољних послова Европске уније договорили су се о увођењу санкција руским и украјинским званичницима, које сматрају одговорним за „поткопавање територијалне целовитости Украјине“. Затим је на америчку листу стављено око 20 руских функционера, бизнисмена и парламентараца. Такође је проширена и листа санкција Европске уније.

Америчке власти ставиле су на списак сувласника банке „Русија“ Јурија Коваљчука, директора РЖД Владимира Јакуњина, бизнисмене Бориса и Аркадија Ротенберг и Генадија Тимченка. Осим тога, санкције су уведене и банци „Русија“.

28. априла САД су на листу додале још седам званичника РФ и 17 компанија, а ЕУ је проширо листу за 15 особа. На крају се на листи санкционисаних налази више од 40 руских политичара и бизнисмена, укључујући и оне са Крима.

Читајте више на Украјина из минута у минут



  • Извор
  • Глас Русије, © Коллаж: «Голос России»/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

На Слобожанском правцу руске трупе су ослободиле скоро половину територије Волчанска. Након што су преузеле контролу над комплексом зграда, предње групе су стигле до порушеног моста у улици Привокзална....


Русија никада није одустала од преговора, за разлику од Кијева, изјавио је изасланик Москве у УН Василиј Небензја

Украјинског лидера, чији је мандат истекао данас, Русија сматра „ратним злочинцем“, изјавио је бивши председник Дмитриј Медведев


Израелски емитер Кан известио је да две зараћене стране нису могле да се сложе око тога како би изгледао „крај рата“


Министар одбране Грант Шапс изјавио је да је то разлог зашто западне нације не обарају руске ракете изнад Украјине


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА