BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Константиновски дворац: безбедна раскош

Константиновски дворац: безбедна раскош
26.08.2013. год.


Главна платформа самита Г-20 биће Константиновски дворац, или Дворац конгреса, који се налази 19 километара од Санкт-Петербруга. Експерти у исти глас говоре да је то идеално место за овакве манифестације. Удаљеност ог града, раскошна архитектура, јединствена природа и богата колекција слика – све што је потребно да се осигура повољна атмосфера за преговоре на највишем нивоу и да се остави утисак на стране госте.

У 19. веку Константиновски дворац, изграђен на обали Финског залива, припадао је великим кнежевима, браћи царевима: прво Константину Павловичу, затим Константину Николајевичу. У њихову част он је добио свој назив. У 20. веку дворац је био практично разорен – после пожара и гранатирања у време Великог Отаџбинсог рата од њега је остао само камени скелет. Нови живот Константиновски је стекао тек 2000-их, када је био рестауриран и проглашен за поморску резиденцију председника. Сада је спреман да прими како обичне туристе, тако и високе госте, изјавио је Рафаел Дајанов, архитекта који је учествовао у обнови Константиновског дворца.

- Структура дворца је врло интересантна. Можда је она и традиционална за Европу, ако се сетимо на пример Версаја, али у Русији је све мало другачије. Ви долазите директно до парадног улаза, пролазите кроз дворац и већ са његове терасе видите раскошну панораму парка и воде. То је у нашем карактеру – показати гостима да је Русија, а у датом случају Петербург, диван град са дивним пејзажима.

Бавећи се унутрашњим уређењем дворца, рестауратори су хтели да максимално обнове оригиналне интеријере. Према цртежима и описима у целини су биле обновљене главне сале двроца: Плава, Мраморна и Тројанска. На плафону сваке од њих су слике античких богова и хероја. Стручњаци су копрали не само сижее, већ и технике 19. века. Један од најтежих био је интерфијер Мраморне сале, где ће се одржати радни доручак лидера Г-20, сматра историчар уметности Марина Јегорова.

- Сви зидови, кооне, пиластри обложени су са пет нијанси вештачког мермера. Технологија израде је врло компликована и скупа. Он се прави од гипса, мермерног праха и боја. Овде је све као и у прошлости, сваки слој је полиран воском ручно.

Главна новина је инфраструктура дворца: хотели, путеви, пристаништа. Сада у Константиновски може да се дође копном, водим и ваздухом, подсетио је Рафаел Дајанов.

Инфраструктура овог комплекса направљена пре 10 година врло је повољна за одржавање озбиљних састанака. Тамо могу да се одржавају и локалне манифестације, и манифестације широког дијапазона. И извесна удаљеност од града пружа могућност грађанима у периоду одржавања тако важне манифестације нормално да живе.

Лидери земаља Г-20 неће бити у самом дворцу, он ће остати у потпуности на располагању русог предесдника, већ у суседству, рекла је Марина Јегорова.

- Код Финског залива се налази Конзулско село – 20 котеџа за госте ВИП нивоа, сваки је назван у част једног руског града. Распоред просторија у котеџима је исти, али у декорацији интеријера коришћени су мотиви карактеристични за сваки град: на пример Тула – самовари и оружје, Вологда – чипка.

У ком руском граду-котеџу ће одсести конкретни лидери, за сада се не зна. Као и то у којим салама на првом и другом спрату Константиновског дворца ће се одвијати билатерални састанци. У 19. веку домаћини дворца су примали своје госте под кровом – тамо је неколико кабинета у које је гост могао да стигне само пешке, степеништем. А велики кнез као домаћин користио је механизам за подизање, претечу савремених лифтова. Приземље остаје музејски простор – тамо се налази јединствена колекција слика и скулптура, коју су читавог живота сакупљали брачни пар Мстислав Ростропович и Галина Вшњевска.

Анастасија Першкина,



  • Извор
  • Глас Русије, © Коллаж: «Голос России»/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Израелски емитер Кан известио је да две зараћене стране нису могле да се сложе око тога како би изгледао „крај рата“


Министар одбране Грант Шапс изјавио је да је то разлог зашто западне нације не обарају руске ракете изнад Украјине

Премијер није више животно угрожен, изјавио је Томаш Тараба


Патријарх московски и целе Русије Кирил прокоментарисао је забрану уласка патријарха србског Порфирија на Косово и Метохију изјавивши да је у питању „непријатељски чин“.

Наука је доказала а историјска пракса потврдила да народи који живе искључиво од своје прошлости и традиције осуђују себе на стагнацију, а народи који заборављају своју прошлост и традицију...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА