BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Европа се избавља радикала?

Европа се избавља радикала?
26.05.2013. год.


Радикалне исламисте треба отерати из Немачке. Такав је предлог дао министар унутрашњих послова земље Ханс-Петер Фридрих. Према мишлењу шефа МУП-а, такве мере треба предузети не само према практичарима-екстремистима, већ и онима, ко отворено подржава екстремистичке погледе. Европа, најзад, прави нормалне закључке, ревидирајући постојеће двоструке стандарде, сматрају аналитичари.

Случај браће Царнајевих – организатора експлозија приликом бостонског маратона – натерао је и Европљане да ревидирају свој однос према муслиманима-радикалима. Из Француске је депортован 24-годишњи Мароканац, који је путем Интернета позивао на оружани џихад. Током претходне године је Париз депртовао 12 имиграната.

Пример суседа могу да следе и у Лондону. Сурово убиство војника од стране два исламиста на југо-истоку британског главног града иритирало је друштво, У неколико градова Енглеске су одржане протестне акције, регистровано је неколико напада на џамије. Премијер Дејвид Кемерон и градоначелник Лондона Борис Џонсон су назвали убиство војника терористичком акцијом. Додуше, касније су они одбили исламски траг у том злочину.

Има о чему да размисле власти најтолерантније Шведске. Почев од 19. маја, у рејонима Стокхолма, које насељавају имигранти, харали су погроми. Полиција је ухапсила 13 људи.

Ревидирање унутрашње политике од стране руководства у Берлину ће бити проба. Како сматрају аналитичари, строже законодавство – прво у Немачкој, затим, евентуално, и на европском нивоу – помоћи ће да се спречи прилив у земље ЕУ радикалних исламиста. Дакле, Европа се најзад окреће у правом смеру, - истиче експерт комитета за безбедност Државне Думе Дмитриј Шаклеин.

- Сложена политичка решења су или политички коректна, или ефикасна. У овом случају је Европа најзад прешла од политичке коректности према ефикасности. Терористичка акција у Бостону је постала последња кап – мада је ситуација већ одавно била напета. Надајмо се да ће и даље разум бити изнад политичке моде.

Иначе Европа данас мора да реши проблем, који је сама створила, у чему јој је помогао Велики брат иза океана, - сматра бивши шеф антитерористичке јединице ФСБ Александар Гусак.

- Препоручио бих Европској заједници да предложи Новом Свету да ревидира политику према муслиманском свету. Било који човек, када га утераш у угао, покушава да га напусти. Не оправдавам исламисте, али морамо да будемо свесни да наметање оне «слободе», «демократских основа» људима, који су далеки од тога, јер имају своје традиције, појмове о животу, резултираће лошим последицама.

У Саром Свету су неочекивано схватили: Европа ће ускоро имати посла са сопственим држављанима, који се данас боре против «диктаторскитх режима» у жариштима планете. Према речима министра унутрашњих послова Немачке Ханса-Петера Фридриха, Сирија постаје логор за тренирање џихадиста, који се боре против Башара Асада. Данас се тамо налази 30 исламиста из Немачке, иначе 600-700 Европљана. За сада није јасно, како ће помоћи предложени од стране Берлина закон да се савладају екстремисти, када се они врате у нову отаџбину. Они имају европско држављанство, нема куда да буду депортовани.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер

НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници


Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова

Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


За разлику од Запада, Москва никада неће „укинути“ ниједну страну културу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА