BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

«Рат» против миграната или грешке толерантности

«Рат» против миграната или грешке толерантности
09.07.2013. год.


Пропаст политике мултикултурализма натерала је Европу да све гласније говори о неопходности да се ставе препреке на путу илегалне миграције. 8. јула је члан британског парламента, бивши министар одбране Лиам Фокс позвао на строжи прилаз према проблему, који би могао да постане катализаитор социјалних и политичких потреса. Као и промена архитектуре ЕУ.

Социолошка анкетирања у Европи сведоче о стабилном расту забринутости грађана у вези са тиме, што је странаца постало сувише много, они не говоре језик земље, у којој бораве, те покушавају да живе према својим обичајима у затвореним заједницама. Подаци УН сведоче – број међународних миграната већ знатно превазилази 200 милиона. Реч је пре свега о Европи. Коментар експерта Галине Остапенко.

Став конзерватора, који су дошли на власт, према мигрантима се разликује од мишљења лабуриста, он је много строжи. Ограничавају се квоте, смањују се социјалне исплате, нарочито за породице, где нико не ради. Повећава се васпитни рад ради укључивања миграната у демократско друштво и британске интересе. Међутим, све је то веома сложено учинити.

Прма мишљењу Лиама Фокса, могућност решавања - кога треба пустити у земљу, а ко се не сме пустити, мора да буде једно од основних права сваке државе. Међутим, стратези у Бриселу више воле а да ништа не виде и не чују, тиме палећи ватру незадовољства међу Европљанима и отварајући пут терористима.

На недавном самиту ЕУ је премијер Девид Кемерон изјавио да ће Британиа одбити регистрацију 500 хиљада илегалних миграната. Иницијативу њихове легализацие је дао посланик парламента ове земље Надим Захвави на позадини одлуке САД о амнестији 12 милиона илегалаца. Што више, Кемерон иступа за увођење за имигранте из непожељних земаља порез на улазак у Сједињену Краљевину у износу 3000 фунти.

Таква економска полуга ће вероватно охладити жељу оних, који се надају да ће добити запосљење и кров на Британским острвима. Ради тога да би убедиле сународнике у озбиљност својих планова, у јулу су британске влати депортовале радикалног исламског проповедника Абу Катаду у отаџбину, Јордан, где га оптужују за тероризам. Тај човек је више година живео у Енглеској, те се сматрао десном руком Осаме бин Ладена за европске послове.

Питање контроле миграције је пре свега питање одређивања приоритета, уверен је политиколог Михаил Синицин.

- Контролисати етноконфесионалну равнотежу становништва земље је могуће само преко одговарајућих процедура, повезаних с одређивањем приоритета, када говоримо о доласку у неку земљу. Треба да будемо свесни, ко јој је потребан, а чији долазак она се труди да избегне.

Раст националистичких и антиисламских расположења с једне стране, и прилив миграната са свим последицама тога с друге су реална опасност за многе земље ЕУ. У Немачкој и Француској спорови о томе су све огорченији, јер је реч о милионима људи, који живе одвојеним и често апсолутно нетранспарентним животом. Зато се миграциона политика у ЕУ мења, постајући жешћа.

У Русији је на иницијативу председника Владимира Путина такође усвојен пакет амандмана за законодавство, позван да контролише миграционе токове. Број оних, који долазе да би зарадили у Русији, последњих година се повећао за једну трећину, што ствара озбиљне тешкоће у смислу раста незапосљености и криминала, као и у области обезбеђивања мигрантима социјалних услуга и комуналну инфраструктуру. Према речима шефа ФМС Константина Ромодановског, у земљу долазе млади, који не знају језик, нису адаптирани, ни интегрисани људи без професије. Они се често неадекватно понашају, изазивајући иритирање месног становништва. Разрада мера у завођењу реда у тој сфери ће сигурно наредних година стварати главобољу политицама земаља развијене економије. Пре свега због тога, што ту треба деловати веома опрезно и марљиво да не би се изазвали масовни нереди у средини оних, ко није могао или хтео да прихвати законе и традиције своје нове отаџбине.

Иљја Харламов,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: © Flickr.com/patrick wilken/cc-by-nc/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неуспех Запада да обезбеди довољно оружја и новца једини је разлог зашто Украјина трпи неуспехе, тврди председник


Врховни командант НАТО снага за Европу и заповедник европске команде америчке војске Кристофер Каволи изјавио је да је НАТО донео одлуку да појача резервне снаге унутар мисије на Косову...

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА