BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Британија признала хомосексусалне бракове. Није баш свима то драго

Британија признала хомосексусалне бракове. Није баш свима то драго
01.04.2014. год.


У геј-круговима Велике Британије је врло живо: у Егнлеској и Велсу ступио је на снагу закон који дозвољава хомосексуалне бракове. У општинама стоје редови особа са нетрадиционалном оријентацијом. Сам закон је био усвојен још прошлог лета, али до марта су за њега адаптирали норме грађанског права. У Шкотској је овакав закон био одоборен у фебруару.

Први од познатих представника ЛГБТ-заједнице Уједињеног Краљевства ко је одлучио да приреди велику свадбу са партнером биће сер Елтон Џон. У мају он ће се званично венчати са дудогодишњим партнером Дејвидом Фернишом. Они већ 12 година живе „невенчано“. Британски музичар тако се обрадовао томе да су окови условности коначно пали, да ће организовати не једну, већ две брачне церемоније. Друга ће бити у Лос-Анђелосу, где живе Елтон и Дејвид.

Премијер Британије Дејвид Камерон у листу Пинк Њуз изразио је радост поводом промена. Коначно ће брак у нашој земљи, истакао је он, постати заиста равноправна институција.

Радост британских геј-кругова, истина, не може се назвати потпуном. Закон још увек забрањује Англиканској цркви, а то је државна црква, венчање гејева и лезбејки. Другим конфесијама он даје пуно право да одбијају молбу да се одржи церемонија ЛГБТ-венчања, не разматрајући такво одбијање као испољавање дискриминације.

- Ми се залажемо против таквих браков ане зато што неко од нас мрзи гејеве, већ зато што желимо да заштитимо институцију породице, каже лидер британске хришћанске организације Забринути хришћани Андреа Вилијамс.

Не можемо да узмемо и само тако да преформатирамо институцију која постоји читаву историју човечанства. Да учинимо то само зато што неко тако хоће. То је чист егозиам. И нема овде никакве бриге о људским правима. Све то је покушај да се наметне једна култура, поново оцени преко појмова друге културе одређење брака за већину.

Би-би-си је спровео анкетирање. Испоставило се да оптрилике петина Британаца не признаје хомосексуалне бракове. И ако буду позвани на церемонију, одбиће да у њој учествују. У принципу Британци немају ништа против хомосексуалних савеза. једноставно већина не би хтела да се то назива браком. Пошто се брак одређује нормама права као савез између мушкарца и жене.

У католичкој дијаспори Британије такви експерименти се одбацују потпуно. у Енглеској и Велсу је око 5 милиона католика – 9% становништва. У Шктоској их је 16%, а у северној Ирској око 40%. Олстер је за сада решио да се уопште не окреће питању. У најкатоличкијем делу протестантске Британије плаше се да оно може да подигне на ноге провинцију у којој протестанци и католици већ одавно не живе сложно.

Марш рписталица хомосексуалности по свету не може се назвати победоносним или непоколебивим. Хрвати су на референдуму 1. децембра прошле године одбацили легализацију хомосексуалних бракова у односу од око 66% против и 34% за.

Андреј Федјашин,



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Брисел говори о слободи говора, али је не подржава, изјавио је председник Доњег дома руског парламента


САД и њихови савезници се плаше да ће Москва изгубити рат, изјавио је украјински лидер

„Акутна фаза војно-политичке конфронтације са Западом је у пуном јеку“, изјавио је министар спољних послова Москве


Специјални изасланик Русије у Кабулу изјавио је да Њу Делхи и Москва имају сличне приступе авганистанској кризи


Иста ограничења важе за гледаоце и љубитеље спорта који присуствују Летњим играма у Паризу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА