BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

У САД делују квоте на хапшење илегалаца

20.10.2013. год.


Министарство унутрашњих послова САД је постигло својеврсни рекорд: током 5 година је ухапсило необичан број миграната. Додуше, често су хапшења била без довољних основа. Међутим, припадници министарства не могу да одустану од такве праксе, јер директива конгреса тражи од њих одређени број хапшења.

О тој слабо познатој директиви је написао лист Washington Post. Испало је да тај програм делује у САД-у од 2006. године. Тада су законодавци одлучили да миграциона полиција слабо извршава своје обавезе. Ради њеног стимулисања конгресмени су одлучили да би дневно био ухапшен одређени број илегалаца. Од тог времена је квота повећана, данас истовремено иза решетака мора да се нађе 34 хиљаде миграната. Коментар потпредседника Центра стратешких комуникација Дмитрија Абзалова.

- Уствари је то једна од иницијатива, коју су својевремено развијали републиканци. Они, као што се зна, иступају за строга ограничења миграционих токова. Својевремено је Џорђ Буш-млађи, претходни председник САД, иницирао строже миграционо законодавство, између осталог, по питању депортације и расељавања страних држављана.

Основни ток илегалних миграната у САД стиже из Мексика. Међутим, последњих година се он смањио. Узимајући у обзир да квоте за хапшење илегалаца се повећавају, миграциона полиција мора да се сналази да би испунила програм. Например, у изолацији за илегалце се шаљу странци, који су извршили незнатне прекршаје на територији САД, а који се тамо налазе на законитој основи. Судови доносе одлуке да их пусте и дозволе да остану у САД-у. Међутим, пре изношења пресуде они морају да остану извесно време у изолацији. При томе се за хапшења и депортацију илегалаца из буџета годишње издваја 2 милијарде 800 милиона долара. Министарство унутрашње безбедности САД је планирало смањење тих трошкова путем смањења квоте хапшења на 31 хиљаду 800 људи. Међутим, републиканци су одбили те иницијативе. Коментар политиколога Алексеја Черњајева.

- Сви пројекти борбе против миграната бране пре свега републиканци, основни опоненти Обаме. Они имају мању фракцију на челу са сенатором Маккејном, која иступа за много либералнији прилаз мигрантима. Међутим, Републиканска странка, која данас контролише парламент, одлучни је протитвник миграната. Она иступа за изградњу злослутног зида између САД и Мексика, који би затворио границу између држава.

Сама места изолације за илегалце слабо подсећају на обичне затворе. Собе се у њима не закључавају, у њима има домаћинска техника, укључујући клима-уређаје, модерне телевизоре, микроталасне пећи. На територији изолације има терена за фудбал и одбојку, библиотека и компјутерска сала. Ухапшени могу да посећују образовне течаје. Није ни чудо што одржавање једног човека у таквом центру кошта државу 150 долара дневно. Приватне компаније, које сервисирају ове комплексе, већ су зарадиле стотине милиона долара. Међутим, према речима Џулије Мајерс Вуд, која је била щеф Имиграционо-царинске полиције САД у време председништва Буша-млађег, ако је раније квота хапшења илегалаца била оправдана, данашњи програм је потпуно лишен смисла.

Артем Кобзев,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Америчка помоћ неће бити довољна да заустави руске снаге, изјавио је Дмитриј Кулеба


Заменик министра одбране Тимур Иванов је годинама под сумњом, наводе медији

Председник Ебрахим Раиси упутио је оштро упозорење западном Јерусалиму


Министар спољних послова Дмитро Кулеба објаснио је да украјински конзолати више неће служити борбеним мушкарцима који бораве у иностранству

Естонски министар унутрашњих послова Лаури Лаанеметс је раније такође предложио да се Руска православна црква означи као терористичка организација


Руски министар одбране Сергеј Шојгу поделио је најновије процене кијевских жртава на бојном пољу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА