BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

У Русији ће се производити лаки авиони

У Русији ће се производити лаки авиони
19.06.2013. год.


Произвођачи авиона Русије и Аустрије договорили су се да заједно разраде и производе мале путничке авионе. Линије које могу да приме до 19 путника намењене су локалним ваздушним линијама које саобраћају на растојању 400-1000 километара.

Споразум је постигнут на авиосалону Ле Бурже. Његови потписници су Уралска фабрика цивилне авијације (државна корпорација Ростех) и аустријска компанија DAI (Daimond Aircraft Industries).

Летелице које могу да приме до 19 путника намењене су за локалне ваздушне линије. Авиони могу да раде на маршрутама дужине од 400 до 1000 километара. У Русији развој регионалне авијације заостаје управо због одсуства савремених малих авиона за локални саобраћај. Нове руске летелице у овом сегменту за сада не постоје, а старе Ан-2 завршавају свој ресурс, истиче председник фонда Партнер цивилне авијације Олег Смирнов:

- Авион Ан-2 је одлична летелица, он је испунио своју историјску ваздухопловну мисију. Њима је пре двадесет година путовало на десетине милиона путника. Захваљујући тим авионима свако село, мали градић, имао је авионску везу са осталим делом земље — било да је то Далеки Исток, Север, Сибир, други удаљени региони.

Ипак, овај авион, као и Л-410 који постоји у авионском парку земље, морално је одавно застарео, на њега се не може рачунати. Потреба домаћег тржишта за новим авионима износи најмање 200 летелица. Тако да заједнички пројекат је врло користан, истиче главни уредник агенције АвиаПорт Олег Пантелејев:

- Основни задатак који ће бити постављен партнерима јесте примена најновијих технологија и материјала у конструкцији перспективног авиона. Реч је о широком коришћењу композиционих материјала, најновије радиоелектронске опреме и дизел мотора. Такви мотори треба да осигурају смањени утрошак горива и могућност коришћења као горива керозина за авионе који је много јефтинији него авионски бензин, који се користи, на пример, као гориво авиона Ан-2.

Као последица, цена сата лета таквим авионом треба да буде нижа него код постојећих аналога. Високи степен аутоматизације ће повећати безбедност летова. Заједнички руско-аустријски пројекат допуњује производња не само летелице од 19 места, већ и читаве линије авиона таквих размера. При томе он ће бити реализован у условима локализације. У коначној фази све компоненте авиона и дизел мотори за њих ће се производити у Уралској фабрици цивилне авијације. Таква сарадња много даје предузећима руске авионске индустрије, подвлачи експерт.

- У првом реду попуњеност капацитета. При томе постоји могућност да се избије на мешовита тржишта. Вероватно је било изведено некакво разграничавање по тржиштима на којима могу да се продају авиони склопљени у Русији. У њих треба да спадају, на пример, земље Царинског савеза.

Први потпуно руски авион може да буде пуштен у рад већ 2016. године. Додатне тачке споразума предвиђају организацију производње неколико дизел мотора за авионе различите снаге у Русији, као и могућност производње лаких авиона са 4 места.

Олег Нехај,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Сукоб би могао да одвуче Европу „у понор“, упозорио је мађарски премијер


И Техеран и западни Јерусалим умањили су значај овог догађаја

Министар спољних послова Украјине Дмитриј Кулеба изјавио је да је то порука коју је пренео америчком колеги Ентонију Блинкену


Кијеву је хитно потребан нови пакет помоћи САД или ће се вероватно сломити под притиском Русије, изјавио је Вилијам Бернс

Наводно је активирана противваздушна одбрана у неколико провинција Исламске Републике


Аргентина је поднела званичан захтев војном блоку предвођеном САД за статус „глобалног партнера“, изјавио је министар одбране Луис Петри


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА