BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Млади одустају од програма

Млади одустају од програма
26.10.2013. год.


Уз ширење нових технологија млади све мање гледају телевизију. Тачније речено, ТВ екран је доста тражен. Главно је да би постојала могућност да му се прикључе лап-топ и картица са меморијом. Чак није увек потребна ТВ антена.

Млади више воле да сами одреде, које информације и одакле да добију. Интернет то омогућује. ТВ програме је могуће гледати у Мрежи у било које време. Мада пракса сведочи да такву могућност користи мањи број људи. На Интернету максимално гледају фудбалску утакмицу и неке вести. Ток-шоу, концерти, интервјуи, којих има много на ТВ, младе не занимају, - сматра психолог Марија Пугачева.

- Програм за разоноду је гледање туђег живота. Различите социјалне мреже су такође учешће у туђим животима. Зато уместо тога да би гледали ток-шоу - како живе други и упоредили то са својим животом, што је чинило жанр ток-шоу толико популарним, данас младима је много језанимљивије да контактирају у социјалним мрежама са сличним себи и живе у то време мада виртуелни, а ипак свој живот.

Према анкетирањима, најтраженији су код младих ресурси у мрежи, где има података научно-образовног карактера: различите базе реферата, енциклопедије. Односно, оно што је потребно за школовање, као и различити начини виртуелног контактирања: формуле, социјалне мреже. Навика контактирања са саговорником не лично, већ на растојању – с једне стране знатно проширује круг контактирања, с друге – руши живе везе. Ако је раније читава породица могла да се окупи пред телевизором да би гледала неки програм, а затим размотрила га уз шољу чаја, данас свако седи пред персоналним медиа-уређајем. Често млади не изговоре код куће ни десетак речи, а истовремено шаљу стотине порука виртуелним познаницима. Настаје својеврсна самоћа, када човек има неког, с ким може разматрати проблеме, а не уме да живи с другим човеком.

Међутим, експерти нису склони да мисле да ће ТВ програми ускоро нестати. Прво, потискивање ТВ од стране Интернета се дешава само у регионима, где су развијене одговарајуће технологије. Друго, ТВ је својеврсна стабилност, која је толико неопходна људској свести, - истиче психолог Марија Пугачева.

- У ТВ-у постоји својеврсна ритуалност. У исто време се дају истои програми. За човека је важно да би без обзира на све промене у његовом животу, објективне и субјективне, у њему има нешто стабилно. Он притисне дугме, па ће чути вечерње вести. Зато она неће умрети.

Иначе, класична ТВ не рачуна на младе с њиховом мобилношћу и брзом променом интересовања. Данас многи ТВ канали користе интерактивност, када човек може да према свом избору формира ТВ програм, састави распоред програма и гледања. Потпуно је вероватно да ће такав формат бити тражен и од стране младих.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Америчка помоћ неће бити довољна да заустави руске снаге, изјавио је Дмитриј Кулеба


Заменик министра одбране Тимур Иванов је годинама под сумњом, наводе медији

Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Министар спољних послова Дмитро Кулеба објаснио је да украјински конзолати више неће служити борбеним мушкарцима који бораве у иностранству

Естонски министар унутрашњих послова Лаури Лаанеметс је раније такође предложио да се Руска православна црква означи као терористичка организација


Руски министар одбране Сергеј Шојгу поделио је најновије процене кијевских жртава на бојном пољу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА