BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија на IDEF-2013: Терминатор ће зачудити све

Русија на IDEF-2013: Терминатор ће зачудити све
07.05.2013. год.


Више од 200 најновијих образаца продукције војне намене приказује Русија на Међународној изложби одбрамбене индустрије IDEF-2013 у Истамбулу.

Сензација салона, по мишљењу експерата, јесте руско борбено возило ватрене подршке тенкова (БВПТ) коју су произвали Терминатор. Оно ефикасно штити од противтенковских средстава и располаже комплексом наоружања за борбу против живе силе противника. По својим клавитетима возило нема премца у свету. У Турској се приказују и одлични полифункционални хеликоптери, каже званични представник комапније Рособоронекспорт Алексеј Венцеловски:

- На штанду Рособоронекспорта представљен је извиђачко-ударни хеликоптер Ка-52, вишенаменски војно-транспортни Ми-171Ш, борбени Ми-28НЕ, транспортно-борбени Ми-35М, лаки вишенаменски хеликоптери Ансат и Ка-226. Као и друге летелице које су посебно тражене на међународном тржишту.

Последњих година нагло јача интересовање за противавионско-ракетне системе ПВО-ПРО. Желе да их имају многе државе, пошто без њих не може да се говори о правој безбедности земље. Турска је такође заинтересована за такву технику. Између осталог она разматра могућност куповине руског противавионског ракетног система далеког домета Антеј-2500, који учествује у турском тендеру. ако Антеј победи на тендеру, сарадња Русије и Турске у области ПВО и ПРО може да постане тешња, истиче Алексеј Венцеловски.

- У оквиру руско-турског програма усмереног на сарадњу у заједничким разрадама средстава ПВО, Рособоронекспорт предлаже партнерима јединствени противавионско-ракетни систем Антеј-2500, који може да решава задатке противракетне одбране. У случају склапања уговора за куповину комплекса Антеј-2500, Турска ће добити савремени и ефикасни руско-турски комплекс ПВО-ПРО.

Основе за оптимизам постоје, пошто продукција произвођача – руског концерна ПВО Алмаз-Антеј веома је тражена у свету. Тим пре што две земље имају искуство сарадње. При томе у руско-турској војно-техничкој сарадњи може да се користи модел склапања коначног производа на територији Турске и његов даљи извоз, истиче сарадник Института за Исток РАН Александар Васиљев.

- Раније управо у руско-турским односима такав модел је био опробан. 2004-2005. године Русија је испоручивала Турској противтенковске ракетне комплексе Корнет-Е. Прве партије су биле испоручене у готовом виду, али уговор је предвиђао склапање коначних партија на територији Турске. При томе удео турских делова требало је да буде већа. Узимајући тежњу Турске за стварање одбрамбене индустрије која би максимално била концентрисана на сопственој територији, то би било корисно. При томе може да се понуди таква форма сарадње као заједнички реекспорт готовре продукције у треће земље.

Укупно на Међународној излобжи IDEF-2013 учествује преко 500 компанија из десетак земаља света. Међу главним излагачима, поред Русије, налази се Велика Британија, Немачка, Италија, САД, Турска, Француска.

Олег Нехај,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне

Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници

Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова


Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА